Tricouri rammstein.ro

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...

Voteaza varianta preferata

varianta 1
12
50%
varianta 2
0
No votes
varianta 3
4
17%
varianta 4
8
33%
 
Total votes: 24

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai stii de ce am pus pe fata? Ca are legatura cu textul: adica treaba cu trupa care vine in sfarsit se produce pe 27 iunie la Bucuresti.
Daca punem data sub www.rammstein.ro nu prea are lagtura una cu alta. Are legatura data cu "asteptarea a luat sfarsit..." Am gandit-o inainte a face modelul :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Fiti atenti: facem zilele astea un alt chestionar 2, pentru tricouri. Luam varianta 4, o facem si cu galben si cu alb, ii punem logo-ul pe maneca si-l dam jos de pe spate si-i lasam scrisul ca acum si ca la varianta 2 pe fata. Si votam din nou. :D E bine?
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:Fiti atenti: facem zilele astea un alt chestionar 2, pentru tricouri. Luam varianta 4, o facem si cu galben si cu alb, ii punem logo-ul pe maneca si-l dam jos de pe spate si-i lasam scrisul ca acum si ca la varianta 2 pe fata. Si votam din nou. :D E bine?
Sa inceapa votarea!!! :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: putintica rabdare sa si facem variantele.

uite de unde putem cumpara sepci:
http://www.sepci.ro/catalog/sepci_sapca ... -1_239.htm
daca vreti, le cumpar eu pe toate si le dau la cusut logo-ul pe ele cu negru :) sau ce vreti sa punem pe ele. si la concert vi le dau. vad ca nu costa prea mult, 15 lei. logo-ul mai costa pana in 10 lei. daca le vreti simple, le putem lasa si simple.

varianta de tricou care va ramane definitiva va fi postata de PEnTRU sub forma cu care veti putea face imprimeul exact. discutam detalii atunci. intre timp, vedeti in orasele voastre de imprimerie cu folie de transfer. si de unde achizitionam tricoul. eu cred ca o sa-l iau de pe bestial, chiar daca mai dau ceva si pe transport. "fruit of the loom" este si unul din hanoracele pe care le am de pe rammsteinshop si calitatea este foarte buna.
daca gasiti tricouri simple negre in magazine, luati de acolo. nu merita sa ne complicam cu comanda pe net ma gandesc. e alegerea fiecaruia.
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Noua ne e mai simplu, bestialu e aici, si Fruit of the loom chiar sunt tricouri bune dar... Eu nu o sa ajung la concert, mai am dreptu sa votez sau sa-mi dau cu parerea? Chiar daca vreau tricou neaparat :D
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sambit, ce intrebare este asta? Cum sa nu "ai dreptul sa votezi"?
Imi pare rau ca nu ajungi la concert... :(
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

La o adica imi dau cu parerea, poate ii influentez pe altii, cand colo hopa si nu vin la concert :D
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Sambit wrote:La o adica imi dau cu parerea, poate ii influentez pe altii, cand colo hopa si nu vin la concert :D
Accepti mita? :P :P
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

in PM;)
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

in PM?!....Eu as fi luat in euro... :roll:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote::lol:
uite de unde putem cumpara sepci:
http://www.sepci.ro/catalog/sepci_sapca ... -1_239.htm
daca vreti, le cumpar eu pe toate si le dau la cusut logo-ul pe ele cu negru :) sau ce vreti sa punem pe ele. si la concert vi le dau. vad ca nu costa prea mult, 15 lei. logo-ul mai costa pana in 10 lei. daca le vreti simple, le putem lasa si simple.
Ce ma bucur ca va place ideea mea! :D Adevarul este ca imprimeul negru pe sepcuta rosie o sa fie absolut bestial, si foarte in ton cu forumul in sine si cu culorile sale! Cristina, eu merg pe mana ta cu cumparatul si imprimatul, ca la mine in oras nu cred ca o sa gasesc pe cineva care sa se ocupe cu asta.

Cu tricourile, daca cei de la imprimeria din orasul meu nu au ceva de calitate, o sa comand si eu de pe net... Luni ma duc sa ma interesez de tehnica lor de imprimat, sper sa fie ok. Daca nu, ma voi gandi la o alta varianta.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Am gasit o imprimerie cat de cat ok la mine in oras. Nu imprima decat pe tricourile lor, dar au de toate culorile si au si model girlie. Asa ca eu sunt rezolvata, trebuie doar sa primesc unda verde cu modelul. Deci, cum stam?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Maine "confectionam" 4 modele pe negru, cu variante de auriu, galben, alb si unul pe rosu, cu negru si galben. Desi ala stiu ca va fi in plus, dar macar sa vedem cum arata :)
Rapunzel, imprima si pe auriu sau n-ai aflat inca?
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Aaa, pai nici macar nu am intrebat de auriu, desteapta de mine (m-am chinuit prea mult sa retin faza cu folia de transfer) :lol: Intreb maine!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Asadar, am tras linie si am concluzionat: sint 4 variante de culori, dar pe acelasi model, ca sa avem macar un numitor comun. Am incercat sa tin cont de cat mai multe din preferintele celor interesati. Pe unii ii voi multumi, pe altii nu...deh...

Cele 4 variante "oficiale" ( :lol: ) sint:

VARIANTA 1

VARIANTA 2

VARIANTA 3

VARIANTA 4

Tehnic ce trebuie facut:
- se descarca fisierul de mai jos: este un corel (contine elemente vectorizate).
- fisierul contine toate cele 4 variante (in patru pagini), urmand ca voi sa indicati celui care il face ce varianta doriti.
- in pagina 1 a documentului se afla toate elementele la o scara cat de cat 1:1, urmand ca in functie de marimea tricoului sa ii explicati celui de la productie cam cat de mari le doriti.
- pentru productie mergeti la un centru de imprimare, sau la o firma de productie publicitara si cereti sa vi se faca un tricou cu folie de transfer.

Fisier: http://www.rammstein.ro/tricou_ramm.cdr

Pare complicat, dar nu este:) Daca aveti alte nelamuriri ma puteti contacta oricand pe PM si rezolvam tot.

Cea mai simpla solutie ar fi fost sa ne ocupam noi de tot, dar asa cum parca am mai spus pe forumul vechi nu avem voie sa comercializam nimic cu insemnele r+, in afara de cele oficiale... Ne pare rau!

Succes! :D
Post Reply