ROCK the CITY 3

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

ROCK the CITY 3

Post by PEnTRU »

...sau fratele mai mic al Sonispherului:

http://www.rockxpress.ro/prezentari/rtc3.html

Faza tare e ca l-au pus fix in acelasi timp cu B'estfestul. :twisted:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Hm... Whitesnake e o treaba... De mult vreau sa-l vad pe Mr. Coverdale si chiar m-am intrebat deseori pe cand pe la noi. Pe Prodigy ii vad oricand cu drag. Judas Priest nu ma atrag deloc live, iar Mike and the Mechanics asisderea...
Nu inteleg de ce Sonisphere a picat. Si de ce nu mai avem nume grele anul asta :(
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cristina, dar Mr. Coverdale a fost la Romexpo impreuna cu Def Leppard, daca imi aduc bine aminte prin 2008 !...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

a fost Mr. Coverdale? s-ar putea sa ai dreptate... :roll: nu-mi amintesc. well... poate acum reusesc sa-l vad.
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

The Prodigy vor poposi in superba noastra tara pentru a sasea oara (Bucuresti 95, Bucuresti 97, Peninsula Buc. 2007, Sibiu 2007, Peninsula Tg. Mures 2009)..... Si sigur nu-mi joaca feste memoria. Dupa cum spuneam la un moment dat, oricat i-as admira, nu voi mai participa la niciun concert de-al lor in Roumeinia. Dupa ce am trait la Peninsula 2009, as dori sa raman cu amintiri frumoase despre ei si fanii lor...
Pentru cei mai intelepti - de ce pun organizatori diferiti (banuiesc) doua festivaluri (diferite) IN ACELASI TIMP? CARE E SCHEMA?
Last edited by pipes on Tue Apr 05, 2011 1:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

pipes wrote:The Prodigy vor poposi in superba noastra tara pentru a sasea oara (Bucuresti 95, Bucuresti 97, Peninsula Buc. 2007, Brasov 2008-2009, Peninsula Tg. Mures 2009)..... Si sigur nu-mi joaca feste memoria.
Putin iti joaca. Prodigy nu a fost niciodata in Brasov. Cel putin nu pe o scena.
pipes wrote:Pentru cei mai intelepti - de ce pun organizatori diferiti (banuiesc) doua festivaluri (diferite) IN ACELASI TIMP? CARE E SCHEMA?
Ei bine, la intrebarea asta raspunsul este o necunoscuta totala si celor mai intelepti dintre noi :D
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Rectific. 31 decembrie 2007- Piata Mare - Sibiu, Romania. Dar asta tot a sasea oara ar fi, nu? :)
P.S. Am vrut sa fiu solidar cu brasovenii si m-o luat valul.....
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

iConcert.ro
"Rock the City se muta la Romexpo. Noile confirmari: Therapy?, Papa Roach, Sabaton, Hate Breed."

P.S. Sper sa fie vorba despre Hatebreed-ul pe care il stiu eu si nu numai.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Poate sa vina oricine..eu pe Pendulum ii vreau..si pe Lamb :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

La Pendulum ne putem vedea cu siguranta, mon cher! Sper sa nu mai fie niciun cataclism pana atunci.....
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

pipes, Prodigy cred ca vin a saptea oara in Romania: la Bucuresti au mai fost intr-un an la "Coke-live". Acolo i-am vazut a doua oara si m-au convins ca live sunt greu de egalat. Dar nu mai stiu anul... 2008?
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Mie in general nu-mi plac concertele. Prodigy se numara printre foarte putinele concerte la care chiar m-am simtit bine si mi-au placut.
Daca Rammstein ramane cel mai bine realizat si fascinant concert la care am participat vreodata, Prodigy a fost cel mai demential, electrizant, serotonizant, revigorant, etc.

PS: Raman pe veci recunoscator sponsorilor mei, care mi-au facilitat prezenta la acest concert.
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Cristina, Cokelive - Peninsula Bucuresti 2007 sunt acelasi lucru(spus altfel - a fost pe insula Lacul Morii din Bucuresti). Cokelive > Peninsula.... Eu asa stiam. Sigur au fost de cinci ori, asta ar fi a sasea.

Eu am participat la cele din 1997, 2007 si 2009. Am ratat 1995 si 2007-2008 de la Sibiu.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Mda... asa se pare ca e. Si eu i-am vazut de trei ori, inclusiv la Sziget si alaturi de Shilo in ce priveste concertul Prodigy. Asa a fost: "demential, electrizant, serotonizant, revigorant, etc.".
User avatar
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 261
Joined: Mon Jan 11, 2010 12:04 am
Location: Bucuresti

Post by m1a1carabine »

Am fost si eu la ziua 3, concertele au fost excelente, mai ales Whitesnake dar si Judas au facut show bun :twisted: , dar , in schimb, publicul a fost de cacat... putini oameni si care stateau de parca se uitau la teatru...noroc cu cativa de la golden care mai erau cu mainile pe sus
Yeaaah \m/
Post Reply