Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cea mai trista piesa
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> TOPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 9:37 pm    Titlul subiectului: Cea mai trista piesa Raspunde cu citat (quote)

Cu ajutor de la Sylar, care mi-a adus aminte de topuri pentru melodii Laughing redeschid un topic de pe forumul vechi.

Care este cea mai trisa piesa compusa de Rammstein?

Parerea mea ramane aceeasi ca si atunci, caci LIFAD nu a schimbat nimic, raspunsul meu este Nebel Very Happy EDIT: + Klavier
O sa fac eu clasament dar nu am facut chestionar, ca cine stie cu ce piese veniti, mai ales Rapunzel, daca tot se lauda ca e cea mai aiurita de pe forum Laughing Laughing Laughing
Poate cineva propune Frühling in Paris, cine stie? Laughing

Mihnea - Nebel, Klavier
Sylar - Spring
alexramm - Mutter, Das alte Leid
Rapunzel - Ohne dich, Spring
Mihaela - Ohne dich
AVA - Ohne dich, Mutter
Assasimon - Ohne dich
rocky_stein - Mutter

1. Ohne dich - 4 (Rapunzel, Mihaela, AVA, Assasimon)
2. Mutter - 3 (alexramm, AVA, rocky_stein)
3. Spring - 2 (Sylar, Rapunzel)
4. Nebel - 1 (Mihnea)
4. Klavier - 1 (Mihnea)
4. Das alte Leid - 1 (alexramm)
4. Halt - 1 (rocky_stein)

Ultima modificare efectuata Mihnea la Mar Aug 17, 2010 2:28 pm, modificat de 10 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 9:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmmm...Spring..desi ar fi si Spiel Mit Mir (mai ales cand striga Till Spiel mit mir..saracul..nu are cu cine sa se joace) Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Laughing Laughing Laughing

Motivul pt care Spring e cea mai trista..este ca melodia parca descrie perfect starea Romaniei de azi (parlamentarii ne spun "Spring")

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 20/Oct/2009

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

niciodata nu m-am gandit care melodie e mai trista.... dupa parerea mea cred ca Mutter sau Das alte leid... ascultand versurile Mutter chiar e o melodie care nu te poate lasa indiferent.....
Sus
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 10:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai stiu eu pe aici pe cineva cu Mutter Laughing Laughing Deci pana la urma o sa pun Mutter, da? Eu ma refer si la linie melodica si Das alte Leid nu prea ma intristeaza cand ca linie melodica Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 10:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Mihnea22

Pentru mine raspunsul e imediat: Ohne dich! Nici acum nu o pot asculta fara sa imi dea lacrimile. Iar dupa ce am mai vazut si videoclipul... dezastru Crying or Very sad Crying or Very sad

Nebel e superba si ea, dar nu mi se pare trista, ba uneori imi inspira multa fericire Confused

In schimb Spring mi se pare iar extrem de trista, ba chiar sinistra, brrr!
Sus
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 10:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ah.. Nici tu, nici Sylar care se da rebelul forumului.. Ce oameni normali suntem Laughing Laughing Laughing
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 10:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ar mai fi Wo bist Du?...insa o consider semi-trista..datorita imbinarii gothic-industrial -pop electronic

in cazul lui Ohne Dich..prefer beta version ca e mai heavy

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Lun Iul 26, 2010 10:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Mihnea22
Na, ca sa iti fac pe plac, m-am gandit mult si bine si am ajuns la concluzia ca cea mai sadica melodie a lor e Hilf mir! Linia melodica si tot aranjamentul e superb, dar versurile sunt foarte deranjante, pentru mine Evil or Very Mad

In schimb Liese, desi cu descrieri mai scabroase, nu mi se pare dura deloc. Ba ma bufneste rasul cand o ascult, eu o vad ca o parodie foarte reusita. Twisted Evil
Sus
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 22/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 4:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OHNE DICH ! Când am văzut videoclipul,mi se părea totul atât de real , încât am rămas nemișcată , blocată , în fața ecranului și plângeam.Și acum mi se pune nodul in gât când o ascult(sau văd clipul).
Desigur, ar mai fi:Mutter,Stirb nicht vor mir,Amour
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 5:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dintre OHNE DICH si MUTTER nu stiu pe care sa o aleg ...asadar, le pun pe amandoua. Sad
Sus
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2010 6:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AVA a scris:
Dintre OHNE DICH si MUTTER nu stiu pe care sa o aleg ...asadar, le pun pe amandoua. Sad

Vezi cat de mult difera chiar si oamenii cu aceleasi gusturi, ca noi de exemplu? Mie Mutter nu mi se pare trista deloc, ba din contra, mi se pare ca a fost scrisa cu multa dragoste, in ciuda versurilor mai interpretabile Very Happy
Sus
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 6:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda, Ohne dich.
Sunt total de acord. Smile
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 6:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"Rapunzel"
Citat:
Vezi cat de mult difera chiar si oamenii cu aceleasi gusturi, ca noi de exemplu? Mie Mutter nu mi se pare trista deloc, ba din contra, mi se pare ca a fost scrisa cu multa dragoste, in ciuda versurilor mai interpretabile;

Ai dreptate insa , cateodata, conteaza si linia melodica a unei piese iar Mutter , cand o ascult nu-mi creeaza o stare de veselie ci mai degraba tristete. Ma refer ,strict la sound...nu inseamna ca nu e frumoasa insa nu ma binedispune cum e cazul Waidmanns Heil sau altele.
Sus
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 27/Ian/2010

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 7:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu incerc sa fac un top al melodiilor triste dar cred ca mutter este una din top 10. sincer sa fiu nu mi se pare nici vesela si nici plina de energie pozitiva o melodie care ne vorbeste despre avortoni. este o oglinda perfecta a unei realitati crunte
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2010 7:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Amon: Ti'am zis ca'mi place modul in care te exprimi? ^_^ Razz
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> TOPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatoare
Pagina 1 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro