now i`m listening to...

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Hei! Mie imi place Mutter!.Am afirmat doar ca de pe albumul respectiv o clasez cam pe locul 3.
Last edited by AVA on Tue May 18, 2010 6:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

(Back to GL :D ) Ma inspirati sa mai ascult si eu albumul :P
Si fara sa perii pe nimeni, dar si mie mi se pare cea mai faina piesa a lor: Mutter si Mein Hertz Brennt :)
I mean, ffs, incepand cu melodia asta am reusit s'o fac si pe maica'mea sa asculte cu placere R+ :lol: :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

eu oricum compar "Mutter" tot cu celelalte albume Rammstein...pt ca oricum nimic in lumea asta in gusturile mele, la capitolul rock nu-i egaleaza pe nemtisorii acestia...altii,fie ei si legende ...deci nu pot fi proscrisa din cauza ca o piesa a lor mi se pare mai buna ca alta(tot de-a lor).
Last edited by AVA on Tue May 18, 2010 6:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cristina...nu-mi place deloc Fruhling in Paris :P :P :P :lol: :lol: :lol:

Graveworm - Demonic Dreams
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

AVA wrote:eu oricum compar "Mutter" tot cu celelalte albume Rammstein...pt ca oricum nimic in lumea asta in gusturile mele, la capitolul rock nu-i egaleaza pe nemtisorii acestia...altii,fie ei si legende ...deci nu pot fi proscrisa din cauza ca o piesa a lor mi se pare mai buna ca alta(tot de-a lor).ImageImage
Aceeasi parere, nimic nu egaleaza RAMMSTEIN indiferent daca sunt altii care suna bine si strang foarte multi oameni. Cel putin ultimul album e superb. Nu mai ma satur sa il ascult. De cand l-am cumparat nu a mai parasit masina.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar, 10 lovituri de bici la prima intalnire! Assasimon, o bere de la mine!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Mie imi place Mutter foarte mult, si videoclipul ma emotioneaza de fiecare data. La un moment dat o aveam ca ringtone la telefon :D
Acum se intampla ceva ciudat cu Pussy ( :twisted: oricum ai da-o, orice propozitie care face referire la piesa asta suna ciudat). A urcat vertiginos in topul meu, melodia imi place din ce in ce mai mult. Acum a ajuns preferata mea numarul 2 de pe LIFAD :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bravo, Rapunzel, ai o bere si tu de la mine :P Pentru "Mutter". Pentru "Pussy" ma abtin. :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

@Cris:ce trebuie sa fac pt 20? :lol: :lol:

Unheilig - Auf Zum Mond
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

laura lavric - am pus laptele la fiert
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Disturbed - Mistress (probabil printre putinele trupe pe care imi place sa le aud, dar nu sa le vad, au ceva super creepy in ei)

@laurentiu
Am auzit ca Laura Lavric (hai sa ii spunem LL de acum, ok?) a cantat in deschidere la AC/DC. E adevarat? :twisted:
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

Rapunzel: cum poti fi atat de cruda? cum poti fi chiar asa? te stiam de mica un pic curioasa, insa daca poti ajunge sa transformi acest nume minunat in doua initiale, lumea mea se va reduce la una singura.. nu putem justifica scaderea salariilor, ieftinirea pensiilor, nici chiar mitingul de maine fiind atat de incoruptibili, de deziluzionati sau chiar deshidratati.. dar incetati odata cu aceasta cavalcada de invective, surjective si adjective de mod, de timp sau deloc... nu se poate sa cautam in permanenta absolutul si sa ne atacam prin stufarisul relativului.. trebuie sa luam imadiat masuri: 98 - 56 - 95.. cred ca e suficient pentru cine a devorat acea imagine de nedescris a furnicii cu unghiile netaiate... vorbind in soapta, cred ca soferul de taxi a intalnit-o mai deunazi pe sora capitanului care jucase acel rol mizerabil in productia uruguaiana "minte scurta si picioare lungi", premiata cu premiul galeata de cositor la festivalul clatitelor cu gem... asadar, painea prajita face bine la stomac dar nu si viceversa
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@laurentiu
Dar transformarea numelui in initiale era omagiul suprem! Asa devine ca brandul de tara, un bun comun al patriei, maine poimaine o sa apara si in cartile de istorie, sunt precisa! :twisted:
Asta cu painea prajita e adevarata! Ea iubeste stomacul, pacat ca el nu o iubeste inapoi...
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

Rapunzel: nu, omagiul suprem poate fi adus doar in limite infinite maretiei de neatins a sensibilitati ineluctabil reduse de dincolo de meticulozaitatea inimaginabila a tendintei expectorale catadioptrice si bineinteles micoplasmatice din incregatura costisitor-ieftinita a lampadarului prafuit care distrugea fara urma de tagada maiestria de neegalat a sindromului galustei de otet care nu putea deloc sa se invoiasca la conferinta de mare clasa pe care saltimbancul de la trei o organizase dar nu jucase nimic fiindca se daramase o farfurie de pe masa unde varul astepta cu nerabdare neobosita acea incredibila redundanta a lipitorii triste sau acea gaselnita franceza pe care scriitorul marc lejugue a infiintat-o in timpul marii migratii congoleze din vremea imparatului ics… prin urmare, te rog frumos sa tii cont de daltonismul legumic al miriapodului paralizat si de scapatarea miraculoasa a facocerului livid
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

asta nu mi-a placut deloc Laurentiu! Ramai la aia cu furnica cu unghiile netaiate!
Post Reply