Made in Germany - 1995-2011

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Eu il am pe Schneider pe Booklet-ul CD-ului. Voi?

justme, vad ca il ai pe Kruspe.

BTW, la Making Of-ul lui "Pussy" ma asteptam sa vad mai multe "cadre" din acel bordel in care au filmat juma' de videoclip... :lol:
Dar nimic! :?
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

:)) Dispe... =))
Eu vroiam mai multe cadre cu Alba ca Zapada din Sonne :D

Prima chestie pe care am facut-o a fost sa ascult discul cu remixuri... dar nu m-au impresionat atat de tare. Mult mai bune originalele :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

justme wrote:L-am recuperaaat! L-am recuperaaaaat! Multumeeeeesc mult de tooooot!

(am dat navala la posta, cu fata mea de razboi si...era sosit de pe data de 22 decembrie, numai ca nu-mi fusese adus avizul...dar hai sa il iert inca o data pe tolomacul cela de postas, ca prea sunt bucuroasa acum!).


Iata-l:

https://picasaweb.google.com/1049612876 ... 7983013714
Ce bine! Aveam deja emotii pentru tine. Foarte frumos arata, felicitari! :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Vreau sa-i multumesc si eu lui Mos Craciun, care a fost atat de generos cu mine anul asta: editia Super Deluxe si un colaj (tablou) cu fotografii din concert. Foarte frumos si mult peste orice asteptari. :)
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

Cadoul meu? L-ati vazut......Pai nu m-am putut abtine, a trebuit sa vi-l arat si voua! Felicitarea este si acum printre crengute si globulete, ca doar vine de la prietenii mei dragi!

Am avut mare noroc ca au lucrat cei de la posta si pe 24, altfel as fi "tropait" pana marti...brrrrr, nici nu vreau sa ma gandesc!

CD-ul il tot ascult de ieri incoace si de fiecare data ajung la aceeasi concluzie: imi place tare mult selectia pe care au facut-o. Probabil ca fiecare am fi vrut sa regasim si alte piese pe el dar, asa cum l-au gandit/facut, este un TOT fara cusur, zic eu. Imi place si selectia facuta si ordinea in care sunt cantate si cum suna si...TOT! Superb!
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:Vreau sa-i multumesc si eu lui Mos Craciun, care a fost atat de generos cu mine anul asta: editia Super Deluxe si un colaj (tablou) cu fotografii din concert. Foarte frumos si mult peste orice asteptari. :)
Damn..numai la mine nu a venit mosu..si nici macar nu a fost zapada ca sa ramanna inzapezit :P ..inca il astept :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:) va veni, Sorin, sunt convinsa de asta. e binevenit oricand. :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

justme wrote:Cadoul meu? L-ati vazut......Pai nu m-am putut abtine, a trebuit sa vi-l arat si voua! Felicitarea este si acum printre crengute si globulete, ca doar vine de la prietenii mei dragi!

Am avut mare noroc ca au lucrat cei de la posta si pe 24, altfel as fi "tropait" pana marti...brrrrr, nici nu vreau sa ma gandesc!

CD-ul il tot ascult de ieri incoace si de fiecare data ajung la aceeasi concluzie: imi place tare mult selectia pe care au facut-o. Probabil ca fiecare am fi vrut sa regasim si alte piese pe el dar, asa cum l-au gandit/facut, este un TOT fara cusur, zic eu. Imi place si selectia facuta si ordinea in care sunt cantate si cum suna si...TOT! Superb!
Si eu ma bucur la fel de mult cu tine! Imi transmiti efervescenta ta :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote::) va veni, Sorin, sunt convinsa de asta. e binevenit oricand. :)
It's all about me not the Santa! :D deci sa vina cand vreau eu nu cand am chef..Deja am locatia unde sa il vad - la noul tv 3D - 117 cm - al varei :D :D
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

wow, pai vezi, Sorin, ca pana la urma dorintele se indeplinesc? sa te bucuri de el !
...acum mai lipseste un concert R+, fie el si inregistrat...OMG - sa ii vezi acasa, in 3D...ce mi-ar place!
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

justme wrote:wow, pai vezi, Sorin, ca pana la urma dorintele se indeplinesc? sa te bucuri de el !
...acum mai lipseste un concert R+, fie el si inregistrat...OMG - sa ii vezi acasa, in 3D...ce mi-ar place!
Pai inca nu a ajuns..sper ca miercuri ..ca apoi o sa il vad saptamana viitoare ca sunt plecat peste Prut :P
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Eu nu inteleg un lucru, de ce au pus pe DVD varianta cenzurata a clipului de la Pussy. Sint profund dezamagit :D Am sa fac reclamatie la protectia consumatorului.
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

Post by pipes »

Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Frumos, pipes. Sa-l stapanesti sanatos! :)

Si eu sunt dezamagita ca pe DVD-ul editiei Super Deluxe, video-ul "Pussy" este cenzurat. Pai costa atat de mult editia asta... plus ca acolo e vorba de o integrala video si nu vad sensul pentru care sa il puna cenzurat. E ca si cum nu l-ar fi pus deloc. Pana la urma ei au facut acest clip, deci ar fi trebuit sa si-l asume, sa plateasca amenzi sau ce-or fi trebuind sa plateasca, dar clipul sa apara intreg! :roll:
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Eu nu mai inteleg nimic! Unde este cenzurat, ca nu este cenzurat nimic... Se vede clar... TOT! :D :D :D

eu - Schneider pe booklet
pipes - Kruspe
justme - Landers

Ceilalti?
Post Reply