Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Album nou - nr. 7
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Dum Apr 28, 2019 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sambit a scris:
Sunt singurul de pe forum caruia nu ii plac noile melodii dpdv instrumental? Sunt generice si riffurile o cam dau in mediocritate, ele fiind trasatura definitorie in muzica Rammstein.
Am incercat un exercitiu - sa imi inchipui ca vocea este a altcuiva. De exemplu daca am pune peste negativ un vocal de Ghost, poti sa spui linistit ca sunt melodii Ghost.
Inteleg ca au vrut sa faca ceva diferit, au cautat producatori noi, dar parca inafara de vocea lui TIll nu mai simt semnatura melodica Rammstein.
Sper totusi ca restul albumului sa ma contrazica...

Deutschland si Radio sunt doua piese bune, dupa parerea mea. Dupa mine, sunt cel putin de nota 9, dar sunt ingrijorat un pic de restul albumului. Din ce ne-a invatat Rammstein pana acuma, majoritatea pieselor lor se bazeaza cam pe un singur riff care poate fi usor variat in cadrul unei piese si peste care restul instrumentelor + vocea si versurile lui Till se aseaza si dau culoare intregului. Deutschland si Radio cam se incadreaza aici. De aia ma ingrijoreaza mult ceea ce va fi cu Auslander, Was ich liebe, Sex si chiar si Weit weg. Dar nu se stie niciodata.

Eu sunt multumit deocamdata de piesele astea doua si de videoclipurile lor. Tare ma tem ca clipul lui Akerlund va fi o mare porcarie, dar, om trai si om vedea. Jörn Heitmann, Zoran Bihać si eventual Philipp Stölzl sunt cei mai buni regizori cu care Rammstein a lucrat vreodata. Si videoclipul de la Benzin regizat de Uwe Flade e foarte fain, insa Rammstein nu a mai lucrat cu el de-atunci.

Eu am impresia ca albumul asta va fi un fel de "best of" al intregii cariere. Sintetizatorul de la inceputul lui Deutschland aduce aminte de Du riechst so gut. Atat Radio, cat si Deutschland ma face sa cred ca sunt extrase din 1997 - 2001. Sex pare a fi un continuator al lui Los. Diamant pare a fi un fel de Seemann. Hallomann imi aduce aminte de Stein um Stein un pic. Ma rog, mai e mai putin de-o luna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mai 01, 2019 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Freezerator, Till spune că au investit mult în cele cinci clipuri, deci nu ar trebui să fie o porcărie clipul lui Akerlund. Bănuiesc că nu au mai lucrat cu Uwe Flade din ceva motive. Totuși, nu îți înțeleg îngrijorarea legată de celelalte piese.
Da, Deutschland și Radio sunt piese bune, catchy de fapt, nu sunt cele mai bune, dar îmi face mare plăcere și mie să le ascult. Iar clipul de la Radio îmi place maxim.
Jörn Heitmann și Bihac sunt de departe cei mai buni pentru Rammstein, dar am încredere și în Akerlund, nu îmi displac clipurile lui, de fapt Mann gegen Mann și Pussy chiar îmi plac. Very Happy
Citeam undeva că tipii din Eisbrecher consideră clipul de la "Mein Land" (Akerlund) cel mai fain. Shocked
agenttud
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 22/Aug/2013

MesajTrimis: Joi Mai 02, 2019 11:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Till spune că au investit mult în cele cinci clipuri, deci nu ar trebui să fie o porcărie clipul lui Akerlund.

Investit ce? Daca e vorba de bani, si in Rammstein:Paris cred ca au investit, si uite cum a iesit...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Mai 02, 2019 7:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Investit bani si timp. "Rammstein: Paris" e spectaculos, chiar daca te doare capul de la el. Si in Deutschland si in Radio au investit o gramada de bani si au iesit minunat, deci am mari asteptari si de la celelalte trei.
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Mai 02, 2019 7:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De azi, avem PRE-COMANDĂ ALBUM RAMMSTEIN 2019 pe pagina noastră, www.rammstein.ro
Mai simplu și direct.
Produsele vor pleca către voi în data de 17 mai, de la Universal Music Romania, data livrării este în funcție de curier.

The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Joi Mai 02, 2019 9:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai că e pe tzeavă, vine! Și nu oricând, ci exact de ziua mea. Se putea un cadou mai frumos? Cool Cool
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Joi Mai 02, 2019 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Freezerator, Till spune că au investit mult în cele cinci clipuri, deci nu ar trebui să fie o porcărie clipul lui Akerlund. Bănuiesc că nu au mai lucrat cu Uwe Flade din ceva motive. Totuși, nu îți înțeleg îngrijorarea legată de celelalte piese.
Da, Deutschland și Radio sunt piese bune, catchy de fapt, nu sunt cele mai bune, dar îmi face mare plăcere și mie să le ascult. Iar clipul de la Radio îmi place maxim.
Jörn Heitmann și Bihac sunt de departe cei mai buni pentru Rammstein, dar am încredere și în Akerlund, nu îmi displac clipurile lui, de fapt Mann gegen Mann și Pussy chiar îmi plac. Very Happy
Citeam undeva că tipii din Eisbrecher consideră clipul de la "Mein Land" (Akerlund) cel mai fain. Shocked

