Turneu Lindemann 2020

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Turneu Lindemann 2020

Post by Cristina »

Noul album Lindemann bate la ușă, avem deja trei single-uri lansate, care sunt foarte bune în opinia mea, deci albumul promite mult, videoclipul la Knebel a produs isterie și Lindemann anunță turneul 2020.
Vă tentează vreun concert din turneu? :P
User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Viena 8)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Despre concertul Lindemann din Viena, din 8 februarie... Vă rog să mă întrebați orice doriți. :)
Pe scurt, Lindemann live este o nebunie. Dacă iubeam muzica Lindemann, acum sunt 166% convinsă că e genială. Totul sună cristal și extrem de heavy. Da, Peter e genial, Till la fel, deja știm asta, iar Jonathan Olssen (bass - Pain, Dynazty) îi completează perfect. Inclusiv ca imagine! Nici nu mai știu ce mi-a plăcut mai mult. Totul!
La tobe a fost fiul lui Peter, Sebastian Mogren Tagtgren (Pain), iar la chitară Sebastian Svalland (Pain, Letters from the Colony).

Vizual este și rock și creepy și funny și foarte twisted. Iar un blend nebun :P
Peter, ca un personaj de basm freaky, alb "imaculat", cu inscripții pe spatele chitarei. Când "anus", când "cunt". :D Asta ca să nu mai "aruncăm vina" doar pe Till și Zoran. Despre ce se proiecta pe ecranul din spate...nu pot povesti aici, că nu știu dacă suntem cu toții peste 18 ani :lol: Dar... da, o mare nebunie și sunt convinsă că e mult din mâna lui Zoran în asta. Nebunie, dar cu cap, nimic la voia întâmplării. Profesionist.

Ce nu mi-a plăcut, a fost aruncatul cu torturi în public pe Allesfresser. Motiv pentru care mi-am petrecut "Cowboy" în baie, să curăț tortul de pe blugi :roll: Bine că a fost doar pe blugi... Ce idee dementă... Iar pe "Fish on" zburau pești prin sală, ca iepurașii :lol: Till îi lansa de pe scenă, iar oamenii îi aruncau înapoi pe scenă :lol:

Nu e Rammstein live, dar ai un feeling Rammstein. Te ține cu toate simțurile perfect ascuțite :)

(pfff... ce puțin am scris despre unul din concertele vieții mele :roll: , deci întrebați-mă, am pierdut exercițiul povestirii :roll: )
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Iată niște mostre din concertul din Moscova, 15.03.2020, care din pricina covid, a fost împărțit în două concerte, pentru a avea capacitatea publicului admisă de noile relementări. De asemenea, acest concert nu a conținut imagini interzise sub 18 ani. Concertul a fost filmat pentru un viitor DVD Lindemann.

https://www.youtube.com/watch?v=6R0DqP1TJZI
https://www.youtube.com/watch?v=La3NK5Mp2ZY
https://www.youtube.com/watch?v=3JJN3BlWDiM
Post Reply