Rammstein LIFAD Tour

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

The Chaser wrote:... Se pare ca am mintea odihnita ma gandesc, analizez si imi mentin curiozitatea mai mult in ceea ce priveste strategiile lor de lansare si comunicare cu fanii, decat insusi materialul nou pe care candva, il vor lansa.

PS: Stiu ca nu aici este locul pentru asemenea post, dar nu vreau sa postez de doua ori. Mai nou am ajuns si eu acasa la Brasov. Deci, stimati forumisti brasoveni, cand organizam si noi o mica intalnire la o bere?
Comunicarea cu fanii, stim cu totii, nu a prea facut parte din politicile de marketing ale trupei. Se comunica mult prin imagine, prin teasing, prin "persuadare" cand se arunca o bomba mediatica etc.
De cand Emu nu mai este la sefia managementului Rammstein, putem spune ca fanii au capatat si un rol activ in toata povestea, prin filmarile care au fost facute in intreaga lume in campania MIG cu mastile mortuare si cu siguranta ca vor mai urma si alte campanii.

The Chaser, vorbim si ne vedem. Eu as prefera saptamana viitoare, ca in saptamana asta urmeaza sa ma mai vad cu niste oameni veniti de prin alte zari. :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ceva super simpatic

Rammstein - LIFAD tour in miniatura

http://vimeo.com/70305431
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Ce tare ! Oare se vand ?
Live long , live happy and be free !
Post Reply