E strict opinia mea. Nu-mi place ce-a facut Akerlund cu clipurile Rammstein. Nu incerc sa-mi impun parerea. La urma urmei, asta e un forum. Daca baietii de la Eisbrecher au zis asta, nu inseamna ca e litera de lege. Eisbrecher au fost mereu o clona Rammstein si Oomph!, deci probabil cautau atentie. Very Happy
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Mai 04, 2019 2:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acum dintre dvduri cel mai mult imi place In Amerika (si liveul si documentarul fabulos)
regret insa enorm ca nu au facut dvd la turneul Mutter desi au inregistrat concertul de la Velodrom

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Mai 04, 2019 11:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
Acum dintre dvduri cel mai mult imi place In Amerika (si liveul si documentarul fabulos)
regret insa enorm ca nu au facut dvd la turneul Mutter desi au inregistrat concertul de la Velodrom

Daaaa, și eu regret că nu au făcut un DVD cu turneul Mutter, tare îmi place ce au făcut acolo...

Freezerator a scris:

E strict opinia mea. Nu-mi place ce-a facut Akerlund cu clipurile Rammstein. Nu incerc sa-mi impun parerea. La urma urmei, asta e un forum. Daca baietii de la Eisbrecher au zis asta, nu inseamna ca e litera de lege. Eisbrecher au fost mereu o clona Rammstein si Oomph!, deci probabil cautau atentie. Very Happy

Heeey, Freezerator, m-ai înțeles greșit, eu nu te "certam", îți spuneam doar că nu îți înțeleg temerea legată de Akerlund, dar evident că înțeleg.
Iar legat de opinia celor de la Eisbrecher, tocmai că am pus un " Shocked " (shock) când am scris despre ea, adică mă miră și pe mine și nu le împărtășesc preferința pentru "Mein Land" ca cel mai bun clip.
Cât privește Eisbrecher, mă declar un mare fan, îi ascult la greu, aproape la fel de mult ca pe Oomph! și îmi doresc enorm să îi văd live și pe Oomph! și pe Eisbrecher. Din ce am văzut, nu duc deloc lipsă de public în Germania.
Sunt multe trupe în Germania care fac parte din valul "Neue Deutsche Härte" și ai putea spune despre mai toate că se iau unele după altele, și de Rammstein s-au spus multe, dar pentru mine nu contează cine după cine, atât timp cât au o amprentă proprie și sună într-un mare fel (în urechile mele, evident). Așa că eu îi iubesc, declar deschis Very Happy

The Chaser a scris:
Hai că e pe tzeavă, vine! Și nu oricând, ci exact de ziua mea. Se putea un cadou mai frumos? Cool Cool

Willkommen zwischen uns, The Chaser! Smile
Ha, chiar că așa cadou frumos mai rar! Razz

Ultima modificare efectuata de catre Cristina la Dum Mai 05, 2019 12:03 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
agenttud
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Lun Mai 06, 2019 9:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:

Din cate am mai citit si stiu eu, nu au filmat tot concertul de la Velodrom (o posibilitate e din cauza inregistrarii audio). Cantecele live de pe Tour edition de Mutter sunt inregistrate in Hanovra.

Ultima modificare efectuata de catre agenttud la Mie Mai 08, 2019 12:23 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mai 07, 2019 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai dreptate, eu nu îmi amintesc decât de Ich will și Links 234 la Velodrom. Dar da, păcat, arăta foarte bine totul și acolo.
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Joi Mai 09, 2019 5:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma albumul n-are niciun titlu, se cheama Rammstein sau Deutschland sau cum e? Mai sunt noo zile pana la lansare si nu se stie nimic.
Sus
agenttud
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Vin Mai 10, 2019 6:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Freezerator a scris:
Pana la urma albumul n-are niciun titlu, se cheama Rammstein sau Deutschland sau cum e? Mai sunt noo zile pana la lansare si nu se stie nimic.

Chiar daca pare ciudat, albumul pare sa fie untitled. Nu auto-numit Rammstein, nu dupa un cantec/single, ci fara niciun titlu, urmand ca, dupa ceva timp, sa primeasca un nume neoficial de catre fani.
Sus
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Mai 13, 2019 2:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Primele impresii dupa auditia din clubul lui David Lynch din Paris:

http://www.radiometal.com/article/rammstein-premieres-impressions,330831?fbclid=IwAR0kE9xYQX3WuWfsauCcORV1ZiDAEY0TjsQd41JMAYJO95e0SDQIwFoODEo
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Mai 13, 2019 6:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gaby, "Error 404 - Page Not Found"
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Urmatoare
Pagina 10 din 15

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro