LINDEMANN

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Total de acord cu opinia ta, Freezerator.

Hai, că trebuie să ne așteptăm și la ceva Lindemann cât de curând. Till și Peter au filmat recent un clip în Almaty, Kazachstan. :)
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

Si, pareri...??
Mie imi place si ce am auzit, si ce am vazut, si de abia astept albumul!!!
Dupa atata liniste, ne coplesesc cu atatea albume, si turnee, si clipuri, si schimbari :lol: :lol:
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Mai ramane sa anunte Richard abumul si ne-am saturat pe anul asta :))
Ca o coincidenta, la aceiasi ora cand aparut videoclipul lui Lindemann a aparut altul de la o alta trupa care o ascult, Lacuna Coil :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Oooooo, sunt mare fan "Steh auf"!!! Este superb construită și mixată, se simte mâna dibace a lui Peter și daaaa, abia aștept și eu albumul. Iar clipul e o nebunie pur și simplu, marca triunghiului amoros Bihac-Lindemann-Peter :lol:
Si până una-alta, se pare că vom avea și un turneu Lindemann anul viitor. Unul scurt, chiar la începutul anului. Sunt foarte curioasă pe unde...
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

O, da, un turneu ar fi chiar cireasa de pe tort. Mi-ar placea sa vad asa ceva, diferit ca stil si amploare de Rammstein. Oare la ce dimensiuni ale publicului se vor gandi, ce tip de venues? Cluburi?
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Piesa noua... https://www.youtube.com/watch?v=4r9bF2F ... rt_radio=1
Chitara aia ma omoara :o
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Surprize surprize :lol:
Ia uitați jos în stânga pe afiș ce avem https://imgur.com/NeSfDgU
Cine se bagă? :twisted:
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Nu cred sa fie real!
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Gaby wrote:Nu cred sa fie real!
Fiindca cel mai probabil nu e. E o greseala in numele locatiei poloneze, iar Graz si Zurich sunt in aceeasi zi (ceea ce ar fi imposibil).
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Acum am vazut ca au mai zis si altii, ce-i drept mi-e mi-a sarit in ochi doar "Bucuresti" si nu m-am mai uitat la nimic altceva, plus ca datele sunt destul de ciudate, e extenuant sa ai toate concertele alea in fiecare zi in alta tara...
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

O sa vedem ce se anunta astazi !

PS. Ar fi prea frumos sa fie adevarat ... :roll:

LE: Deci, deocamdata, NU !
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Videoclip nou! https://www.youtube.com/watch?v=Dji_km6UJvA
Mi s-a parut destul de amuzant, ar trebui sa faca si un film baietii astia :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, este foarte amuzant și fain jucat. Vorba lui PEnTRU, e ca un scurt metraj :D
De "Knebel" ce părere aveți? Videoclipul m-a șocat la primele vizionări, iar apoi am încercat să găsesc răspunsuri în spatele tuturor simbolurilor. Decorurile și costumele îmi plac mult, la fel și prestația de mare actor a lui Till.
Cert e că trio-ul Till, Peter și Zoran Bihac nu e unul normal absolut deloc :lol:
Abia aștept să văd ce le poate pielea live, din moment ce e interzis accesul sub 18 ani :shock:
Sunt săli de 3000-5000 de persoane, de-asta a și fost sold-out atât de repede. Eu voi merge în 8 februarie la Viena.

Despre noul album ce părere aveți? Mi se pare unul foarte bun și foarte variat stilistic și chiar dacă "Skills in Pills" îmi place mult, pentru că acolo îmi plac toate piesele cap-coadă, sunt câteva care îmi plac foarte mult și aici: "Knebel", "Steh auf" și "Allesfresser" îmi plac foarte, foarte mult, apoi "Ich weiss es nicht", "Blut", Wer weiss das schon" și "Platz eins", dar nu îmi displac nici tango-ul, cu tot cu varianta Pain și nici "Schlaf ein".
Remarcabilă vocea lui Till pe acest album, se vede că a avut loc să se desfășoare pe mai multe nivele. Nu mai vorbim de versuri, care sunt o nebunie, ca de obicei...
De Peter nu pot să spun decât că este genial! Muzica este compusă și produsă de el și toate instrumentele sunt înregistrate tot de el.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Andrei98 wrote:Ia uitați jos în stânga pe afiș ce avem https://imgur.com/NeSfDgU
Nu a fost nicio clipă real acest afiș.
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

Am vazut si eu noile clipuri, imi plac toate, F&M in primul rand, imi aduce aminte de clipurile-film de pe MTV de pe vremea cand MTV chiar difuza muzica, de acum vreo 20 de ani. Si mi se pare ca Peter Stormare ar putea linistit deveni al 3lea Lindemann. Are si nebunia, si simtul artistic necesar.

Iar despre album? E total diferit de ce ma asteptam. Imi plac absolut toate piesele de pe el, culmea e ca pe primele locuri la mine sunt: tangoul original, cantecul de leagan si Platz Eins.

O mentiune finala: gasesc vocea lui Till mult mai matura si cultivata, mai melodioasa si profunda. Citeam undeva ca se "antreneaza" cu un/o opera singer, probabil de acolo a aparut dimensiunea asta noua din vocea lui.
Per ansamblu: un album de nota 10 si 2 clipuri nebune si unul absolut delicios (retro-cosmonautii). :D

Cristina, astept cu sufletul la gura sa ne povestesti despre concert!!
Post Reply