FILME

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Apropo de "Mr. Nobody".
Un SUPER-videoclip:
Thirty Seconds To Mars - Up In The Air
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Thirty Seconds To Mars au clipuri foarte artistice, practic niste scurt metraje.
Cel mai interesant ramane insa cel al piesei Hurricane (varianta necenzurata, evident):

http://www.youtube.com/watch?v=416iGrnGcUE
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Azi se lanseaza

Image
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Shilo wrote:Apropo de "Mr. Nobody".
Un SUPER-videoclip:
Thirty Seconds To Mars - Up In The Air

uuu, Dita <3 :shock: :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Strauß
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 22
Joined: Fri Jun 24, 2011 12:09 pm
Location: Bucuresti

Post by Strauß »

PEnTRU wrote:Azi se lanseaza

Image
L-am vazut in week-end la IMAX. Nu trebuie ratat.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, evident, sa nu ratam.

Am vazut "Carnage". Cu Christoph Waltz, Kate Winslet si Jodie Foster. O tragi-comedie amaruie si tulburatoare. Cu o atmosfera ireala. Trebuie sa-l revad.
Vazut "Before Midnight". Fara cuvinte. Toata seria de "Before..." este must see! Un deliciu pentru minte si suflet. Trebuie sa le revad cat mai curand. Si fiecare din cele 3 e mai bun decat celalalt.
Vazut 'Soare inselator" al lui Nikita Mihalkov. Foarte bun!
Vazut abia acum "Shrek Forever" si "Despicable Me". Minunat desenate, iar cel din urma are si un subiect si personaje tare tare faine. Le recomand pentru destindere :)

Nu am vazut 'Ursul", dar o sa caut sa il vad.
User avatar
Strauß
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 22
Joined: Fri Jun 24, 2011 12:09 pm
Location: Bucuresti

Post by Strauß »

Cristina wrote:
Am vazut "Carnage". Cu Christoph Waltz, Kate Winslet si Jodie Foster. O tragi-comedie amaruie si tulburatoare. Cu o atmosfera ireala. Trebuie sa-l revad.
La Teatrul de Comedie se joaca "Deoamne ... ce macel!", piesa de teatru dupa care a fost realizat filmul "Carnage". Alte nuante, alta viziune, o punere in scena reusita.
Image[/img]
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Am mai vazut:

After Earth - mi-a placut, desi a avut o tona de critici negative
Drive - in sfarsit!!! Film pentru care merita sa faci o obsesie
Percy Jackson si Turbo - la cererea publicului :))
Snow White and the Huntsman - puteau sa il filmeze 2 ore doar pe Huntsman, si era un film pe cinste!! Parerea mea :twisted:
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

The Conjuring , Lone Ranger , Pacific Rim, The Internship .
Live long , live happy and be free !
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Păi fără comentarii?
Vrem review-uri! :)
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Adicatelea Huntsman e un domn asa bine? E film pentru fete? 8)
Da, AndreiO, baga ceva comentarii la filme, sa stim si ni ce avem de facut. :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote:Adicatelea Huntsman e un domn asa bine? E film pentru fete? 8)
Adica actoriceste vorbeam, nici pe departe din punct de vedere estetic, doamne apara si pazeste, pfuiii!

Image

The Internship - mi-a placut, ar fi fost un film grozav daca nu jucau in el cei doi actori principali :P
Warm Bodies - revazut, e genial filmul asta, daca iti plac filmele cu apocalipsa si zombies :lol: Asta pana incepe noul sezon din The Walking Dead, yuppii!!!!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cei care puteti vedea "Metallica Through the Never" 3D, va rog din suflet sa nu cumva sa pierdeti asa ceva!!! E o capodopera de necontestat din toate punctele de vedere!!! Muzica lor e o coloana sonora pt orice film de actiune frumos si nu numai! Nu mai vobesc de efectele speciale, de filmari, de unghiuri, de senzatia unica de a fi acolo, cu ei, pe scena, de cat de bine arata Hetfield, clar mai bine decat acum 20 de ani!!!! Nu mai vorbesc de cat de frumos este gandit filmul in sine, de trecerile fine si imperceptibile de la realitate la fictiune si vice-versa, constatand la final ca nu mai stii care e una sau alta, de cum arata scena, ce decoruri au putut concepe, de lumini, de sunet, de faptul ca daca te-ai fi indoit vreo clipa, la finalul filmului nu ai cum sa nu bati palma ca toti sunt muzicieni desavarsiti, perfecti, iar filmul e mult mai mult decat crezi ca poti primi.
Mi-a parut atat de rau ca in Brasov a rulat doar o saptamana :cry: :cry: Voiam sa mai merg o tura, pentru ca e o experienta unica pe care am trait-o cu inima in gat, de parca as fi fost la un concert sau la un festival pe viu...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

PEnTRU wrote:Thirty Seconds To Mars au clipuri foarte artistice, practic niste scurt metraje.
Cel mai interesant ramane insa cel al piesei Hurricane (varianta necenzurata, evident)...
Jared Leto e actor inainte de a fi muzician si cred ca tine foarte mult sa se respecte facand adevarate filme pentru piesele lui.
Mie-mi place asta cu ciclistii:
http://www.youtube.com/watch?v=hTMrlHHVx8A
Si asta:
http://www.youtube.com/watch?v=4Kvd-uquuhI
Pacat ca nu-mi place muzica lor :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cristina wrote:Cei care puteti vedea "Metallica Through the Never" 3D, va rog din suflet sa nu cumva sa pierdeti asa ceva!!! E o capodopera de necontestat din toate punctele de vedere!!! Muzica lor e o coloana sonora pt orice film de actiune frumos si nu numai! Nu mai vobesc de efectele speciale, de filmari, de unghiuri, de senzatia unica de a fi acolo, cu ei, pe scena, de cat de bine arata Hetfield, clar mai bine decat acum 20 de ani!!!! Nu mai vorbesc de cat de frumos este gandit filmul in sine, de trecerile fine si imperceptibile de la realitate la fictiune si vice-versa, constatand la final ca nu mai stii care e una sau alta, de cum arata scena, ce decoruri au putut concepe, de lumini, de sunet, de faptul ca daca te-ai fi indoit vreo clipa, la finalul filmului nu ai cum sa nu bati palma ca toti sunt muzicieni desavarsiti, perfecti, iar filmul e mult mai mult decat crezi ca poti primi.
Mi-a parut atat de rau ca in Brasov a rulat doar o saptamana :cry: :cry: Voiam sa mai merg o tura, pentru ca e o experienta unica pe care am trait-o cu inima in gat, de parca as fi fost la un concert sau la un festival pe viu...
Ce contrast intre ce spui tu si ce spun imbcilii aia de hateri care n-au nimic altceva de facut decat sa acuze ca Metallica (si-alte trupe care au succes pe merit) se vand pt a face bani.Din cauza acelor gunoaie de oameni a ajuns sa-mi fie sila sa fiu numit rocker.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply