Tricouri rammstein.ro

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...

Voteaza varianta preferata

varianta 1
12
50%
varianta 2
0
No votes
varianta 3
4
17%
varianta 4
8
33%
 
Total votes: 24

User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Rapunzel wrote:Na, ca vin eu cu o ideea de a mea idioata: daca tot e sa ne facem tricouri negre, ca resul miilor de participanti, macar sa ne luam niste sepci rosii la fel :lol: :lol:
Nu e chiar idioata ideea cu sepcile. Va fi iunie si va fi Bucuresti! Va fi infern daca va fi o zi cu soare. Mai ales pentru cei care vor intra de foarte devreme sa prinda loc in fata, la gard. Risti sa te alegi cu o insolatie frumoasa si sa vezi concertul a doua zi pe youtube.

Vad ca ne indreptam spre o victorie categorica a variantei nr 4....
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel, iti dau cuvantul meu de onoare ca si eu m-am gandit la sepci. Chiar azi dimineata! :) Dar cu sepci personalizate :) Sepci rosii, foarte bun :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

lasa ca la cate blaturi au facut si Otelul (mai ales cel cu dinamo :cry: )..pacat..i-am fi intrecut daca jucau pe bune

totusi..ideea lui Rapunzel este f buna..daca tot venim imbracati in negru..atunci sa avem o sapca rosie sau portocalie (eu am portocalie de la mama care lucreaza in combinat)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Nu portocaliu. Ca ati vazut daca esti portocaliu mananci bataie in Piata Victoriei :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

fuck..atunci sa-si schimbe culoarea PDL sau cine naiba are culoarea asta..poate ca eu sunt (si chiar sunt fan al nationalei de fotbal a "portocalei mecanice")
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bine... eu ma gandisem chiar la niste caciulite cu Rammstein :) Ca sunt si mai smechere. Doar ca trebuia sa fie concertul in noiembrie, nu in iunie. :lol:
Desi daca ar fi fost acum, ar fi mers o caciulita :D

Gaby, iarta-ma ca nu ti-am raspuns mai repede: multumesc inca data de sugestie. :P Voiam un mesaj musai, iar asta e cel mai bun din punctul meu de vedere. Danke! :)

Nu mai stiu cine a scris de steaguri. Am in plan mai de mult un cearceaf alb sau galben :D Il cumpar si-l inscriptionez. Il desfasuram deasupra capetelor noastre. Vreti? Nu cunosc tehnica desfasurarii lui, dar poate aflam cum se face.
Ce mesaj punem pe el? Si cat de mare il facem? 3m/4m? E prea mare?
Punem ceva de genul: logo-ul trupei, "Romanian Rammstein Fans" si un mesaj catre ei? Am niste idei de mesaj, dar inca ma mai gandesc. Poate aveti si voi.
Intre timp concentrati-va si pe tricou, sa vedem cum il facem. Luati in considerare ca daca nu exista folie de transfer pentru auriu, folosim galben pe tricou in loc de auriu. Cum ar veni varianta 4, cu galben in loc de auriu, fara logo pe spate si cu logo pe maneca mai bine.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cristina wrote:Cum ar veni varianta 4, cu galben in loc de auriu, fara logo pe spate si cu logo pe maneca mai bine.
Hm, daca nu e auriu, eu as prefera varianta rosu-alb-negru, in loc de rosu-galben-negru...

Insa am o propunere pentru girlie-uri: sa fie ude :D :D
Image
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

draqdla4 wrote:Insa am o propunere pentru girlie-uri: sa fie ude :D :D
Aici trebuie sa intervii tu draqdla4 :oops: :oops: :oops:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

draqdla4 wrote:
Cristina wrote:Cum ar veni varianta 4, cu galben in loc de auriu, fara logo pe spate si cu logo pe maneca mai bine.
Hm, daca nu e auriu, eu as prefera varianta rosu-alb-negru, in loc de rosu-galben-negru...

Insa am o propunere pentru girlie-uri: sa fie ude :D :D
Pai dupa primele doua piese vor fi ude oricum :D Dar nu vor mai conta in fata show-ului Rammstein :lol:
Putem incerca sa vedem cum arata si cu alb. Uite, eu merg zilele astea la o imprimerie sa vad ce culori au. Daca nu au auriu, postam varianta 4 si cu galben si cu alb. Si vedem care arata mai fain. De acord?
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Din partea mea... nici o problema, poate fi si pe mov, am auzit ca e la moda :D Dar unde stiti prin Brasov imprimerii de tricouri mai bune? Ca si eu caut de mult.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai are un fost coleg de-al meu de liceu una. Trebuie sa-l sunam. Sper sa nu fi dat faliment intre timp, cu criza asta. Mai e la Unirea Mall una, dar nu stiu cum e si una la mine la bloc :D Nici de asta n-am habar, ca-i mereu inchisa cand vin eu de la munca.
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Mi se pare o idee foarte buna cea cu sepcile rosii.
1. PEnTRU are dreptate: e sfarsitul lui iune in Bucuresti. Cald. Soare. Si daca ploua cumva, tot e buna o sapca.
2. Ne putem regasi mai usor in multime. Tricourile nu sunt atat de vizibile de sus.

Atunci cand se finalizeaza modelul, PEnTRU, pune-l in primul post, sa poata fi descarcat de toti doritorii.
Last edited by Gaby on Fri May 21, 2010 9:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cum varianta 4 are mari sanse sa fie castigatoare nu ar da mai bine daca nu am scrie pe fata in loc de data si luna doar Bucuresti si jos rammstein.ro?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Noi (PEnTRU si eu) am considerat ca data e foarte importanta pentru noi. Si ca o sa ne amintim de data asta, iar tricoul o sa ne aminteasca si el :)
Nu arata bine cu data acolo, Sorin? Sunt multe tricouri care insiruie un intreg turneu cu locatii si date. Noi avem numai una. Poate totusi o sa-ti placa si asa :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:Noi (PEnTRU si eu) am considerat ca data e foarte importanta pentru noi. Si ca o sa ne amintim de data asta, iar tricoul o sa ne aminteasca si el :)
Nu arata bine cu data acolo, Sorin? Sunt multe tricouri care insiruie un intreg turneu cu locatii si date. Noi avem numai una. Poate totusi o sa-ti placa si asa :D
Nu zic ca arata rau. Dar parca ar merge mai bine pe spate. Ce spuneti?
Post Reply