Sonisphere 2010

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
Post Reply
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Sonisphere 2010

Post by Gaby »

Metallica, Slayer si Anthrax in Romania la Sonisphere 2010, 25 - 27 iunie !:shock: :shock: :shock:
http://www.metalhead.ro/stiri/Concert_M ... -76384-l-1

Oare vom avea vreo sansa sa vedem si R+ ?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

'om vedea...
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Cat de sigur este? Nu imi vine sa cred...
RAMMSTEN IN ROMANIA!!!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

e sigur sigur!
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

Metallica este de neegalat ! ultimul concert de la Bucuresti a fost bestial din toate punctele de vedere, chiar daca in timpul concertului a plouat cu galeata.. cat despre Slayer, acum cateva zile am vazut un concert de-al lor de acum cativa ani desfasurat la Rock am Ring si, cu riscul de a supara multa lume, nu stiu de ce sunt atat de apreciati: vocea este total aiurea, iar muzica, o desfasurare rapida de note care nu transmite in fapt, nimic...uneori, faima bate trupa...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Umbla vorba ca s-ar putea sa avem la Sonisphere si "Heaven and Hell" ... Iommi si Dio !
Deja pare prea mult ...
Sper sa nu avem iar vreo deceptie.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

mda!

Post by AVA »

PEnTRU wrote:e sigur sigur!
cat de sigur poate fi anuntul daca pe situl oficial rammstein nu se pomeneste nimic de vreun eveniment in romania? eu , mai de graba cred, ca se face reclama festivalului pe spatele numelui "rammstein". in romani , m-am invatat sa nu am incredere. ar fi minunat sa-i admiram si la noi, nu doar prin vecini, insa...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

laurentiu wrote:Metallica este de neegalat ! ultimul concert de la Bucuresti a fost bestial din toate punctele de vedere, chiar daca in timpul concertului a plouat cu galeata.. cat despre Slayer, acum cateva zile am vazut un concert de-al lor de acum cativa ani desfasurat la Rock am Ring si, cu riscul de a supara multa lume, nu stiu de ce sunt atat de apreciati: vocea este total aiurea, iar muzica, o desfasurare rapida de note care nu transmite in fapt, nimic...uneori, faima bate trupa...
este de egalat! mi-a placut la nebunie metallica mai ales la inceputul anilor '90. dar acum sunt dezamagita. mi se pare ca au cam renuntat la diversitatea genului, majoritatea pieselor chiar seamana prea mult intre ele. e opinia mea si respect gusturile fiecaruia. aceeasi dezamagire am simtit-o la ultimele albume u2 sau Guns N' Roses...slabute albume!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

1. cred ca nu ma insel cand spun ca laurentiu se referea la metallica live e de neegalat. si ii dau 120% dreptate.

2. legat de sonisphere, tocmai asta e, ca nu e vorba de romani. marcel avram e roman mai mult cu numele... si e promoterul rammstein pe europa de est. iti spune ceva asta?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

AVA, in caz ca n-ai vazut prima pagina:
http://www.rammstein.ro/ramm_romania.html
Nu e cazul sa mai punem sub semnul intrebarii festivalul din vara si Rammstein la Bucuresti.

Cat priveste linkul catre metalhead din primul post, tin sa specific ca nu morison a fost cel care a anuntat primul festivalul. Noi aveam stirea pe site deja si morison a dat intre timp un mail amenintator si "infricosator" pana sa puna si el o stire pe 10 decembrie. A scuipat niste flacari pe nari intre timp....
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

PEnTRU wrote:1. cred ca nu ma insel cand spun ca laurentiu se referea la metallica live e de neegalat. si ii dau 120% dreptate.

