TURNEU 2019 ...

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

Mie imi plac cei din public care striga: Kiss, kiss!! Un fel de "Sa se pupe mirii!" de al nostru. Imi place ca sunt la fel de teazniti ca acum 10, 20 de ani!

Am o singura nemultumire legata de turneul asta (in afara de faptul ca inca nu am bilet!!!!): nu imi prea place cu ce piesa au decis sa inceapa showul... nicicum nu imi pusca bine. Si nu prea inteleg decizia lor. Speram sa prind un Ramm4 si eu cu urechile mele... Deutschland ar fi ideala pentru un inceput glorios. Oare sunt sanse sa aleaga o alta piesa pe parcurs? :?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel, și eu am exact aceeași nemulțumire, dar până la urmă, live nu e chiar așa de rău, deși așteptam și eu un Deutschland glorios în deschidere.
Exact, îmi place maxim acel "kiss, kiss!!!", să se pupe mirii, băieții, whatever, Liebe ist für alle da!!! :lol:

Se vede că se simte minunat Till, bagă o berică la Barcelona În miezul concertului:
https://www.youtube.com/watch?v=c9YrhCd ... HfyztKNTcw
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Cristina wrote:Exact, super funny si faini! :lol:
https://www.facebook.com/RammsteinBelgi ... 812928277/

Iata si convoiul impresionant de vreo 62 de camioane, ca să nu ne mai mirăm de ce nu ar putea veni și la noi în turneul ăsta, de stadioane mari. Pentru că nu ar avea pe unde să vină cu ele... :oops: :cry:
https://www.facebook.com/danny.uhlmann. ... 8432560874
La noi nu cred ca ar avea nici un stadion adecvat unde sa se desfasoare, National Arena care nici autorizatie ISU nu avea are acel acoperis dintr-un material dubios predispus la incendii, stadionul din Cluj nu stiu daca e suficient de mare si cam asta e...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Eu nu as fi pus niciodata Deutschland ca deschidere
Mai degraba Radio (ador enorm de mult la Radio acel moment de Kraftwerk al lor)
Eu sunt dezamagit ca nu au bagat Spieluhr inapoi in setlist
Si in loc de Pussy as fi bagat un Haifisch sau Los
In schimb ador enorm noile efecte la piesa Rammstein
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

In loc de Pussy, Was Ich Liebe si Sex puteau pune lejer Hallomann si Weit Weg, aceste 2 piese lipsesc cel mai mult din playlist :(
Pt mine marea surpriza live este Tattoo, are o energie aparte melodia asta, cel putin pe youtube ;)
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

Dat fiind faptul ca disperarea mea incepe sa atinga cote ingrijoratoare, iau in calcul si varianta unui bilet VIP in loc de 2 standard pt Viena. :lol:
Pe langa factorul financiar :evil: ma intreb care ar fi atmosfera in zona respectiva? Are careva idee?
Singura mea experienta cu sectorul VIP a fost la Guns'n'Roses la Bucuresti, unde am avut o invitatie, si nu am fost prea incantata de moleseala si apatia din tribuna... Am simtit clar diferenta dintre cei de la zona respectiva si fanii de pe peluza (acolo era distractia), mai mai ca imi venea sa sar gardul la ei :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sambit, și eu sufăr foarte tare pentru Weit Weg și nu tot așa, nu sunt de acord cu Pussy și Was ich liebe, care e foarte statică și deloc bună pentru o deschidere. Iar Tattoo e minunată live! Și Sex sună foarte bine, nu deranjează cu nimic.

Andrei98
, de acord cu tine cred că nici un stadion ca lumea nu avem.

Sylar, da, Spieluhr...

Rapunzel, nu știu ce să spun legat de VIP. Eu i-am văzut pe Stone Sour la Sonishpere în 2010 de la VIP și ar fi urmat și Rammstein tot de acolo, dacă nu m-ar fi băgat un prieten la Golden Circle. Mi-au plăcut mult Stone Sour de acolo, dar da, era totul cuminte în jurul meu și nu aveam chef să mă agit înainte de Rammstein.
La fel, i-am văzut pe Rammstein la Viena în 2009 de la VIP, dar era în sală, în Sporthalle Arena și lumea la VIP era la fel de agitată și faină ca pe teren sau tribune. Deci depinde, nu știu ce să te sfătuiesc...
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

Cristina, imi dai sperante foarte mari cu ce imi povestesti!!! Experienta mea cu GnR a fost chiar ciudata, majoritatea celor care erau acolo venisera sa isi faca selfie-uri, si nu pentru concert. Daca insa la baietii nostri sunt adevarati fani la VIP, asta e sufiecient pt mine. Mai astept o saptamana, doua, si fac miscarea :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

si as fi bagat si Hilf Mir pentru ca e acel chibrit pe coperta si Hilf Mir inspirata din fetita cu chibriturile

Si sa nu-i puna naiba sa nu faca dvd cu turneul asta
desi nu inteleg de ce nu fac ce fac Metallica. Inregistreaza audio toate concertele si le urca pe metallicalive si oamenii le cumpara
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel, fanii Rammstein sunt de departe cei mai frumoși fani ai unei trupe pe care i-am cunoscut ever. Și nu o spun doar ca să mă aflu în treabă și știi bine că am văzut sute și sute de concerte live (îmi pare rău că pe forumul vechi aveam frumosul obicei să scriem la ce concerte mergem și aveam un ditamai listoi pe care l-am pierdut :cry: :cry: :x :x).
Eu mereu spun de fanii Rammstein din întreaga lume și de fanii din România ce oameni frumoși sunt... Așa că nu cred că la VIP în Viena o să vezi pițipoance buzate puse pe selfie sau Măruță sau Fuego ai lor sau mai știu eu pe cine, doar fiindcă e cool la Rammstein. Și dacă îi vezi, ce îți pasă, măcar nu-i cunoști :lol:

Sylar, la cât au investit În turneul ăsta, ar trebui să scoată un DVD.
Hm... nu îi văd genul să facă cum fac Metallica, pentru că sunt renumiți în a crea "foame de ei" fanilor. Și s-ar potoli foamea cu atâtea înregistrări live. Plus că sunetul live este...un mare "motherfucker" și oricât de bună ar fi calitatea înregistrării live, tot ar "suge" pe înregistrare, vorba lui Sambit. :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Legat de calitatea inregistrarilor
Nimic, dpmdv, nu va bate calitatea albumelor inregistrate in studioullui Peter Tagtgren. Omul ala e un profesionist total
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar wrote:Legat de calitatea inregistrarilor
Nimic, dpmdv, nu va bate calitatea albumelor inregistrate in studioullui Peter Tagtgren. Omul ala e un profesionist total
Nu te contrazic, eu doar mă refeream la sunetul live, din acest turneu. Care este colosal și perfect. Poate că se poate capta și pe un suport magnetic, dar nu știu...
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

La show-ul din Vienna de pe 23 august participa cineva? :shock:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Incerc sa gasesc eu un bilet, Rapunzel. Daca tot am pe 22 iunie si tot sunt acolo si pe 23, incerc sa gasesc un bilet si pe 23.
User avatar
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 38
Joined: Sat May 18, 2019 2:07 pm

Post by Rapunzel.2 »

Cristina wrote:Incerc sa gasesc eu un bilet, Rapunzel. Daca tot am pe 22 iunie si tot sunt acolo si pe 23, incerc sa gasesc un bilet si pe 23.
Eu acum sunt in tratative cu cineva care isi vinde biletul de pe 23 August. O buna parte din distractie e si intalnirea cu tine, pe langa concertul in sine. Oricum daca vom fi acolo in acel week end, cumva tot facem sa ne vedem.
Un pic am emotii cu revanzarea biletelor, sper sa decurga totul normal daca reusesc sa il conving pe vanzator. Daca nu... VIP :lol:
Post Reply