Turneul de stadioane 2022-2023

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Bachus
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Wed Nov 28, 2018 11:33 pm

Post by Bachus »

Știați că s-au afișat de ceva timp datele pentru turneul din 2023? Sau că azi s-a dat drumul la vânzarea biletelor și e sold out la majoritatea locurilor bune din primele 2 ore?

Eu mă așteptam ca un astfel de forum să fie mereu "pe trăgaci" în privința unor asemenea evenimente (că doar e plin de fani Rammstein, nu?). Văd că lumea doar scrie despre experiențele din post-concerte și..cam atât :)
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Eu m-am chinuit sa prind un loc bun in Viena si n-am reusit dupa 2 ore de asteptat sa ma lase sa intru pe site asa ca am luat in Budapesta dar nici acolo nu am prins unde am vrut.
User avatar
Bachus
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Wed Nov 28, 2018 11:33 pm

Post by Bachus »

Ce loc ai prins la Budapesta? Eu puteam lua și feuerzone,dar e primul concert pentru mine și am zis că un standing ar fi mai "safe", din moment ce vin cu cineva care e mai puțin "obișnuită" cu flăcările și 300.000W, iar eu vreau să ne bucurăm de acest moment împreună 😁
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Am prins loc pe inelul median randul 3 zona 238. Oricum la Rammstein oricat de aprope mi-as dori sa fiu de ei parca mi se pare mai ok sa stai undeva mai departe de unde sa vezi absolut tot spectacolul.
User avatar
un fan
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 53
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:13 pm
Location: Timisoara

Post by un fan »

Salutare tuturor; am prins si eu loc in Budapesta la standing desi as fii preferat la feurzone
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pentru cei care nu au reuşit să prindă bilet la Budapesta, tocmai s-a mai suplimentat cu încă un show la Budapesta, în 12 iulie!!!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bachus wrote:Știați că s-au afișat de ceva timp datele pentru turneul din 2023? Sau că azi s-a dat drumul la vânzarea biletelor și e sold out la majoritatea locurilor bune din primele 2 ore?

Eu mă așteptam ca un astfel de forum să fie mereu "pe trăgaci" în privința unor asemenea evenimente (că doar e plin de fani Rammstein, nu?). Văd că lumea doar scrie despre experiențele din post-concerte și..cam atât :)
Da, evident că ştiam, iar faptul că e sold out peste tot în primele ore nu e nimic neobişnuit în turneele lor.
Ceea ce este neobişnuit şi epuizant însă, este tot procesul disperat de căutare, reluare, refresh, pe toate paginile eventim din toate locurile potențial dorite.
Eu am stat 5 ore în fața calculatorului, în LIFAD pre-sale, şi tot nu am reuşit să găsesc 2 bilete pe locuri bune în Berlin. Teribil de frustrant :)
Şi nu am reuşit nici pentru München să găsesc. La fel, nici ieri, la vânzarea generală nu am prins nimic în Germania, nici măcar după ce au suplimentat Berlinul cu încă un concert şi München cu 2, în total 4 concerte la München şi 3 la Berlin :shock:
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Eventimul are un sistem mai...enervant care te blocheaza in afara site-ului in lobby daca sunt multi utilizatori pe site si practic nu-ti da nici o sansa sa prinzi ce vrei daca nu ai fost printre primii care au dat click-ul in prima secunda.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Andrei98, ştiu de sistemul aiurea al Eventim-ului :roll:, motiv pentru care am fost logată acolo cu 15 min înainte să înceapă vânzarea în pre-sale. După ce m-au scos din waiting room (destul de repede, cam în 30 de min), când am intrat să cumpăr, puteam pune în coş, dar la pasul de plată mă trimitea înapoi. Deja sistemul era blocat, şi tot aşa a fost pentru următoarele ore....
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

un fan wrote:Salutare tuturor; am prins si eu loc in Budapesta la standing desi as fii preferat la feurzone
Feuerzone a fost sold-out repede şi la Budapesta :)
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

A fost cam peste tot, am incercat de pe mai multe dispozitive in mai multe orase si peste tot aparea soldout aproape instant.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, mare stres În ziua În care se pun În vânzare....
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bachus wrote:Ce loc ai prins la Budapesta? Eu puteam lua și feuerzone,dar e primul concert pentru mine și am zis că un standing ar fi mai "safe", din moment ce vin cu cineva care e mai puțin "obișnuită" cu flăcările și 300.000W, iar eu vreau să ne bucurăm de acest moment împreună 😁
Mare păcat că nu ați luat la Feuerzone.... e o ocazie rarisimă în viață să poți auzi/VEDEA/SIMȚI FLĂCARILE la un concert Rammstein din fața scenei.
Crede-mă că nu e nimic damaging, chiar dacă îți arde fața sau îți explodează capul şi pieptul, dar e adrenalină multă şi o energie indescriptibilă 🙂
Anyway, o să îți placă şi de la standing, iar din punct de vedere sunet va fi chiar mai bine de acolo. Pe stadioanele ăstea imense, sunetul e calibrat de inginerii germani :wink: să fie mai mult ca perfect în tribunele cele mai îndepărtate (vis-a-vis de scenă)
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Eu unul nu am o experienta prea buna cu sunetul pe stadioane din tribunele vis-a-vis de scena dar din cele laterale nu m-am putut plange.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

A fost o adevărată nebunie În ziua În care s-au pus În vânzare biletele. Se tot bloca site-ul, erai obligat s-o iei de la zero, nervi, frustrări, etc.
La un moment da am încercat și la Viena, acolo era și mai greu, iar din cauza unor probleme tehnice m-am ales și cu cardul blocat pentru plăți online exact înainte de ultimul pas, adică de confirmare a plății. Într-un final, am cumpărat la Budapesta (11 iulie), iar acum mă bate gândul să cumpăr și pe 12.
Ps: it is good to be back, nu am mai scris de ceva vreme aici (mama lui de facebook).
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
Post Reply