Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Amon wrote:Este imbucurator sa vad ca nu sunt singurul maniac de pe aici :)) Bine ca am trecut de etapa casetelor video ca nu stiu cate toceam pana acum. Iar in alta ordine de idei, nu sunteti singure pe metereze ;)
esti baiat si nu te uiti la finala? :roll:
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Ba da :)) Dar mai trageam cate un ochi la "barfe"
Manche führen, manche folgen
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

AVA wrote:esti baiat si nu te uiti la finala? :roll:
Ce discriminare nerusinata! :lol:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

ce-am facut?...ma miram doar...pentru ca eu sunt fata si ma uitam la meci , el nu e fata si nu se uita la meci!deci, e baiat si nu se uita la meci!...totusi, de ce ma miram? :?: :shock:
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

40 de pagini de impresii...mama ce am de recuperat..si apoi vin si eu cu impresiile mele..

Ps: unde sunt pozele mele!! Marius?! Ana Maria?? :P :P
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Multumesc de poze Rapunzel!!

Sa revenim la topicul legat de impresiile de dupa concert. Ok..i-am mai vazut de 3 ori inainte. Insa nu exista comparatie intre ce am vazut si concertul de la Romexpo.

Acu poate a fost si sentimentul ca a fost acasa de vina. Bucuria nu poate descrie sentimentele avute. Nu stiu insa ce cuvinte ar putea descrie.

De fapt m-am simtit la fel cum m-am simtit pe o insula anul acesta de prin Asia. Ca eram acasa, ca ma simteam excelent, printre prieteni si ca totul era perfect. Clipa perfecta..
florinmatinca
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 25
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:05 am
Location: Bucuresti, Romania

Post by florinmatinca »

Salutare,

Nu stiu daca ati observat, dar a aparut "pe net" inregistrarea concertului Rammstein din RO. Nu e calitate HD, dar ti se face pielea gaina cand revezi momentele alea :)

Detalii pe PM.
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

@florinmatinca: unde? :D da un link pls
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

aseara am mai fost o data la concert "?!" da, asa e cum spun, am retrait aceleasi clipe frumoase, emotionante, unice, dar mult, mult mult prea mici......poate ca e o lege nescrisa, ca astfel de momente sa dureze prea putin....de ce introducerea asta ? pentru ca acum stiu cu adevarat ce a fost pentru mine concertul Rammstein, ce e Rammstein pentru mine.......concertul a fost sarutul , sarutul dragostei adevarate, cea de la prima vedere, cea curata si neastamparata ca un suflet de copil, sarutul care intr-o clipita te intoarce pe dos si dispare, ca mai apoi sa te rogi de el, de ea, sa se intoarca repede, cat mai repede......poate ca am sau nu dreptate, poate ca sunt prea naiv, dar undeva cineva imi sopteste ca e adevarat......Rammstein, eterni si unici....iar eu, un tembel indragostit care a ales sa spuna asta prietenilor lui de pe forum....va multumesc :roll:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@rocky_stein
Foarte frumos spus... Nu imi ramane decat sa iti doresc indragosteala frumoasa si in continuare :D Mi se intampla si mie cateodata sa aud din senin si pe neasteptate vreo piesa Rammstein pe la vreun chef sau pe la vreo terasa, si ma apuca si pe mine un dor si un drag nebun de nemtii nostri, ceva de neinchipuit! Bravo lor ca reusesc sa ne induca sentimentele astea atat de puternice :D :D
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

@rocky_stein: you're not alone, my friend Image
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Oameni buni, presimt ca vom face un chef monstruos la viitorul concert Rammstein. Nu mai fiti melancolici....se vor intoarce pentru noi. :wink: Voi propune atunci, sa ne cumparam biletele in aceeasi parte a locatiei ca sa ne manifestam impreuna! :wink:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dupa ce i-am vazut prima oara live in 2004 am intrat in alta dimensiune. Si de atunci tot acolo sunt. Asa ca stiu prea bine despre ce se vorbeste aici.
Pana una-alta, pana va fi sa-i revedem in Romania, ar fi frumos sa facem un chef monstruos. Propunerea mea nu depinde decat de fiecare dintre voi, care, cum si cand ati putea sa va deplasati in locul respectiv (pe care-l voi stabili si care promit sa fie foarte frumos :) ). Discutia a fost, este si ramane deschisa pe un alt topic.
User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

Sa scriu... sa nu scriu... ummm hai ca scriu... am curaj in seara asta, am curaj sa spun tuturor ca din 27 iunie viata mi s-a schimbat radical... concertul a fost pentru mine ceva ce o sa ramana adanc imprimat in suflet, a fost concertul care m-a convins ca imi continui viata... pana in 27 iunie am fost un trantor, un geek si un oarecare ce statea chiar si 20 de ore in fata unui ecran, cersind putina atentie unor necunoscuti...Am inceput o noua facultate, cea pe care am vrut sa o urmez de la inceput,stau cu prietenii mei din copilarie, am cunoscut noi persoane, mi-am facut prieteni noi, urmeaza sa intru intr-o trupa pe post de baterist! :D Vreau sa ii multumesc Avei... care m-a ajutat in momentele dificile si a reusit sa imi ridice un pic moralul :D atat cat aveam nevoie. In prima zi am avut onoarea sa o cunosc pe Cristina! O personalitate pe placul meu si un caracter agreabil!Iti multumesc pentru berea aia EXTRAORDINARA! Holsten neflitrat FCKIN RULLZ! sa stii draga Cristina ca vreau sa imi i-au revansa!Vreau sa imi cer scuze tuturor de pe forum ca nu am venit si eu la Hard Rock Cafe. Cand am vorbit cu Cristina si mi-a zis ca sunt multi, sincer m-am cam intimidat si din pacate am ratat acea ocazie unica, de ce nu? presupun ca e prima intalnire asa de mare.ummm Petru! Nice guy... te invidiez pentru tatuaju cu logoul.. dupa ce termin facultatea si probabil o sa fiu independent financiar bla bla bla cariera chestii... o sa incerc sa imi fac si eu unul. Rapunzel... nu am avut ocazia sa vorbesc mult cu tine in schimb pari a fi o persoana draguta si de treaba.. tin minte ca ne tot feream de moseala de la Accept!! :D:D.. Sorin... a fost ultimul cu care m,am intalnit si sper sa nu fi facut vreo impresie proasta ca dupa cum tin eu minte eram ud din cap pana in picioare, vocea lipsea la fel si stabilitatea :D Se vedea in ochii tai o fericire mare.. chiar daca nu te cunosc bine..Kiki si un anume domn profesor de filizofie?? care erau foarte amuzanti.. si care au intrat cu niste carnaciori genial.. au mers cu bere mai bine ca niciodata.. cam atat cu socializarea..
Despre Rammstein tot nu stiu ce sa scriu, inca am mari emotii cand ma gandesc la acele momente, cand revad poze sau videouri... ideea este ca imi doresc foarte foarte mult sa ii intalesc fata-in-fata, sa le strang mana si sa le multumesc ca m-au ajutat. Este pentru mine un fel de supreme goal.
Nu stiu daca am scris mult sau putin, sper sa nu va fi plictisit si sper sa ma iertati ca nu am mai scris... acum am acces la internet si sper sa ajung la un rank respectabil la posturi :D:D
Image
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

@Mihai..nu am inteles bine. Cine era ud? Eu sau tu? Ca din cate imi aduc aminte si eu eram ud pana la piele si vocea mi-a revenit dupa aproape o saptamana..

Ps: mai era un Kiki in afara de mine?!! 8)
Post Reply