LIFAD - cea mai buna piesa

clasamente, statistici, preferinte, comparatii...

Moderator: Cristina

Cea mai buna piesa de pe LIFAD

Rammlied
6
13%
Ich Tu Dir Weh
9
20%
Waidmann's Heil
9
20%
Haifisch
6
13%
B******
0
No votes
Fruehling In Paris
8
17%
Weiner Blut
3
7%
Pussy
1
2%
Liebe Ist Fur Alle Da
0
No votes
Mehr
1
2%
Roter Sand
3
7%
 
Total votes: 46

User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Votat: Haifisch

Nu este piesa cu cele mai multe veleitati melodice, insa este melodia care mi-a ramas cel mai bine intapitarita in minte dupa ascultarea albumului.
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Weiner Blut, are ceva tare ciudat care ma atrage. E piesa pe care o ascult prima de fiecare data cand vreau sa ascult albumul.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

in topul meu urca din ce in ce mai sus "Fuhre Mich" si B*******
Last edited by AVA on Sat Jun 12, 2010 5:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Waidmann`s Heil,Haifisch iar a treia,oscilez intre Rammlied si Fuhre mich.Piesa cea mai draga mie,ramine Sehnsucht.De cite ori ascult/vad Rammstein,incep si sfirsesc intotdeauna cu ea.
Rammstein sei Dank!
User avatar
st.spell
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 172
Joined: Sat Jun 12, 2010 5:12 pm
Location: Brasov

Post by st.spell »

Mi-a fost cam greu sa aleg.
Ich tu dir weh ramane preferata alaturi de haifisch si LIFAD.Îmi e absolut imposibil să aleg între ele. :lol:
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Votat Fruehling in Paris, dar imi plac foarte mult si Roter Sand, Haifisch, Ich tu dir weh, Weidmann's Heil sau Buckstabu...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

acum, dupa ce am ascultat de sute de ori piesele,inclusiv live ,din punctul meu de vedere,cea mai buna piesa este B********(de la orchestratie si pana la interpretare); imi pare rau ca am votat inainte de a invata piesele pe de rost! :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

la mine ramane fara discutie Rammlied..dar..ca varianta live..aleg Waidmanns Heil
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Dupa concert, la mine s-a intarit adictia pentru Haifisch
Au cantat-o pentru mine :P
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

da,asta asa e. din cate am observat Haifisch e piesa de rezistenta,live,de pe acest album. e frumoasa doar ca eu o vad cam...comerciala!
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Multi in jurul meu se plangeau ca au cantat prea multe melodii de pe LIFAD la Soni. Sa fiu sincer, mie chiar mi-a placut acest lucru. Nu stiu de ce unora nu le place asa tare ultimul album, mie mi se pare genial, la fel ca si celelalte de altfel :))
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai se plangeau pentru ca nu stiu ca Rammstein vin dupa turneul LIFAD, iar concertele lor din festivaluri sunt o continuare a turneului. Pe ei ii intereseaza sa promoveze LIFAD si in festivaluri. In plus, ei pregatesc un spectacol serios, care implica si costuri mari si regie sanatoase si nu-l pot schimba in 2 luni de pauza.
Pentru mine orice playlist Rammstein e perfect! Nu ma pot plange de playlistul din Romania nici daca ma biciuiti. Toate piesele pe care le-au cantat, dar absolut toate sunt superbe. A... ca tanjesc sa ascult live "Mutter", "Mein herz brennt", "Spieluhr", "Adios", "Bestrafe mich", "Heirate mich", "Klavier", "Herzeleid" sau sa reascult live "Morgenstern", "Stein um Stein", "Reise, Reise", "Ohne dich", "Asche zu Asche", s.a.... asta este imposibil, pentru ca n-or sa cante niciodata 3 ore.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

in sfarsit o spune cineva! eu nici acum nu inteleg de ce s-au plans multi de playlist.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

E uman pana la urma... Fiecare avem playlistul visurilor noastre si e imposibil pentru ei sa le cante pe toate. Mie mi-a placut foarte mult tot ce au cantat la Bucuresti. Ca si voi, si eu visez sa ii aud cantand live Spiel mit mir, Morgenstern, Asche zu Asche, iar ca show, recunosc ca mi-ar fi placut sa prin o reprezentatie a lui Buck dich :twisted:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Rapunzel a spus:
iar ca show, recunosc ca mi-ar fi placut sa prin o reprezentatie a lui Buck dich
Ho!ho!...s-a fi ofticat unii din baieti! :lol: Si asa nu l-a prea placut faza cu spuma mai un "Buch Dich" lipsea! :lol:
Post Reply