Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sonisphere 2010
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Dec 10, 2009 8:50 am    Titlul subiectului: Sonisphere 2010 Raspunde cu citat (quote)

Metallica, Slayer si Anthrax in Romania la Sonisphere 2010, 25 - 27 iunie !Shocked Shocked Shocked
http://www.metalhead.ro/stiri/Concert_Metallica_Slayer_si_Anthrax_in_Romania_la_Sonisphere_2010-aid-76384-l-1

Oare vom avea vreo sansa sa vedem si R+ ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Joi Dec 10, 2009 8:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

'om vedea...

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Dec 10, 2009 3:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cat de sigur este? Nu imi vine sa cred...
RAMMSTEN IN ROMANIA!!!
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Joi Dec 10, 2009 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e sigur sigur!

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Dec 12, 2009 6:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Metallica este de neegalat ! ultimul concert de la Bucuresti a fost bestial din toate punctele de vedere, chiar daca in timpul concertului a plouat cu galeata.. cat despre Slayer, acum cateva zile am vazut un concert de-al lor de acum cativa ani desfasurat la Rock am Ring si, cu riscul de a supara multa lume, nu stiu de ce sunt atat de apreciati: vocea este total aiurea, iar muzica, o desfasurare rapida de note care nu transmite in fapt, nimic...uneori, faima bate trupa...
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Feb 25, 2010 12:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Umbla vorba ca s-ar putea sa avem la Sonisphere si "Heaven and Hell" ... Iommi si Dio !
Deja pare prea mult ...
Sper sa nu avem iar vreo deceptie.
Sus
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 3:46 pm    Titlul subiectului: mda! Raspunde cu citat (quote)

PEnTRU a scris:
e sigur sigur!

cat de sigur poate fi anuntul daca pe situl oficial rammstein nu se pomeneste nimic de vreun eveniment in romania? eu , mai de graba cred, ca se face reclama festivalului pe spatele numelui "rammstein". in romani , m-am invatat sa nu am incredere. ar fi minunat sa-i admiram si la noi, nu doar prin vecini, insa...
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 4:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

laurentiu a scris:
Metallica este de neegalat ! ultimul concert de la Bucuresti a fost bestial din toate punctele de vedere, chiar daca in timpul concertului a plouat cu galeata.. cat despre Slayer, acum cateva zile am vazut un concert de-al lor de acum cativa ani desfasurat la Rock am Ring si, cu riscul de a supara multa lume, nu stiu de ce sunt atat de apreciati: vocea este total aiurea, iar muzica, o desfasurare rapida de note care nu transmite in fapt, nimic...uneori, faima bate trupa...

este de egalat! mi-a placut la nebunie metallica mai ales la inceputul anilor '90. dar acum sunt dezamagita. mi se pare ca au cam renuntat la diversitatea genului, majoritatea pieselor chiar seamana prea mult intre ele. e opinia mea si respect gusturile fiecaruia. aceeasi dezamagire am simtit-o la ultimele albume u2 sau Guns N' Roses...slabute albume!
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 8:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1. cred ca nu ma insel cand spun ca laurentiu se referea la metallica live e de neegalat. si ii dau 120% dreptate.

2. legat de sonisphere, tocmai asta e, ca nu e vorba de romani. marcel avram e roman mai mult cu numele... si e promoterul rammstein pe europa de est. iti spune ceva asta?

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mar 02, 2010 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AVA, in caz ca n-ai vazut prima pagina:
http://www.rammstein.ro/ramm_romania.html
Nu e cazul sa mai punem sub semnul intrebarii festivalul din vara si Rammstein la Bucuresti.

Cat priveste linkul catre metalhead din primul post, tin sa specific ca nu morison a fost cel care a anuntat primul festivalul. Noi aveam stirea pe site deja si morison a dat intre timp un mail amenintator si "infricosator" pana sa puna si el o stire pe 10 decembrie. A scuipat niste flacari pe nari intre timp....
AVA
General
General

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 11:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PEnTRU a scris:
1. cred ca nu ma insel cand spun ca laurentiu se referea la metallica live e de neegalat. si ii dau 120% dreptate.

2. legat de sonisphere, tocmai asta e, ca nu e vorba de romani. marcel avram e roman mai mult cu numele... si e promoterul rammstein pe europa de est. iti spune ceva asta?

