Tricouri rammstein.ro

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...

Voteaza varianta preferata

varianta 1
12
50%
varianta 2
0
No votes
varianta 3
4
17%
varianta 4
8
33%
 
Total votes: 24

User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

de acord cu laurentiu, as scrie doar pe fata : "rammstein" (un rand) iar sub " .ro " (la fel ca un logo R+).....culori, scrisul galben auriu aplicat pe un negru intens vorba lui lau'
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cu negru nu iesi in evidenta...rosu all the way
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

laurentiu wrote:imi place nuanta de galben - auriu de la varianta 4. in schimb, as face modificari esentiale, si anume:
1. pentru toate inscriptiile, as folosi doar aceasta culoare (respectiv, galben-auriu. merge perfect aplicata pe negru intens);
2. pe spate e suficient textul www.rammstein.ro, desi un logo aplicat nu e chiar foarte urat;
3. pe fata as scrie rammstein simplu (fara www. si.ro) pe piept cu logo-ul de dimensiuni decente sub el;
4. as pune logo-ul si pe maneca dreapta..
cred ca un tricou simplu, asa cum e descris mai sus, e preferabil unuia complicat, cu text pe care putini il inteleg si care distrage atentia de la un lucru: acela ca suntem fani rammstein, ca ne reprezinta logo-ul, ca suntem prietenii de pe rammstein.ro si ca ne plac toate piesele astfel incat sa nu remarcam pe niciuna in detrimentul alteia..
dar e f important sa folosim aceeasi culoare.. si trupa, pe copertile albumelor, a folosit o singura culoare, iar combinatia de pe volkerball imi pare ideala: e rock, e simpla, e decenta, e cea mai potrivita..
In primul rand, am uitat sa va spunem ceva foarte important: folie aurie este foarte greu de gasit pentru imprimat pe tricouri. Asa ca trebuie sa ne reorientam spre galben, in loc de acel auriu. Oricum, inainte de a face asta, trebuie sa ne interesam la cei care imprima daca exista acea culoare.

Laurentiu, sa-ti raspund punctual:
1. Nu folosim pentru tot scrisul aceeasi culoare: dorim sa sarim in ochii celorlalti, sa se stie ca existam. Pentru asta avem nevoie de culoare. In plus, site-ul si forumul sunt cu rosu si consider ca e foarte inportant sa folosim culoarea noastra din acest moment. Cine vede tricoul si intra apoi pe site, vede exact aceste culori.
2. Pe spate merge logo-ul sau il putem scoate, depinde cum vrea majoritatea.
3. Pe fata este foarte important ce scriem: daca nu scriu nimic decat "Rammstein", este un tricou banal, asa cum poarta toata lumea. Noi venim acolo cu inima si cu un mesaj, cel de pe tricou. Putin imi pasa cine intelege si daca intelege. Cine vrea si are nevoie sa inteleaga, vede bine ce scrie.
Pentru cine nu stie ce am scris acolo, textul e urmatorul:
"Asteptarea a luat sfarsit acum,
Oferiti urechea voastra unei legende" si este extras din "Rammlied", cantecul de revenire al trupei dupa 4 ani de pauza si piesa care sparge prima zidul dintre trupa si fani in concerte. Pentru noi asteptarea a luat sfarsit acum, iar legenda este aici, printre noi. Asta vreau ca lumea sa stie. Este un mesaj pe care-l consider esential si cu care ne diferentiem de toate celelalte mii de tricouri cu Rammstein de la concert.
4. Logo-ul pe maneca este ok. Daca il scoatem de pe spate.

Acest tricou este cat se poate de simplu si de frumos, spunand si ceva. Textul nu are nici o legatura cu faptul ca ne place "Rammlied" in detrimentul celorlalte. Ma bucur ca ai spus asta, pentru ca acum am risipit confuzia: este un mesaj pe care-l transmitem trupei si restului lumii. Daca se gasea in alta piesa, il luam de acolo. Nu are legatura cu piesa in sine.
Chiar daca trupa a folosit o sigura culoare, auriu pe negru, noi nefiind trupa, ci noi, folosim culorile noastre. Si ale trupei. Ca sa se vada legatura.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar wrote:Cu negru nu iesi in evidenta...rosu all the way
Asa este. Iesim mai bine in evidenta cu tricou rosu. Se poate face si o varianta de tricou rosu cu scris galben si negru. Nu stiu cat de usor este de gasit tricou rosu pentru imprimat. daca vreti si o astfel de varianta, o facem.

AVA, fetele isi fac tricoul cum vor: clasic sau girlie. E la alegere.
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Daca ma gandesc mai bine o sa "prinda" rosu ala... In negru va fi toata lumea ;)
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Cam asta era ideea pentru care am ales si tricoul rosu. In aceeasi zi vor canta Alice in Chains, Stone Sour (cu o groaza de fani Slipknot) si Mastodon, asa ca va fi o mare de tricouri negre, zeci de mii. Ca sa nu mai zic de tricourile Rammstein clasice.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Votat varianta 4. Dar eu as vedea o combinatie varinata 4 fata plus varianta 2 spate ( cea cu scrisul pe verticala)
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Eu oi fi mai traditionalista/simplista, dar tot pe negru mi se apre ca arata mai fain.. dar sunt de acord cu ce va vota majoritatea; just wanna be part of the team ^_^ :)

In afara de asta; am un steag german, pe care l'am primit cadou chiar de la nemti si pe care as vrea sa'l aduc: :D
Image
Problema e ca nu stiu daca ar fi safe... :? I mean, are valoare sentimentala; iar acum un an am zis ca singurul motiv pt. care "l'as pune'n pericol" are fi daca ar avea Rammstein concert in Romania :) Si nu'mi e ca ia foc, ca dac'o sa ia foc de la efecte pirotehnice a lu' Till ar fi prea tare :lol: :lol: :lol:, doar sa nu mi'l faca bucurestenii bucati or something like that :?
Si.... mai are careva steaguri? (ceva de genu' ar fi tare s'avem: http://img248.imageshack.us/img248/4058/24112009105.jpg<-- nu am asa ceva, dar tare mi'ar place :shock: ) Sau... as fi the only one waving it @?
Image
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Na, ca vin eu cu o ideea de a mea idioata: daca tot e sa ne facem tricouri negre, ca resul miilor de participanti, macar sa ne luam niste sepci rosii la fel :lol: :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

mai..pana la urma imi convine cum o fi..numai sa nu ma puneti sa port o combinatie alb-rosu :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Varianta 4 îmi place cel mai mai mult,aşa cum este,cu R+ pe spate.Draguţă ideea cu şepcile roşii,insă nu ştiu cât vor rezista pe capetele noastre în timpul concertului...Poate niste bandane ?
Rammstein sei Dank!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu marsam la fel ca si Cristina pe ideea de rosu, ca ma gandeam ca asta este scopul, sa fim reperati ca un tot unitar, ca fanii Rammstein de pe forum. Desi voi merge pe mana majoritatii, mi se pare ca negrul nu ne avantajeaza in ideea asta... Este un model foarte fain, dar tare imi este frica de faptul ca, de dragul esteticului, vom fi cam invizibili in marea de tricouri negre de la festival. Dar este doar parerea mea :roll:
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Hmm nu prea as fi de acord ca daca am fi in negreu am fi total dezavantajati. Atata timp cand vor fi tricouri personalizate si un mesaj fain, vizibil, lumea o sa se uite la noi..
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si eu ma supun majoritatii. Daca se alege pe negru, mergem pe negru. Daca se alege pe rosu, mergem pe rosu. Si eu cred ca am fi mai vizibili pe rosu. Cei mai vizibili am fi fost cu tricouri galbene, sa avem scris cu rosu si negru.
Putem cumpara de aici.
Pentru rosu:
http://www.bestial.ro/magazin-499-fruit ... _loom.html
http://www.bestial.ro/magazin-499-fruit ... assic.html
Pentru negru:
http://www.bestial.ro/magazin-499-fruit ... _loom.html
http://www.bestial.ro/magazin-499-fruit ... assic.html
La barbati sunt mai multe variante de negru. Au si galbene, dar banuiesc ca baietii nu-s incantati sa poarte tricou galben :D

Repet: eu ma imbrac in ce doreste majoritatea. Important e sa fim cu totii acolo :)
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sylar wrote:mai..pana la urma imi convine cum o fi..numai sa nu ma puneti sa port o combinatie alb-rosu :lol: :lol: :lol:
De ce, mai? Nu sint culorile lui...Otelul? :roll:
Post Reply