2. legat de sonisphere, tocmai asta e, ca nu e vorba de romani. marcel avram e roman mai mult cu numele... si e promoterul rammstein pe europa de est. iti spune ceva asta?
1-iar eu ma refeream la compozitii si nu la interpretare(metallica) si nu sunt singura care cred asta. toti marii artisti au interpretari extraordinare;
2-daca sunt noua pe forum asta nu inseamna ca sunt pe dinafara. stie toata lumea cine este marcel avram. ma refeream la faptul ca pe situl oficial al formatiei Rammstein nu apare mentionat acest eveniment. indiferent ce spune unul si altul ma voi bucura de acest concert cand am siguranta ca trupa anunta acest lucru. consultati situl lor oficial si veti vedea ca sunt trecute in "news" concerte noi dar nicidecum nu veti vedea scris "bucuresti".
3-nu am avut intentia sa ma iau la cearta cu cineva de aici, fereasca Dumnezeu insa mi se pare normal sa ne punem semne de intrebare in momentul cand vezi stiri contradictorii;
4-nu m-am inscris in acest forum asa de florile marului ci pentru ca dunt o "devoratoare " de muzica , cunosc muzica stiu ce inseamna trupe rock si mai mult decat atat sunt un fan inregistrat inclusiv cotizant al formatiei rammstein. daca deranjez , ei uite ca nu-mi mai spun parerea.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Cristina wrote:AVA, in caz ca n-ai vazut prima pagina:
http://www.rammstein.ro/ramm_romania.html
Nu e cazul sa mai punem sub semnul intrebarii festivalul din vara si Rammstein la Bucuresti.

Cat priveste linkul catre metalhead din primul post, tin sa specific ca nu morison a fost cel care a anuntat primul festivalul. Noi aveam stirea pe site deja si morison a dat intre timp un mail amenintator si "infricosator" pana sa puna si el o stire pe 10 decembrie. A scuipat niste flacari pe nari intre timp....
am vazut si linkul.m-am abonat la stiri ...stai linistit... dar tot nu m-ai lamurit. mie spune-mi de ce formatia in sine nu anunta evenimentu si nu altceva.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AVA wrote:dar tot nu m-ai lamurit. mie spune-mi de ce formatia in sine nu anunta evenimentu si nu altceva.
Cateva posibile explicatii:
HerrMess wrote:Nu e vorba de informatiile detinute, e vorba de cele impartasite.
rammstein.de, adica managementul Rammstein, nu da informatiile despre concert pentru ca, probabil, asa s-a inteles cu organizatorul (mr. Avram); organizatorul avand interese in legatura cu mai multe evenimente si nedorind ca ele sa se canibalizeze. rammstein.ro, fiind un fan-site, nu are astfel de retineri...
Cristina wrote:Rammstein.de nu da o astfel de informatie a doua zi dupa ce a batut palma. Exista un protocol in sensul asta. Noi o dam cand vrem noi. :D Doar ca ea devine oficiala cand va fi anuntata si de rammstein.de si de organizatori. Pana atunci, in mod neoficial va spun ca e oficial! :P
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

?

Post by AVA »

draqdla4 wrote:
AVA wrote:dar tot nu m-ai lamurit. mie spune-mi de ce formatia in sine nu anunta evenimentu si nu altceva.
Cateva posibile explicatii:
HerrMess wrote:Nu e vorba de informatiile detinute, e vorba de cele impartasite.
rammstein.de, adica managementul Rammstein, nu da informatiile despre concert pentru ca, probabil, asa s-a inteles cu organizatorul (mr. Avram); organizatorul avand interese in legatura cu mai multe evenimente si nedorind ca ele sa se canibalizeze. rammstein.ro, fiind un fan-site, nu are astfel de retineri...
Cristina wrote:Rammstein.de nu da o astfel de informatie a doua zi dupa ce a batut palma. Exista un protocol in sensul asta. Noi o dam cand vrem noi. :D Doar ca ea devine oficiala cand va fi anuntata si de rammstein.de si de organizatori. Pana atunci, in mod neoficial va spun ca e oficial! :P
bine-ar fi sa fie asa!
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Citeam din intamplare pe metal-dickhead :lol: despre sistemul de rotatie la Sonisphere, si anume ca daca Metallica va concerta pe 25 in RO, Slayer vor face la fel in Turcia, urmand sa se inverseze pentru data de 26. Si continua, citez: "Exemplul de sus e doar un exemplu. Datele concrete vor fi cand se anunta." No shit, Sherlock!?!? :lol:
Was bist du doch nur ein TIER?!
Post Reply