PROGRAMUL ULTIMA SPAGA

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

draqdla4 wrote:
Rapunzel wrote: imi iau banii, apoi umblu lela prin lume :P
Pai atunci te punem la turism :D mergi peste tot si iei notite.

Nuuu, ca acolo ar trebui sa muncesc mult sa aduc turismul la suprafata, nu ca actuala doamna :evil: E bine aici, e visul romanesc, munca putina si bani multi! :P
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Inca putin si guvernul nstru devine pur romanesc... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

AVA wrote:Inca putin si guvernul nstru devine pur romanesc... :lol: :lol: :lol:
Doamne fereste!!!! :lol: :lol: :lol:
Herr Heinrich
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 45
Joined: Wed Jul 14, 2010 1:01 am
Location: Botosani

Post by Herr Heinrich »

Daca tot e vorba de Guvernul ideal, propun la M.Ap.N pe Catalin Morosanu, alias "Moartea din Carpati" :lol:
Cat despre mine, m-as multumi sa fiu soferul personal al Prim-ministrului.
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Herr Heinrich wrote:Daca tot e vorba de Guvernul ideal, propun la M.Ap.N pe Catalin Morosanu, alias "Moartea din Carpati" :lol:
Auzi, dar titlul asta de Moartea din Carpati nu e deja revendicat de Boc? :lol: :lol: :lol:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Dragii mei, nu ma pot abtine sa nu va povestesc. Aseara in jurul orei 22,30-23 am trecut din intamplare prin fata mallului din Timisoara. Programul este pana la ora 22, dar ce vad? Coada la intrarea in mall,oameni resemnati , cu copiii dupa ei. Curioasa din fire, i-am intrebat de ce stau afara, pentru ca mallul tocmai s-a inchis iar pana dimineata mai este mult. Raspunsul? M-a dezgustat,m-a intrigat ,m-a sensibilizat foarte tare. Venisera bietii oameni de prin judet ca sa se inscrie pe lista de ordine la biletele de intrare pentru depunerea actelor la pasapoarte. Se elibereaza in fiecare zi incepand cu ora 8 dimineata doar o suta si ceva de bilete de ordine. Mi s-a explicat, ca daca vrei sa-ti depui actele in ziua urmatoare, nu ai alta varianta decat sa te asezi la rand, afara,in ploaie incepand de la ora 22. Este adevarat, auzisem de la prieteni apropiati ca trebuie sa fii acolo pe la 4 dimineata dar de la ora 22?...Asta ne ofera statul roman :"Cetatene,vrei pasaport, nu-mi pasa, i-ati copilul, dormi in ploaie sau priveste luna ,fa cum vrei dar altceva nu-ti ofer! Ma doare undeva ca-ti platesti taxele, ma doare undeva de chinul tau!"...Cam asa stau treburile in Romania secolului XXI!:evil: Prin iarna era ceva mai bine,(in fine, mai bine ca si acum). Stateai de la 8 dimineata pana pe la 14 :evil: ...Era bataie de joc mai ales cand vedeai cum tiganii(ma refer la tigani cu poale si palarii) aveau regim special. Desi erau in urma ta la coada, angajatii ieseau cu tupeu si ii strigau pe nume sa intre in fata, iar parintii cu copii mici sau batranii ramaneau bombanind la locul lor,nefiind siguri ca mai intra in ziua respectiva sau nu. Scuzati-ma, dar ma enerveaza la culme ceea ce se intampla in tara aceasta! :evil: :evil: :evil:
EDIT: Sunt atat de tampiti sau mai bine spus nesimtiti, incat nu sunt in stare sau nu vor, sa puna la dispozitia cetateanului mai multe birouri pentru ca acest serviciu sa functioneze mai bine. E adevarat ca exista o cerere mare pentru eliberarea pasapoartelor, insa nu sunt ieftine, statul castiga iar angajati care pierd vremea pe acolo sunt destui! :evil:
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