1-iar eu ma refeream la compozitii si nu la interpretare(metallica) si nu sunt singura care cred asta. toti marii artisti au interpretari extraordinare;
2-daca sunt noua pe forum asta nu inseamna ca sunt pe dinafara. stie toata lumea cine este marcel avram. ma refeream la faptul ca pe situl oficial al formatiei Rammstein nu apare mentionat acest eveniment. indiferent ce spune unul si altul ma voi bucura de acest concert cand am siguranta ca trupa anunta acest lucru. consultati situl lor oficial si veti vedea ca sunt trecute in "news" concerte noi dar nicidecum nu veti vedea scris "bucuresti".
3-nu am avut intentia sa ma iau la cearta cu cineva de aici, fereasca Dumnezeu insa mi se pare normal sa ne punem semne de intrebare in momentul cand vezi stiri contradictorii;
4-nu m-am inscris in acest forum asa de florile marului ci pentru ca dunt o "devoratoare " de muzica , cunosc muzica stiu ce inseamna trupe rock si mai mult decat atat sunt un fan inregistrat inclusiv cotizant al formatiei rammstein. daca deranjez , ei uite ca nu-mi mai spun parerea.
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 12:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
AVA, in caz ca n-ai vazut prima pagina:
http://www.rammstein.ro/ramm_romania.html
Nu e cazul sa mai punem sub semnul intrebarii festivalul din vara si Rammstein la Bucuresti.

Cat priveste linkul catre metalhead din primul post, tin sa specific ca nu morison a fost cel care a anuntat primul festivalul. Noi aveam stirea pe site deja si morison a dat intre timp un mail amenintator si "infricosator" pana sa puna si el o stire pe 10 decembrie. A scuipat niste flacari pe nari intre timp....

am vazut si linkul.m-am abonat la stiri ...stai linistit... dar tot nu m-ai lamurit. mie spune-mi de ce formatia in sine nu anunta evenimentu si nu altceva.
Sus
draqdla4
General
General

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 12:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

AVA a scris:
dar tot nu m-ai lamurit. mie spune-mi de ce formatia in sine nu anunta evenimentu si nu altceva.

Cateva posibile explicatii:
HerrMess a scris:
Nu e vorba de informatiile detinute, e vorba de cele impartasite.
rammstein.de, adica managementul Rammstein, nu da informatiile despre concert pentru ca, probabil, asa s-a inteles cu organizatorul (mr. Avram); organizatorul avand interese in legatura cu mai multe evenimente si nedorind ca ele sa se canibalizeze. rammstein.ro, fiind un fan-site, nu are astfel de retineri...

Cristina a scris:
Rammstein.de nu da o astfel de informatie a doua zi dupa ce a batut palma. Exista un protocol in sensul asta. Noi o dam cand vrem noi. Very Happy Doar ca ea devine oficiala cand va fi anuntata si de rammstein.de si de organizatori. Pana atunci, in mod neoficial va spun ca e oficial! Razz

General
General

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 1:10 pm    Titlul subiectului: ? Raspunde cu citat (quote)

draqdla4 a scris:
AVA a scris:
dar tot nu m-ai lamurit. mie spune-mi de ce formatia in sine nu anunta evenimentu si nu altceva.

Cateva posibile explicatii:
HerrMess a scris:
Nu e vorba de informatiile detinute, e vorba de cele impartasite.
rammstein.de, adica managementul Rammstein, nu da informatiile despre concert pentru ca, probabil, asa s-a inteles cu organizatorul (mr. Avram); organizatorul avand interese in legatura cu mai multe evenimente si nedorind ca ele sa se canibalizeze. rammstein.ro, fiind un fan-site, nu are astfel de retineri...

Cristina a scris:
Rammstein.de nu da o astfel de informatie a doua zi dupa ce a batut palma. Exista un protocol in sensul asta. Noi o dam cand vrem noi. Very Happy Doar ca ea devine oficiala cand va fi anuntata si de rammstein.de si de organizatori. Pana atunci, in mod neoficial va spun ca e oficial! Razz

bine-ar fi sa fie asa!
Sus
Andrei
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 08/Oct/2009

MesajTrimis: Mie Mar 03, 2010 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citeam din intamplare pe metal-dickhead Laughing despre sistemul de rotatie la Sonisphere, si anume ca daca Metallica va concerta pe 25 in RO, Slayer vor face la fel in Turcia, urmand sa se inverseze pentru data de 26. Si continua, citez: "Exemplul de sus e doar un exemplu. Datele concrete vor fi cand se anunta." No shit, Sherlock!?!? Laughing
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Urmatoare
Pagina 1 din 31

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro