Festivaluri

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

sunt de acord cu alexramm..plus ca nu-i vad pe U2, care au tot avut concerte anul asta
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote: Iar de la RHCP a plecat Frusciante. :cry:
Da mai, dar a ramas Kiedis :twisted: :twisted:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Rapunzel wrote:Na, acum ca sa fiu si eu super pretentioasa, as vrea ca anul viitor sa ii mai vad o data pe Rammstein si Metallica :twisted: :twisted:
iar in deschidere la Rammstein sa fie Emigrate :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Sylar wrote:
Rapunzel wrote:Na, acum ca sa fiu si eu super pretentioasa, as vrea ca anul viitor sa ii mai vad o data pe Rammstein si Metallica :twisted: :twisted:
iar in deschidere la Rammstein sa fie Emigrate :D
Neeee, 30 Seconds mai bine in deschidere :twisted: :twisted:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

30 Seconds to Mars merita un concert strict al lor..is prea buni ca sa cante in deschiderea cuiva :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

RHCP fara Frusciante... e destul de greu. Cu tot cu Kiedis acolo. Frusciante a fost o piesa grea. Mare pacat ca a taiat-o...
Josh Klinghoffer este noul chitarist RHCP.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote:RHCP fara Frusciante... e destul de greu. Cu tot cu Kiedis acolo. Frusciante a fost o piesa grea. Mare pacat ca a taiat-o...
Josh Klinghoffer este noul chitarist RHCP.
Cristina, eu nu sunt o fata pretentioasa, ma multumesc extrem de bine doar cu Kiedis :twisted: :twisted:

Da, e pacat cand pleaca un membru marcant, dar daca trupa merge mai departe, si face muzica buna, o iau ca atare si nu ma mai uit inapoi.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Trupa merge mai departe si face muzica buna, insa exista riscul ca pe noul album sa se simta lipsa lui Frusciante, cum s-a mai intamplat si in trecut, cand l-a inlocuit Navarro. Pana la urma Frusciante este mare parte din RHCP si el si e.... ca atunci cand dispare un Newstead sau un Burton sau un Ozzy sau un Dickinson dintr-o trupa pe care o iubesti pana la moarte.
Inchipuie-ti Rammstein fara Kruspe sau Paul. Nu e vorba de pretentie. E vorba de faptul ca iubesc RHCP de vreo 15 ani si ca Frusciante e de atunci si de acolo. Bineinteles ca ma bucur enorm sa-i vad pe RHCP oricum, oricand, in orice conditii. Dar e ca si cu Ozzy: daca venea cu Zakk Wylde, explodam. :)
Iar eu ma uit mai tot timpul inapoi cand vine vorba de muzica. Daca ceva de acum nu-mi convine, am "tone" de muzica fenomenala din urma, o istorie intreaga de care nu pot sa nu tin cont.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote: Iar eu ma uit mai tot timpul inapoi cand vine vorba de muzica. Daca ceva de acum nu-mi convine, am "tone" de muzica fenomenala din urma, o istorie intreaga de care nu pot sa nu tin cont.
Uite ca de aia nu simt eu diferenta, ca nu am un fundal de muzica rock prea extins in trecut :lol: Norocul meu, ca ma bucur de toate ca noi, si nu pot face intotdeauna comparatia cu momentele in care unele trupe aveau anumite componente :P Aici sunt ca babele alea senile carora le poti zice in fiecare zi acelasi banc, ca ele rad mereu :lol: :lol:

Si poate mai e ceva, in superficialitatea si ignoranta mea (aici o zic pe bune, nu din falsa modestie, asta e realitatea :P ) pentru mine RHCP se cam rezuma la Kiedis. Nu pentru ca el ar avea tot meritul, Doamne fereste! Ci pentru ca momentan e prea magnetic ca eu sa mai observ si pe altcineva in jurul lui, si auditiv, si vizual :twisted: Imi fac de pe acum mea culpa!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

e batut in cuie

http://www.evz.ro/detalii/stiri/bucures ... 10479.html

desi..nu ma dau in vant dupa Bon Jovi
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Hmmm...cred ca la un moment dat s-a creat o confuzie si s-a tot adancit. Topicul de fata se afla in categoria mare "NUMAI DESPRE RAMMSTEIN" - Live.

So, diferitele festuri si concertele altor trupe au partea lor de tort la "NIMIC DESPRE R+" - Muzica sau Concerte sau...

Va multumesc!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, asa e. Si pe mine m-a furat peisajul, desi la inceput am "certat" lumea ca se discuta despre alte trupe aici. :P
Deci vom deschide topic despre festivaluri si ce mai doriti pe la "Muzica", la "Nimic despre Rammstein".
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ca sa nu mai deschid un alt topic, postez aici:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -l7TBG3MY8
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

O de cand nu am mai auzit melodia aceasta !
Live long , live happy and be free !
Post Reply