Rammstein in Romania

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

Post Reply
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Rammstein in Romania

Post by laurentiu »

vin cu o alta idee... dat fiind ca ne aflam in perioada aranjarii concertelor pentru urmatorul an, ce-ar fi sa ne sfatuim aici, la ceas de taina, si sa vedem ce ar trebui sa facem ca sa-i aducem aici, in tara? gandul asta a existat si acum cativa ani, insa atunci nu s-a putut.. poate acum vom reusi.. ar trebui sa organizam un brainstorming aici, pe forum, si poate ca vom gasi pana la urma calea de a-i aduce...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

sint unii care deja cauta banii cu care sa parafeze contractul. asa ca nu mai trebuie sa ne batem noi capul. :wink:
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

asa, mai omule, bravo!... o veste minunata!.. da', mai zi-le si tu, asa, din proprie initiativa, fara sa trebuiasca sa fii provocat...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

pai totul s-a invartit mereu in jurul banilor. nu au venit pana acum pentru ca nu s-a gasit un organizator care sa dea banul greu. de data asta sunt convinsa ca un concert Rammstein va fi mai scump decat cele din turneul precedent.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

sper sa nu va suparati pe mine, :lol: ar trebui sa apelam la elena udrea (ea e cu turismul) sau la monica iacob ritzi (fosta tineretului) :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

aoleo, nu-mi mai aminti ca imi vine sa vars... :roll:
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

E greu sa ne strangem in cadru organizat pentru un concert peste hotare. Totusi, sper ca pana face Till 50 de ani (citisem ca la varsta aia doreste sa se retraga), `om apuca si noi sa ii vedem in Romania. Si atunci sper sa facem un real-life forum meeting si sa purcedem catre concert!
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

asa, si concertul sa fie la Cluj pe stadionul CFR :twisted:
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Eu tin cu Steaua, ca fapt divers. :D Dar, seriously now, sa fie si in Ciorogarla, nu ma intereseaza, numai sa fie! Desi tind sa cred ca va fi in capitala. Oricum, ne strangem?
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Poate sa fie oriunde, numai sa nu mai fie "la km 15 pe Autostrada Soarelui", cum a fost cu AC-DC :?
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

cum AR FI FOST daca nu ne fraiereau evreii :P
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

din pacate nu avem stadion pentru asa ceva... ac/dc a sarit romania din turneu tocmai din acest motiv. a fost turneu exclusiv pe stadioane. si cei din staful madonnei s-au lasat greu convinsi de solutia "parcul izvor". ulterior s-a dovedit ca erau indreptatite ingrijorarile, avand in vedere fiasco-ul care a iesit.
iar provincia e exclusa clar din motive financiare;)
asadar, sa ne rugam sa se termine mai repede noul stadion national.
Last edited by PEnTRU on Fri Oct 09, 2009 5:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

io fix de ciuda ma rog sa nu fie gata. m-am saturat sa fie toate cantarile faine in capitala. fix de ciuda, sa nu fie gata nici intr-o suta de ani.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

din pacate sintem o tara mult prea mica dpdv financiar ca sa ne permitem concertele mari in afara capitalei. nu iese reteta.
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Inca sunt marcat de faptul ca nu a venit AC/DC in Romania. Cand s-a anuntat ca totul a fost o mare teapa, exact in acel moment eram pe pagina de cumparare a biletelor. It was a close one.

In alta ordine de idei, haideti sa nu fim asa pesimisti. Daaca vine vorba de stadioane, am avea "Dan Paltinisanu" in Timisoara, stadion de 30 de mii de locuri plus gazonul. Concertul Rolling Stones, la care am avut placerea sa particip, s-a tinut pe fostul 23 august. Sigur, nu e prea buna comparatia, dar stadioane sunt. Chiar si Ghencea. AC/DC nu ne-a sarit din schema, evreii au facut asta..pe bani buni. In orice caz, ma repet, sa fie oriunde in Romania, numai sa fie concert Rammstein and i can die happy!
Was bist du doch nur ein TIER?!
Post Reply