Off-topic

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Shilo wrote:Nu-i aşa!? :P
Meritam şi eu o insignă LIFAD pentru asta. :D Dar ... probabil că ... "nicht für mich".
:roll: am uitat sa iti dau cand ne-am vazut... :(
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Hai, Shilo, cu comentariile, ca doar apar si personaje feminine destule! :lol:
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Ce părere aveţi de punctele astea de vedere?
Razboi si pace in cuplu

PS: Mă refer strict la "rolurile de gen"/ sub aspectul vieţii de cuplu ... Şi nu la ambalajul lingvistic folosit - şi anume unul mai degrabă religios/mistico-simbolic ... Format la care eu personal nu ader, dar căruia îi înţeleg funcţionalitatea, pentru un anumit public ţintă.
Atenţie: emisiunea e cam lungă/ durează o oră.
Image
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Nimeni? Nici o părere?
Hai că bag un nou off-topic atunci. :P

Astăzi mi-au venit să mă colinde Martorii lui Allah :P
Mi-au prezentat platforma program şi toată lista de promisiuni aferente, numa' numa' să-i "votez". :roll:
Le-am zis că toate bune şi frumoase dar ar fi o mică problemă totuşi. Mie-mi place şi rock-ul. Şi nu ştiu dacă acolo sus Allah permite să bag în difuzoare acorduri din astea mai "metalice".
Mi-au zis: Nici o problemă. Se face! Avem cu de toate!
Astfel, mi-au prezentat catalogul cu cele 72 de virgine pe care le voi avea colo sus ... şi care sunt mare amatoare de muzică rock.
Din cele 72 de nume am reţinut doar primele două:
Diana Bastet
şi
Mahafsoun

Ce ziceţi? Să mă bag? :roll:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu zic sa faci rapid contract, sa-l semnezi pentru termen nelimitat, ca sa te asiguri! Dar decat s-o iei pe a doua, Mahaf...cum ii zice, care nu prea se pupa cu peisajul, eu zic sa te bagi la domnisoara asta, chiar daca nu e de-a lui Allah, ca tot metalista e si iti face si giumbuslucuri pe deasupra capului:
http://www.youtube.com/watch?v=c9FS1bxaGTg
:shock:
Iar daca nu te-a convins aici, ia video-ul asta de la minutul 3,15:
http://www.youtube.com/watch?v=WmHB7Y3O2Ow
:shock: :shock: :shock:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Despre Razboi si pace in cuplu, fa te rog un rezumat, ca o ora e prea mult...
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Cristina wrote: eu zic sa te bagi la domnisoara asta, chiar daca nu e de-a lui Allah, ca tot metalista e si iti face si giumbuslucuri pe deasupra capului:
http://www.youtube.com/watch?v=c9FS1bxaGTg
:shock:
Iar daca nu te-a convins aici, ia video-ul asta de la minutul 3,15:
http://www.youtube.com/watch?v=WmHB7Y3O2Ow
:shock: :shock: :shock:
Da ... Drept să-ţi spun acum simt un mic Putin care se naşte în mine ... şi care vrea să invadeze Ucraina. :D :sunet de nechezat:
(Notă: Totuşi să facem diferenţa între dansul oriental/aşa numit - dansul "din buric"/, care este un trademark cultural secular oriental (fie el şi "devalizat" simbolic, în ultimul secol) ... şi dansul "la bară", care este cu totul altceva şi din altă categorie. :P
Oricum, pe mine m-a mirat foarte mult combinaţia asta dintre un dans oriental şi muzica rock. Nu ţin minte s-o mai fi întâlnit-o vreodată. Mai urmează să văd geamparalele dobrogene dansate pe muzică de dubstep.
Sau o doină doom-metal dansată în paşi de tango.
Cristina wrote:Despre Razboi si pace in cuplu, fa te rog un rezumat, ca o ora e prea mult...
În principiu zice numerele câştigătoare la lotto de săptămâna viitoare. Dar nu-ţi zic minutul în care zice asta :P
Asculţi şi tu când faci curat prin casă :P Ca mine.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Mno... pai ai dereptate cu dansul din buric secular pe muzica satanista. Ce sa zic, nu-i de colo asa combinatie... Iar [rima doamna e chiar impresionanta. A doua nu m-a impresionat deloc, de-asta am inlocuit-o cu dansatoarea la bara si ea foarte impresionanta, luand in considerare faptul ca o face la mare arta. E cu adevarat arta ce face domnisoara rusoaica acolo. Pardon, ucrainianca.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Activ din nou.. :D China, Korea de Nord si job nou, m-au facut putin inactiv.

Gasisem un video pe youtube cu un tip ce a filmat pe acolo si la final i-a dat ghidului sa asculte la ipad-lui lui muzica. Si avea si o melodia de la Rammstei si zicea ca s-a speriat f tare.
Multe de spus de acolo; totusi nu imi imaginez o viata fara muzica..
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

S-a speriat? Cine l-speriat? Pai nu exista viata fara muzica.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:S-a speriat? Cine l-speriat? Pai nu exista viata fara muzica.
S-a speriat de cat de tare era muzica. Aici te contrazic putin. Muzica in DPRK inseamna doar cantece ( karaoke) dedicate liderilor supremi. Doar atat. Genuri muzicale nu exista ( atata vreme cat nu includem opera dar si aceea dedicata celor 3)..

eu daca prin absurd as fi ramas acolo, din acest motiv as fi cedat...lipsa muzicii.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, si eu as fi sucombat, asta clar.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Ieri in timp ce conduceam linistit si ascultam diferite muzici, catzeaua mea, care statea la fel de linistita in portbagaj, a inceput sa urle cand a inceput Sehnsucht :D De obicei reactioneaza asa cand aude sirene puternice de masina (ambulanta, pompieri etc)... E a doua oara insa cand reactioneaza la muzici. E obisnuita de mica sa asculte tot felul de grozavenii si nu o impresioneaza mai nimic. Prima oara a fost insa si mai ciudat: acum cateva zile am pus in masina ultimul album Burzum, cel atmosferic, iar Alma mea a sarit efectiv din portbagaj pe bancheta din spate, lucru nu tocmai usor. Era extrem de nelinistita si nervoasa. Simtea ea ca ceva nu e in regula cu nenea care canta :lol: :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Inseamna ca are un senzor de depistare a nelinistii psihedelico-nordico-sataniste 8)
Post Reply