Tricouri rammstein.ro

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...
Post Reply

Voteaza varianta preferata

varianta 1
12
50%
varianta 2
0
No votes
varianta 3
4
17%
varianta 4
8
33%
 
Total votes: 24

User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Tricouri rammstein.ro

Post by PEnTRU »

.....................................

LE, 28.05.2010: nu se mai voteaza, ci fiecare isi face unul din cele 4 variante de mai jos, in functie de preferinte. cele de pana acum (pe care le-am scos dealtfel) nu mai sunt valabile.

Cele 4 variante "oficiale" sunt:

VARIANTA 1

VARIANTA 2

VARIANTA 3

VARIANTA 4

Tehnic ce trebuie facut:
- se descarca fisierul de mai jos: este un corel (contine elemente vectorizate).
- fisierul contine toate cele 4 variante (in patru pagini), urmand ca voi sa indicati celui care il face ce varianta doriti.
- in pagina 1 a documentului se afla toate elementele la o scara cat de cat 1:1, urmand ca in functie de marimea tricoului sa ii explicati celui de la productie cam cat de mari le doriti.
- pentru productie mergeti la un centru de imprimare, sau la o firma de productie publicitara si cereti sa vi se faca un tricou cu folie de transfer.

Fisier: http://www.rammstein.ro/tricou_ramm.cdr

Pare complicat, dar nu este:) Daca aveti alte nelamuriri ma puteti contacta oricand pe PM si rezolvam tot.

Cea mai simpla solutie ar fi fost sa ne ocupam noi de tot, dar asa cum parca am mai spus pe forumul vechi nu avem voie sa comercializam nimic cu insemnele r+, in afara de cele oficiale... Ne pare rau!

Succes!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Am votat :D
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Am votat varianta 4.
Nu credeti ca spatele ar fi mai ok daca ar lipsi emblema R+ ? Sa fie numai inscrisul www?

PS. E o onoare pentru mine ca ati fost de acord cu textul pe care l-am propus.
Last edited by Gaby on Wed May 19, 2010 1:49 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

votat 1..fiindca sare in ochi
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

4 RulZz. :D

Foarte tare ideea sa avem tricouri la fel :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

votat 4!
o rugaminte! ma lamureste si pe mine cineva referitor la croi? se vor face si model barbatesc si girlie sau doar model barbatesc?scuze de intrebare!
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Hmm... Eu vedeam altfel toata treaba asta, de votat as vota modelul 1 sau 2 ca design si 4 pt culori. PEnTRU tu ai ceva cu galbenu?
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Evident. Cine se ocupa cu desenul stie ca da contrast foarte bun in combinatie cu multe alte culori. In cazul asta rosu sau negru. De ce intrebi? E de rau? Ar trebui sa ma schimb?
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Paaaai, parca nu e asa ROCK galbenu... :)
In niciun caz sa nu te schimbi, ce ne facem fara tine?
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Gaby, putem usor sa scoatem logo-ul de pe spate la varianta 4. Asta daca sunt de aocrd toti cei care au votat varianta 4. Deja putem face modificarea ca toata lumea sa voteze varianta 4 fara logo pe spate.
Daca mai sunt sugestii, idei, le asteptam.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Oare sa facem logo-ul un pic mai mare in fata, sa fie mai vizibil? :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu n-as face logo-ul mai mare, pentru ca daca ar fi mai mare, restul textului n-ar mai atrage atentia. Mie mi se pare potrivit ca dimensiune.
Sa spuneti daca doriti sa scoatem logo-ul de pe spate la varianta 4 si sa ramana doar "www..."
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

:D
Mie imi place varianta actuala, cu logo-ul si pe spate...
Eu as pune si niste leduri luminioase in fata (kidding :lol: ), nu mai stiu unde am vazut tricouri din astea care clipoceau :twisted:
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Eu am votat varianta 4... mi se pare ok cu logo si pe fata si pe spate. Dar ma gandeam ca mi-ar placea mai mult daca ar fi invers, adica textul si citatul sa fie pe spate, iar adresa si logo-ul sa fie in fata.
Image
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

imi place nuanta de galben - auriu de la varianta 4. in schimb, as face modificari esentiale, si anume:
1. pentru toate inscriptiile, as folosi doar aceasta culoare (respectiv, galben-auriu. merge perfect aplicata pe negru intens);
2. pe spate e suficient textul www.rammstein.ro, desi un logo aplicat nu e chiar foarte urat;
3. pe fata as scrie rammstein simplu (fara www. si.ro) pe piept cu logo-ul de dimensiuni decente sub el;
4. as pune logo-ul si pe maneca dreapta..
cred ca un tricou simplu, asa cum e descris mai sus, e preferabil unuia complicat, cu text pe care putini il inteleg si care distrage atentia de la un lucru: acela ca suntem fani rammstein, ca ne reprezinta logo-ul, ca suntem prietenii de pe rammstein.ro si ca ne plac toate piesele astfel incat sa nu remarcam pe niciuna in detrimentul alteia..
dar e f important sa folosim aceeasi culoare.. si trupa, pe copertile albumelor, a folosit o singura culoare, iar combinatia de pe volkerball imi pare ideala: e rock, e simpla, e decenta, e cea mai potrivita..
Last edited by laurentiu on Wed May 19, 2010 9:41 pm, edited 1 time in total.
ohne dich kann ich nicht sein...
Post Reply