e bine ca acum, in societatea nostra, moderna, se sta la coada pentru pasapoarte, bine ca nu se mai sta pentru lapte sau zahar :lol: oricum traim intr-o mare mare gluma, e asa de ''amuzant" ce se-ntampla incat iti vine sa plangi :roll: . so, sa-nteleg ca nu mai trebuie sa plec din tara cand termin facultatea ca trebuie sa imbatraanesc la coada la pasapoarte :lol: ce, plan meschin de a ne tine in tara domnule ?!! :lol: Ava, chill down, nu merita :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AVA, stai asa, ca nu pricep: de ce e coada la pasapoarte? :?: Hai, inteleg, prin 2000-2002 asa era, o coada imensa, si eu am stat cu ai mei la una asemanatoare o noapte intreaga. Dar acum? Unde se duc oamenii aia de le trebuie pasapoarte? Eu aici in Brasov am fost ziua, in timpul programului, am lasat hartia, m-a tras in poza, multumim la revedere, veniti peste X zile.
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Crede-ma ca nu inteleg. Am trecut azi pe la mall cu o treaba si am aruncat un ochi in zona rezervata "pasapoartelor". Toata sala de asteptare era plina ochi.Vineri am inteles ca s-au batut, oamenii. Cand eu mi-am facut pasaportul, acum vreo trei ani ,nu pot spune ca am stat atat de mult, insa acum e nebunie iar treaba aceasta tine de vreun an. Indiferent care o fi cauza(probabil noul tip de pasaport, urgentele etc) nu e posibil sa lasi ,ca autoritate, sa se intample asa ceva!
Eu , satula de ce se intampla in tara aceasta am decis sa ma fac haiduc (si asa sunt mai taranca de felul meu :roll: )...Nu stiu sa calaresc...calul...dar invat. Pe Shilo il convingem sa se faca pirat , ca le are cu barcile desi nu mai are flota de jefuit ci doar pescaresti. Rapunzel -ca tot pomenea de anarhisti distrage atentia iar Draqdla face o grupare de "apasi", cautatori de urme ,prin Carpati ca doar e mare iubitor de drumetii pe munte, Mihnea si Rocky poate o coc de o armata de panduri sa ne sara in ajutor... :roll: ...conducator suprem? Maestrul Sylar...si lasam formarea guvernului in seama altora! Na! Ca m-am enervat!...ori cel mai simplu...lasam Romania si o stergem care'n cotro pentru ca nu mai avem nici o sansa(din pacate) :evil:
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

La fel este si in Dobrogea.
Am stat de mi-a venit rau.
Se facuse chiar o mica "mafie" a cozii. Erau unii care isi castigau existenta din chestia asta. Stateau la coada pentru altcineva (in urma unui "comision" desigur). O tiganca venise cu un copil mic in brate. Ne-a facut ala capul calendar. Toti nervii ti se multiplicau de zece ori cand incepea sa tipe ala micu' ascutit de iti scrijelea pe timpan si pe creier. Au boscorodit-o oamenii ca de ce nu lasa copilul acasa (ea: nu are cui) dar pana la urma tot au lasat-o in fata, numai sa scape de ea (sau mai bine spus de plansul lu' ala mic). Unii spuneau ca nu e copilul ei si ca asa facuse si zilele trecute. Probabil cei care spuneau asta erau chiar "concurenta", enervati si ei ca asta le ia inainte.
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Mda...de tigani am evitat sa pomenesc...jumatate din acea sala, era plina de tigani...asa este in fiecare zi!...culmea ca pe unii dintre ei (tigani) sub diverse pretexte ii cheama peste rand ...cine? angajatii de la pasapoarte :evil: :evil: iar romanii ,cu copiii lor, stau ca prostii de cu seara! Va mirati ca m-am enervat?
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

@Shilo: exact situatia descrisa de tine am intalnit-o si aici, insa asta a fost acum cativa ani buni. Chiar nu imi explic cum de aici nu e coada deloc, in vreme ce in alte parti se merge in acelasi mod. De cand cu "mergi in Europa doar cu buletinul" baietii de la pasapoarte fluiera a paguba toata ziua.
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

AVA wrote: Rapunzel -ca tot pomenea de anarhisti distrage atentia
Mie numai sa imi spui ca am vreo insecta pe mine, sa vezi ce dans frenetic ii trag, inca cu topaituri si chiraieli, ca la nuntile oltenesti. Garantat ca pe o raza de o suta de metri o sa se uite lumea numai la mine :lol: :lol:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Da! :lol: :lol: ne-ai distrage si noua atentia desi la ganganii si eu fac cam la fel...Valeu!...ce luptatoare... :lol: :lol: :lol: Lasa ca avem pe cine ne baza:pirati,apasi,panduri...asta daca nu ne lasa balta si fug ... dupa olandeze ca tot le plac la nebunie :roll:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

hewy, hey..cine m-a pus conducator?.. :shock: :shock: vreti sa intru in cartea recordurilor la cea mai rapida demisie? :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply