Live 2016 Rock the City

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Live 2016 Rock the City

Post by Cristina »

Zvonuri despre Rammstein la Rock the City 2016. Doar zvonuri. :)
Last edited by Cristina on Sat Feb 27, 2016 10:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Wow!!!! Ar fii cea mai buna veste!!!!
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Si uite-asa o sa inceapa iar agitatia pe aici ... :D
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Jawohl!!!!
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

aceeasi data 28 iulie :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu stiu exact, nu imi amintesc daca eram beata sau nu, dar acum nu mai sunt deloc sigura de acea "stire", asa ca am editat primul post al meu :)))))
Nu dati prea tare! Oricum, subiectul ramane deschis si de prim interes. :D
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Ar fi extraordinar !
Live long , live happy and be free !
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Mi s-a parut ciudat acum vreo saptamana cand am vazut in stirea despre Iron Maiden la Bucuresti de pe pagina METALHEAD ca au bagat si posibilitatea ca Rammstein sa vina, dar mi s-a parut bullshit, avand in vedere ca nu mai scria nimic despre asta si ca nu gasisem nimic despre Rock the City 2016.

Ar fi foarte marfa sa vina din nou in Romania; macar as merge in tara, mai ieftin, si imi iau gandul de la mersul la Pinkpop, in Olanda (vreau neaparat sa ii mai vad live si sa aud material nou :D).

Daca zvonurile se dovedesc a fi adevarate, sper sa nu organizeze tot D&D sau macar sa nu o faca la fel de prost ca data trecuta.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Daca se va face cu siguranta va fi un eveniment marca Marcel Avram si D&D East Entertaiment.
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Hmm, ok... Daca se va organiza ceva, crezi/credeti ca se poate vorbi cu cei de la D&D astfel incat experienta concertului sa fie mai buna ca data trecuta? (de exemplu cei 20-30 de metri de spatiu gol intre Gold Circle si Silver Circle sau turnul de pe centru din cauza caruia exista un triunghi de spatiu neocupat de fani)
User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Nicio sansa. Anul trecut la Robbie Williams organizarea a fost si mai proasta decat la Rammstein in 2013. Recomandarea mea e sa-ti iei bilet la Golden Circle, in special daca pe scena sunt artistii tai favoriti.

Banuiesc ca vorbesc in numele intregii comunitati cand iti multumesc pentru filmarea concertului din 2013. :wink:
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

O sa am nevoie de asta in mah life :D
Cristina, sper sa ai dreptate.
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Imi dau seama ca poate a fost si mai rau la Robbie Williams (nu am fost, dar mai stiu cum citeam articole despre cozile la standuri pentru lichide), dar exista antecedente in legatura cu RTC care pot fi imbunatatite (avand in vedere ca ar fi acelasi format ca acum 3 ani). Poate au fost oameni care ar fi vrut sa sugereze imbunatatiri fata de RTC 2013, dar au tacut fiindca era concert standalone si era alta locatie.

Avand in vedere ca ar veni tot ca headlineri pentru Rock the City si tot la 3 ani de la ultima venire, mie mi se pare ca (,) circumstantele sunt foarte asemanatoare, deci nu vad de ce nu ar asculta si imbunatati experienta fanilor. Pana la urma, cele 2 exemple pe care le-am zis nu ii costa nimic in plus (ma indoiesc ca sunt oameni care ar cumpara la Silver daca ar fi cu 20 de metri mai in fata).

In legatura cu biletul, sigur imi iau bilet la Golden (daca vin cu adevarat). Chiar de dupa concert am regretat faptul ca nu mi-am luat la Golden si mi-am zis ca urmatoarea data, orice ar fi, imi iau cat mai aproape de scena.

Iar in legatura cu filmarea, ma bucur ca ti-a/v-a placut. :D Mi-a placut sa il fac si il fac si anul asta (daca vin). Nu stiu cat de multi din oamenii care umbla pe forumul asta ar filma sau ar fi dornici sa o faca, dar as putea eu sa organizez totul si sa editez ulterior. Poate pe eventul de Facebook as putea sa mai intreb, avand in vedere ca nu prea exista un loc mare unde sa vorbeasca membrii comunitatii Rammstein (cum e de exemplu Rammclan.ru). Sper insa sa nu mai am probleme cu copyright-ul.
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Și totuși.... de un concert mai bun anul asta se pare ca nu avem parte :-( deja e aprilie si n-au anunțat nimic serios....
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cica azi ar terbui sa se anunte ...
Sa vedem ce-o fi (se pare ca vom avea Muse si Maiden)
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
Post Reply