Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Rammstein in Romania
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 57, 58, 59  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rammstein canta numai live, iar clapele sunt programabile. Poti canta "pe mai multe voci" in acelasi timp, de exemplu, ea sa-ti bage niste viori (pe care tot tu le programezi), iar tu sa faci pe marele pianist Smile
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu e playback, e o blasfemie sa zici ca fac asaceva, si chiar dac-ar face-o ar fi atat de buni incat nu ti-ai da seama Smile
Rührt euch nicht!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu exista playback la absolut nici o trupa rock. Rammstein nu fac playback nici o secunda. Clapele sunt live pentru ca sunt programabile, nu trebuie sa stai cu degetele pe ele tot timpul.
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cred ca sunt deja prea buni si canta atat de impecabil (desi asta parca nu are grad de comparatie de obicei Embarassed ), incat a ajuns lumea sa ii suspecteze de playback Laughing
Sus
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intrebarea "Rammstein face playback?" e a doua ca popularitate dupa "Rammstein sunt nazisti?" Very Happy
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si ai uitat-o pe preferata mea: "Rammstein sunt homosexuali?" Laughing Laughing
Sus
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 20/Oct/2009

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hei hei nu am spus k fac playback doar m-am intrebat k flake nu era la locul lui si clapele se auzeau ... stiu destul de bn k nu falseaza in concerte... nu i-am vazut deocamdata live dar totusi...
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

crede-ma... nu fac playback Smile
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 8:15 am    Titlul subiectului: Re: hallo!!! Raspunde cu citat (quote)

alexramm a scris:
am si eu o intrebare... in buc nu am vazut nici un afis cu rammstein k vor concerta, am vazut doar afise pt the big four ceea ce m-a mirat pot spune... unde-s afifele cu rmm?? k de afise cu rihana m-am saturat pana in gat....

Alex am vazut multe afise cu rammstein in bucuresti, sunt cam peste tot. Uite de ex in zona baba novac, le-am vazut cel mai recent. Sunt lipite pe panourile publicitare, mai ales stalpi, dar din pacate nu restista prea mult ca se lipesc altele peste. Cred ca de asta nu le vezi. Oricum nu este lumea prea interesata de asa ceva, mai bine prind afisele cu manele si trupe romanesti. Ma mir ca au fost anuntati la televizor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 8:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi culmea ca R+ sa faca playback. Stiti formatii rock cu traditie si care au un nume de aparat in spate, sa faca playback? Daca stiti sa imi spuneti si mie. Oricum cred ca ar fi destul de interesant sa dai 350ron pe un bilet si sa asculti o formatie rock de pe cd.

Cine asculta Serj Tankian (ex-SOAD) melodia Empty Walls cantata live este foarte diferita de varianta pe cd pt ca nu poate canta tot refrenul cap-coada si se opreste dar este sustinut din spate de o a doua voce si nu prea se face diferenta, dar tot nu e vb de playback. Cred ca sunt multe exemple de genul asta.
Sus
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 8:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

orice as crede ,pana la urma, dar ca Rammstein face playback, mi s-ar parea o gluma de prost gust. cine sustine asa ceva, sa-i vada live si apoi sa comenteze...oricat ar fi un om de rau intentionat , o data ce-i vede numai daca este ambliop sau dus cu pluta mai poate insinua asa ceva. si mai e o treaba...nici un mare artist sau formatie care are compozitii proprii si o anumita experienta nu va risca asa ceva. iarasi cred ca unii dintre noi dezvolta aceasta teama tot din cauza "vedetelor" noastre mioritice incapabile care asa ne-au obisnuit. daca Rammstein ar fi indraznit vreodata sa puna banda , va dati seama ca i-ar fi desfintat in primul rand presa straina apoi fanii din intreaga lume. pana acum nimeni nu a pomenit de aceasta problema
Sus
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 9:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu va mai raportati la Rammstein cand vorbiti de playback, raportati-va la rock in general. Eu nu cunosc trupe rock sa faca playback. Este un lucru de condamnat indiferent de trupa.

In China am auzit ca playback-ul se plateste cu bani multi, o amenda ... Mr. Green Asa ar trebui sa procedam si noi sa punem mai mult accent pe muzica de calitate care implica mult mai multe lucruri decat o melodie care suna bine. O melodie trebuie sa sune bine atat pe cd cat si live.
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 9:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tu ai perfecta dreptate insa cand in jurul nostru este numai haos nu te astepta ca in muzica romaneasca sa se ia masuri de acest gen...se vor mai promova mult timp de aici incolo nonvalorile ,din pacate. Crying or Very sad
Sus
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai nu trebuie sa se ia masuri, noi suntem cei care fac diferenta si putem face o schimbare prin a nu ne duce la concerte de 2 lei cu trupe de 2 lei si cred ca usor usor vor disparea de pe piata ca nu renteaza.
O formatie e sustinuta de fani si daca fanii nu platesc nici formatia nu mai exista.
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Mar Mai 11, 2010 1:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai, noi luam masuri ca nu ne pierdem timpul dar ei...grosul ...sunt foarte incantati de un playback(daca stiu ce inseamna)...si uite asa trupele sau unii "artisti" rezista bine merci' ba chiar se cred extraordinari... Shocked oricum ,pentru mine este o enigma de cum au unii vanzari ...iar daca ceri la un magazin de specialitate - ma refer la "provincie"-un album Vali Sterian, Alifantis, Andries cei de acolo fac ochii cat cepele si iti ofera Minune sau Furtuna...las-o naibii de treaba , in TM nu am gasit un album Billy Idol , unul cu Depeche l-am gasit dupa doua zile de cautari... Evil or Very Mad ma enerveaza prea tare sa mai vorbesc de porcariile din tara aceasta Evil or Very Mad scuze...dar chiar m-am enervat. si stii care este adevarul? nu se va schimba nimic, degeaba 20% doresc sa fie bine cand 70% sunt limitati iar pe 10% nu-i intereseaza Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 57, 58, 59  Urmatoare
Pagina 40 din 59

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro