B'ESTFEST 2011

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

pipes wrote:Salutare din nou, Cristina!
Si pe Moby l-am pierdut de ceva timp. Recunosc ca nu prea mai sunt la curent cu compozitiile domniei sale si regret ca l-am ratat cand venea in Romania prin anii '90 cu Assos Music. Cu Propellerheads, cu Girl eats Boy.... Ma faci da redevin nostalgic si nu vreau asta pentru ca ajung numai sa ma oftic.... :))
Anul asta o sa fiu ca la zaruri in ceea ce ma priveste- "ce-o veni", dar bun sa fie...
si mie-mi pare rau ca nu l-am vazut live pe Moby. omul este ffff bun. si eu sper sa avem un an cu bunaciuni, altfel, dupa anul trecut, sunt in stare sa ma arunc intr-o depresie nebuna...
pipes wrote:Spre exemplu, azi-noapte, am tras o auditie la casti de Pitchshifter.... Si mi-a placut la nebunie sa ii reascult. Chiar ma intrebam de ce nu am mai facut-o...
Uuuuuuuuuuuu! Ce buni erau Pitchshifetr! Mai am casete cu ei! Ia sa ma repun pe ascultat :P Multumesc!
pipes wrote:Sper sa apucam sa ne revedem la acest Bestfest. Mai multi sau mai putini. Banuiesc ca nu va mai fi euforia si agiatatia a la Rammstein...... Eu cu siguranta voi fi in ziua 2. 2 iulie.
Cam atat momentan.
UNITY!
S

Daca B'estfestul se anunta mai atractiv, avem sanse sa ne vedem. Deocamdata ma atrage "decat" Assian Dub Foundation :P :P
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Buna dimineata! Si la multi ani!

Iti zic io ca Pendulum nu-s de ratat. Oamenii sunt in voga si nu cred ca vor mai pune piciorul prea curand pe aici in formula completa. Or fi ei comerciali, dar fac treaba buna.
Acuma si mie mi-au suras ADB, dar nici cu ei nu am avut viata lunga.
Ieri am avut o tresarire de orgoliu si la auzul House Of Pain.... Nu-mi aduc aminte sa mai fi fost in Romania. Posibil sa gresesc. Nici Skunk Anansie nu e de lepadat. Dar cum fiecare isi stie prioritatile si fetishurile.......... :))
Nu prea vad cate nume grele ar mai putea baga. Ca e criza.....

Keep the good vibe alive!
S
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Buna seara si multumesc! :)

Pe ADB i-am vazut la Sziget. Foarte multa adrenalina si voie buna. Stiu baietii cu live-ul :)
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Adaugam si Hadouken!..... in ziua a treia. Incep sa cred ca va fi un festival foarte interesant. Servus!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Servus! :P
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

"Trupa Lamb va concerta pe scena B'Estfest Romania in aceiasi zi cu Pendulum şi Asian Dub Foundation. Britanici reveniti dupa o pauza de cinci ani vor concerta pentru prima ora la Bucuresti pe 2 iulie."
Eu nu am auzit de ei, dar poate gadila pe cineva.
Cius,
S

P.S. Imi cer scuze pentru greselile din textul citat. Dupa cum indica si ghilimelele, acesta nu imi apartine. Pot specifica sursa oricand. Nu vreau sa le fac publicitate.
Last edited by pipes on Tue Mar 15, 2011 5:22 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cristina vine clar..sunt `100% sigur ca o sa vina pt Lamb
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Daca nu sunt in concediu, incerc sa vin pe 2 iulie pentru Lamb si ADF. :) Ce bine ma cunoaste Sylar... :P
Pipes, Lamb au concertat la Sziget in 2003. Pe atunci nici eu nu stiam nimic de ei. Dar au fost o surpriza uriasa. Am avut apoi o perioada cand i-am ascultat cu consecventa. Sper sa se fi pastrat in aceeasi forma, ca a trecut ceva timp de atunci.
Post Reply