Therion in cort

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
Post Reply
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Therion in cort

Post by Cristina »

Desi imi vine sa topai de bucurie ca Therion revine in Romania in 22 noiembrie 2010, ma deprima rau ideea ca vor concerta la Arenele Romane. Nu prea ma incalzeste nici faptul ca vor canta intr-un "cort special amenajat si incalzit prin instalatii de climatizare de mare putere'. O fi cald acolo, dar daca nu se va auzi bine nici de data asta, cum nu s-a auzit bine nici la In Flames sau la Sepultura, promit sa ocolesc toate concertele care se vor mai tine acolo.
Therion nu este o trupa care sa cante in orice conditii. Ii trebuie o sala cu acustica buna si cum nu avem deloc, m-as fi multumit si cu Sala Palatului, dar nu Arenele Romane.
http://www.rockxpress.ro/prezentari/therion2010.html
Foarte tare sectiunea de bilete VIP: "125 lei VIP - DOAR 30 de buc. (sesiune de autografe + afis concert color + etc.)" Ce poate intra in acel etc.? :D Daca ar veni cu domnul Mats Leven la voce m-as baga la un bilet VIP. :D
Oricum, Therion este o trupa frumoasa din toate punctele de vedere. Merita un VIP :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

setlistul de la Frankfurt

01 Intro
02 Sitra Ahra
03 Wine Of Aluqah
04 Typhon
05 The Perennial Sophia
06 Hellequin
07 Nifelheim
08 The Siren Of The Woods
09 Voyage Of Gurdjieff
10 Ljusalfheim
11 Dies Irae
12 Ginnungagap
13 Kali Yuga, Part 3
14 Call Of Dagon
15 Clavicula Nox
16 Enter Vril-Ya
17 The Blood Of Kingu
18 Lemuria
19 Abraxas
20 Unguentum Sabbati
21 Encore Break
22 The Rise Of Sodom And Gomorrah
23 To Mega Therion
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply