Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Rammstein in Praga
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 11/Oct/2009

MesajTrimis: Dum Oct 11, 2009 9:00 pm    Titlul subiectului: Rammstein in Praga Raspunde cu citat (quote)

Salutare, ne-am luat (eu si sotul meu) bilete la concertul de la Praga si ma intrebam cine mai vine in Praga.....sa ne vedem prin oras sa bem o bere Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Oct 12, 2009 6:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare! De data asta nu mai mergem la Praga, din varii motive. Oricum, este o destinatie ideala pentru un concert Rammstein. Tot la arena echipei Sparta Praga se tine concertul?
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Oct 13, 2009 7:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

putin offtopic: la O2 Arena am vazut AC/DC ... frumoasa sala ...
Sus
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 10:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, asa este, locatia este impresionanta O2 Arena - si nici nu pare foarte mare (max.17.000 pers) deci sper sa vad destul de bine Smile
Am ales Praga pentru ca este relativ aproape, plus ca nu vazusem orasul...
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci, 02 Arena este sala echipei Sparta Praga? Pentru ca acea sala are cam 16-17000 de locuri. Este circulara si daca ai locuri la etaj, vezi excelent.
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 5:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu, stadionul echipei Sparta Praga este "Generali Arena", anterior denumita "AXA Arena". Are cam 20000 de locuri si nu e circular, este rectangular, fara pista intre tribune si gazon.

LE: O2 Arena este construit in special pentru concerte si hochei. Nu prea are treaba cu fotbalul.
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Circular, rectangular, eu am retinut o forma aproximativ ovala. Mi s-a parut atat de mare (de fapt era prima oara cand ma aflam intr-un spatiu inchis atat de mare) incat am retinut forma ovala. Very Happy
Oricum, am avut bilete in tribuna, aproape de scena si am vazut excelent de acolo.
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca era inchis, inseamna ca mai mult ca sigur e vorba de O2 Arena, nu?

webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 5:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, arata cam ca 02 Arena. Stiam ca este stadionul echipei de hochei Sparta Praga.
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 6:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca mai degraba HC Slavia Praga.
admin
admin

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 6:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pfiuuu, ce de-a confuzii! precedentul concert r+ in praga (la care am avut norocul sa fiu prezent) a fost pe T-Mobil Arena, cunoscuta de localnici sub denumirea de Tesla Arena, locul unde joaca hocheistii de la Sparta Praga.

http://www.tesla-arena.cz/o-tesla-arene.html

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 6:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am creat confuzia, pentru ca am descris arena, dar am spus de la inceput ca nu mai stiu cum se numea. ma gandeam ca o fi 02 Arena si ca si acum se tine tot acolo.
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 6:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Deci era Sparta Praga, dar hochei si nu fotbal, era Arena, dar T-Mobile nu O2. Bine ca era in Praga Very Happy
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Oct 14, 2009 6:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am zis ca Sparta Praga si hochei si Praga si Rammstein. Very Happy Dar le-am ametit Very Happy
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Vin Oct 16, 2009 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la tribuna avem si noi, daca vedem bine, fac poze multe si le pun pe site Smile Oricum, nici eu nu am mai fost la un concert intr-un spatiu atat de mare si atat de inchis, oricum, m-as fi dus indiferent unde ar fi cantat. Smile
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro