Peninsula 2010

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Aaa, Cristina, referitor la scena vazuta de noi ieri, se pare ca persoana in cauza nu avea legatura cu festivalul, a fost doar o coincidenta macabra :(
http://www.cancan.ro/actualitate/intern ... 21207.html
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

aha... chiar ma gandeam ca daca s-ar fi intamplat o nenorcire cu vreunul din participanti, nu ar fi fost deloc bine pentru organizatori.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Pai si eu aveam frica asta, nu ar fi dat deloc bine...

Cristina, ai tot vorbit de trupe si ai uitat sa il mentionezi pe Artistul PoЯn, ntz ntz... Image Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

:D :D :D
Ce sa mai zic si eu? As repeta ce au spun ante-vorbitoarele mele. Si totusi...brrrr...cum au putut sa fie Korn si Tricky!!!! :shock: :shock:
Dupa ce am vazut atatea concerte rar ma mai entuziasmeaza ceva cu adevarat. Ei bine, cele doua recitaluri amintite au fost demente!!! De fapt au avut un singur neajuns comun: MULT prea scurte. Mai ales in cazul celor de la Korn care au prestat numai 1h si 15 min:(
In plus fata de ce au zis Cristina si Rapunzel as mai aminti: organizarea impecabila, gratarele cu carnuri pentru toate gusturile, painea cu untura delicioasa, prezenta berii nefiltrate si distractia teribila din cele doua ore cat i-am asteptat pe cei de la Korn sa vina la conferinta de presa (Rapunzel a adus in discutie un mic detaliu...:). Cam atat, deocamdata.
Aaaa, am pus si pozele:
http://www.rockxpress.ro/galerii/peninsula10/index.html
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

PEnTRU wrote::D :D :D
Aaaa, am pus si pozele:
http://www.rockxpress.ro/galerii/peninsula10/index.html
Foarte faine pozele :D Mi-au placut extrem de mult cele cu Korn, si cele cu Subscribe. Am tot studiat pozele cu Davis (de fapt asta e singurul pe care il stiu din trupa :lol: ) si tot nu mi-am lamurit o nedumerire personala pe care am avut-o pe intreg parcursul concertului (si pe care i-am impartasit-o si Cristinei :twisted: ) :lol: :lol: .
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu remarc ca Davis arata mult mai bine decat acum ceva timp cand era buhait si mai are o reminiscenta de burta. Sexy. :D
Cat despre nedumerirea ta, nu exista decat doua variante: ori, ori. Eu zic ca cea mai plauzibila e a doua. :roll:
E cam atragator omul. Mi se pare mie sau are mai multi dinti decat trebuie? :D

Artistul PoЯn a fost deosebit... :lol:
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Pe mine m'a sunat o prietena foarte buna exact in timp ce se canta "Did my time" :D - chiar si prin rabla de DigiMobil, se auzea super fain :) Regret sa i'am ratat... :( buuut, there's always a next time XD
@PEnTRU: super faine pozele :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Cristina
Eu, dupa ce am analizat situatia pe toate fetele, as tinde sa cred ca era commando :lol: :lol: sau, mai bine spus, asa as fi preferat eu sa fie :twisted: :twisted:
E frumusel si Davis asta, are o fata de copil cumintel, dupa mine :D

@Assasimon
Imi pare rau ca nu ai fost cu noi :( Data viitoare nu te mai iertam!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina, am gasit interviul cu cei de la Zdob si Zdub, si mi-au atras atentia primele replici :lol: :lol:

Mihai Gîncu: Roman Iagupov, spune te rog cum a fost la Festivalul Peninsula de anul acesta şi ce simţiţi voi acum?
Roman Iagupov: Ăăă…A fost pizdeţ! Adică super!
Mihai Gîncu: Valerică, tu ce crezi despre acest festival?
Valeriu Mazilu: Ce părere să am, a fost super ca de obicei, publicul a fost excelent, super şi am primit o energie extraordinară din partea lor.


:lol: :lol: :lol:

Pentru mai mult, aici:
http://www.zi-de-zi.ro/detalii-articol/ ... 60818.html
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

pai da. era la conferinta de presa :lol: era veselie mare acolo. exact ce iti povesteam si noi. o descriere foarte plastica si moldoveneasca :lol:
dar nu au redat bine. corect este "Ăăă…A fost pizdieţ!" asa a spus Roman. :lol:
Post Reply