Noi aparitii discografice

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
Post Reply
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Am onoarea sa anunt ca pe 8 martie, de ziua femeii, in ziua in care cu totii ne grabim pasii catre o florarie pentru a bucura doamnele si domnisoarele din viata noastra :D , undeva in Scandinavia va avea loc un eveniment cel putin la fel de important, asteptat (de multi) de 11 ani de zile:

Image

Nou album BURZUM Image
click on my signature for more details : )
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

burzum a fost mereu un romantic... :roll:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu ma astept de la Burzum decat la un nou album in care sa zbiere disperat cum o facea cu mare constiinciozitate si pana acum 11 ani :D
Mereu m-am intrebat cum a putut un baiat cu o figura atat de angelica (cel putin asa arata chipul lui pana prin 2000, dupa care inchisoarea i-a stantat niste riduri adanci si i-a modificat trasaturile) sa cante asa ceva si sa faca mai ales ceea ce pana la urma i-a mancat ani de viata in inchisoare... Pretty much illness in this guy's brain... Oricum, spre ca macar acum sa se bucure de pacea de la ferma lui verde si frumoasa.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cristina wrote:Nu ma astept de la Burzum decat la un nou album in care sa zbiere disperat cum o facea cu mare constiinciozitate si pana acum 11 ani :D
Se pare ca, spre deosebire de primele albume, acest album a beneficiat si de partea de production, nefiind tras direct pe caseta si distribuit :lol:
Cat despre stil, ia uite ce spune baiatul: I think "Belus" musically transcends all existing categories. Nu-i asa ca-i frumos? :D
Image
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cristina wrote: Mereu m-am intrebat cum a putut un baiat cu o figura atat de angelica (cel putin asa arata chipul lui sa cante asa ceva
parca ai descris-o pe Anette,varianta masculina

ca sa fiu cat de cat ON..nu-mi place Burzum fiindca muzica lui pur si simplu ma darama..are ceva ce ma face pur si simplu sa vreau sa ma dau cu capul de pereti :? :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

draqdla4, asa este. E frumos. :D
Sylar, cred ca in mod nu foarte constient si Burzum vrea asta: sa te dai cu capul de pereti. :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ascultat Grosse Freiheit - Unheilig....as spune ca e ceea ce Reise Reise e pt Rammstein (inceputul unei lungi calatorii)...superb si epic...10 :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

ELUVEITIE - Everything Remains As It Never Was

SUPER ALBUM! Il ascult de trei zile si nu ma satur!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cum Dumnezeu am dat de "Backspacer" a lui Pearl Jam abia acum???? De mult nu am mai simtit asa o uriasa placere sa ascult un album cap-coada. Oamenii astia sunt o minune!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

astept cu interes parerea lui draqdla4 despre noul album. nu cred ca mai e nevoie sa mentionez al cui :D
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Maine, Petru, maine :twisted: :twisted:
Image
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

PEnTRU wrote:astept cu interes parerea lui draqdla4 despre noul album. nu cred ca mai e nevoie sa mentionez al cui :D
Intr-adevar, a aparut noul album. Trebuie sa recunosc ca m-a suprins un pic. Ma asteptam ca dupa atatia ani de puscarie si de opresiune din partea societatii iudeo-crestine :roll: Vikernes sa capete si mai multa agresivitate si energie negativa, iar noul album sa fie cel mai dificil de ascultat dintre toate. Nu a fost sa fie asa. As putea spune chiar ca este mult mai putin "abraziv" decat altele clasice de-ale lui. Se aud si tobele altfel pe noul album. Ba mai mult, exista piese pe care Vikernes chiar canta, nu doar zbiara ca paganul. Se pare ca omul s-a maturizat si muzical, nu doar fizic si, probabil, intelectual. Desigur, pentru cineva care nu prea s-a omorat sa asculte Burzum, si acest album suna la fel de aspru si uscat ca Hvis Lyset Tar Oss, dar mie unul mi se pare ca au aparut ceva schimbari notabile. Imi place, si cred ca daca va aparea pe la noi, il voi cumpara. Sa-l ajut pe om sa-si mai bata o scandura in gardul din Bo :D

A, sa nu uit: preferatele mele: Glemselens Elv si Kaimadalthas' Nedstigning. de asemenea, salut schimbarea fontului cu care isi scrie numele.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Chiar inainte sa citesc postul tau, am studiat niste tricouri cu Burzum, gandindu-ma la tine :D Si apoi am vazut ca ai scris de noul lui album. Recunosc ca nu am mai ascultat Burzum de vreo 15 ani cred. Dar sunt curioasa sa vad schimbarea in bine. Asa ca ma bag si eu pe "Glemselens Elv".
Uite si tricourile:
http://www.beautyofpain.ro/article_sear ... grf=burzum
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Intr-adevar, sunt cateva tricouri faine, le-am vazut si pe situl oficial. Pretul vad ca e cam la fel, cu tot cu transport. Asta mi-a atras in mod deosebit atentia:

Image
8)
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sesizez chiar si muzica in piesa respectiva :)
Da, si eu am remarcat acel tricou, cu chipul impovarat de ani grei.
Post Reply