Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

LIFAD - cea mai buna piesa
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> TOPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Cea mai buna piesa de pe LIFAD
Rammlied
13%
 13%  [ 6 ]
Ich Tu Dir Weh
19%
 19%  [ 9 ]
Waidmann's Heil
19%
 19%  [ 9 ]
Haifisch
13%
 13%  [ 6 ]
B******
0%
 0%  [ 0 ]
Fruehling In Paris
17%
 17%  [ 8 ]
Weiner Blut
6%
 6%  [ 3 ]
Pussy
2%
 2%  [ 1 ]
Liebe Ist Fur Alle Da
0%
 0%  [ 0 ]
Mehr
2%
 2%  [ 1 ]
Roter Sand
6%
 6%  [ 3 ]
Voturi totale : 46

Autor Mesaj
Shilo
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Votat: Haifisch

Nu este piesa cu cele mai multe veleitati melodice, insa este melodia care mi-a ramas cel mai bine intapitarita in minte dupa ascultarea albumului.
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Weiner Blut, are ceva tare ciudat care ma atrage. E piesa pe care o ascult prima de fiecare data cand vreau sa ascult albumul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in topul meu urca din ce in ce mai sus "Fuhre Mich" si B*******

Ultima modificare efectuata de catre AVA la Sam Iun 12, 2010 5:42 am, modificat de 1 data in total
Sus
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 22/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 5:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Waidmann`s Heil,Haifisch iar a treia,oscilez intre Rammlied si Fuhre mich.Piesa cea mai draga mie,ramine Sehnsucht.De cite ori ascult/vad Rammstein,incep si sfirsesc intotdeauna cu ea.
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 12/Iun/2010

MesajTrimis: Dum Iun 13, 2010 1:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-a fost cam greu sa aleg.
Ich tu dir weh ramane preferata alaturi de haifisch si LIFAD.Îmi e absolut imposibil să aleg între ele. Laughing
Sus
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 01/Iul/2010

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Votat Fruehling in Paris, dar imi plac foarte mult si Roter Sand, Haifisch, Ich tu dir weh, Weidmann's Heil sau Buckstabu...
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

acum, dupa ce am ascultat de sute de ori piesele,inclusiv live ,din punctul meu de vedere,cea mai buna piesa este B********(de la orchestratie si pana la interpretare); imi pare rau ca am votat inainte de a invata piesele pe de rost! Laughing
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

la mine ramane fara discutie Rammlied..dar..ca varianta live..aleg Waidmanns Heil

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Shilo
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa concert, la mine s-a intarit adictia pentru Haifisch
Au cantat-o pentru mine Razz
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da,asta asa e. din cate am observat Haifisch e piesa de rezistenta,live,de pe acest album. e frumoasa doar ca eu o vad cam...comerciala!
Sus
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 01/Iul/2010

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multi in jurul meu se plangeau ca au cantat prea multe melodii de pe LIFAD la Soni. Sa fiu sincer, mie chiar mi-a placut acest lucru. Nu stiu de ce unora nu le place asa tare ultimul album, mie mi se pare genial, la fel ca si celelalte de altfel Smile)
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Iul 02, 2010 7:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai se plangeau pentru ca nu stiu ca Rammstein vin dupa turneul LIFAD, iar concertele lor din festivaluri sunt o continuare a turneului. Pe ei ii intereseaza sa promoveze LIFAD si in festivaluri. In plus, ei pregatesc un spectacol serios, care implica si costuri mari si regie sanatoase si nu-l pot schimba in 2 luni de pauza.
Pentru mine orice playlist Rammstein e perfect! Nu ma pot plange de playlistul din Romania nici daca ma biciuiti. Toate piesele pe care le-au cantat, dar absolut toate sunt superbe. A... ca tanjesc sa ascult live "Mutter", "Mein herz brennt", "Spieluhr", "Adios", "Bestrafe mich", "Heirate mich", "Klavier", "Herzeleid" sau sa reascult live "Morgenstern", "Stein um Stein", "Reise, Reise", "Ohne dich", "Asche zu Asche", s.a.... asta este imposibil, pentru ca n-or sa cante niciodata 3 ore.
AVA
General
General

MesajTrimis: Sam Iul 03, 2010 1:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in sfarsit o spune cineva! eu nici acum nu inteleg de ce s-au plans multi de playlist.
Sus
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Sam Iul 03, 2010 7:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E uman pana la urma... Fiecare avem playlistul visurilor noastre si e imposibil pentru ei sa le cante pe toate. Mie mi-a placut foarte mult tot ce au cantat la Bucuresti. Ca si voi, si eu visez sa ii aud cantand live Spiel mit mir, Morgenstern, Asche zu Asche, iar ca show, recunosc ca mi-ar fi placut sa prin o reprezentatie a lui Buck dich Twisted Evil
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Sam Iul 03, 2010 9:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rapunzel a spus:
Citat:
iar ca show, recunosc ca mi-ar fi placut sa prin o reprezentatie a lui Buck dich

Ho!ho!...s-a fi ofticat unii din baieti! Laughing Si asa nu l-a prea placut faza cu spuma mai un "Buch Dich" lipsea! Laughing
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> TOPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4  Urmatoare
Pagina 3 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro