Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

@Sorin: Daca erai si tu inseamna ca eram amandoi uzi :D:D si da mai era un Kiki :D Un nene cu creasta mica si care a intrat cu niste carnaciori foarte foarte buni(sunt un gurmand :oops:)
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Mihai, e o mare onoare si pentru mine sa te revad aici si sa te fi cunoscut. Nu am insistat sa vii la intalnire, pentru ca am considerat ca e bine sa las fiecaruia decizia de a veni. Si poate pentru ca am simtit un pic despre ce e vorba. :) Dar ar fi fost tare fain daca ai fi fost si tu cu noi...
Ma bucur ca ti-ai luat inima in dinti si ai scris acum. Ne face bine sa citim din cand in cand lucruri frumoase. :) Si la cat mai multe beri nefiltate! :P
Sorin, a fost la Sonisphere, un vechi si bun prieten de-al meu si de-al lui PEnTRU din copilarie, Kiki. Al carui nume este Cristian, dar care de fapt este Kiky dintotdeauna pentru toti prietenii. De el vorbeste Mihai. Iar profesorul de filozofie este Claudiu, un alt prieten din copilarie. Nu ii mai vazusem de tare mult timp.
In copilarie, pretenii mei de la bloc imi spuneau toti si mie Kiki. :)

Mihai, e bine sa stiu ca viata ta arata acum asa cum ti-o doresti. :)
User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

Cristina wrote: Mihai, e bine sa stiu ca viata ta arata acum asa cum ti-o doresti. :)
Nu in totalitate, dar se apropie foarte mult si conteaza enorm! :mrgreen:
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Mihai
Sa stii ca m-ai impresionat, ca ai venit cu impresiile tale dupa atata timp de la concert. Inseamna mult :D Ma bucur si eu ca te-am cunoscut, desi nu am povestit noi extrem de mult. Mai mult ne feream de zurbagii de prin zona (aici recunosc ca m-am si distrat un pic :twisted: ). Sper si eu sa fii pe drumul cel bun inspre viata pe care ti-o doresti! :D
User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

@Rapunzel: Multumesc! :D
Image
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

http://www.youtube.com/watch?v=plO31D52 ... re=related
in sf am gasit o filmare in care Flake trece cu barca pe deasupra unei pers ce filmeaza... :) min 3.35
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

si o amintire pentru eternitate: sfarsitul concertului Rammstein cu... "Rammstein, va iubim":
http://www.youtube.com/watch?v=QJyxEnH1 ... re=related
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Multumesc Cristina. Daca iti vine sa crezi e prima data cand vad concertul de la Bucuresti.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Te cred... Si eu am trecut prin asta de fiecare data cand am venit de la un concert de-al lor.
Miki
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Thu Oct 21, 2010 11:24 pm

Sunt inca in etapa "wow"

Post by Miki »

Hi tuturor!
Eu inca sunt impresionata de concertul la care am avut onoarea sa fiu prezenta! Cand ma uit la fotografii sau cand vad filmuletele de la concert nu pot decat sa ma bucur ca am fost si eu acolo! Dupa concert cred ca o luna de zile numai despre asta am povestit!
Va salut pe toti!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Te salutam si noi, Miki! :D
Image
Miki
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Thu Oct 21, 2010 11:24 pm

Post by Miki »

Multumesc pt primire :P
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

eu... sincer, incercam sa ma abtin pt ca deveneam stresant.... daca ma intreba cnv cum a fost, eu il intrebam dak e sigur k vrea sa afle, pt k aveam multe sa le spun...... si le mai aratam o parte din Sonne, Feuer Frei si Pussy. Toti ma intrebau mirati ca dece am filmat asa putin, simplu, era imposibil sa stau nemiscat.... app mare tarie au cei care filmeaza un concert intreg...... ii apreciez dar nu-i inteleg....
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Salut, Miki! Bine ai venit pe la noi! :)

SI eu am filmat putin la Belgrad, dar e imposibil sa filmez un intreg concert pe care il ador. E ca si cum ai fi langa persoana iubita si cineva ti-ar lega mainile la spate si ti-ar astupa gura. :P
Miki
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Thu Oct 21, 2010 11:24 pm

Post by Miki »

:lol: multumesc Cristina, bine v-am gasit pe toti!
Reactia mea a fost una neasteptata: am prins un loc minunat din care vedeam scena foarte bine si pur si simplu am ramas masca, ma uitam la ei cu gura cascata! De abia dupa cateva minute mi-am revenit! Nu se compara nici pe departe senzatia pe care o ai daca esti acolo cu vizionarea unui concert la TV: sa simti caldura flacarilor, sa vibreze hainele pe tine!!! Un spectacol adevarat! Sincer imi pare rau ca nu am bani sa ii urmez si in alte tari...
Post Reply