Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Mein Land
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Noi 15, 2011 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Spre rusinea mea, aberez cu gratie in interpretarea de mai sus.

In piesa Till interpreteaza rolul xenofobului de la inceput la sfarsit. E aratat modul in care gandeste un xenofob, cum vede el imigrantii, cum crede ca gandesc ei. E descrisa si "revelatia" xenofobului ca trebuie sa actioneze ("Eine Stimme aus dem Licht/ Fällt dem Himmel vom Gesicht...").
Transfigurarea de la sfarsit mi se pare clar ce reprezinta.
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Noi 16, 2011 4:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi'a placut clipul. Si piesa. Nu's preferatele mele, dar sunt faine.
Iar marea parte a clipului e clar o satira tipica R+, desi cam socheaza (adica te astepti la orice alta atmosfera din partea unui videoclip de'al lor Razz )
Ma temeam doar sa nu fie asa cap-coada, dar finalul vine in forta, cum era de asteptat (ce fel de "Rammstein beach party" nu s'ar desfasura ca in ultima parte a clipului? Laughing )
Oricum, surprinzator, comic si placut ^_^
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Noi 24, 2011 8:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca videoclipul ITDW a fost primit destul de rece de catre fani si considerat neinspirat, cu filmarea pe scena. Mie mi-a placut de la bun inceput foarte mult si ma bucur ca Akerlund a avut exact ideea pe care am punctat-o si eu la acel moment: un videoclip care sa surprinda scena si pe Rammstein pe scena, cu diversele detalii care in concert innebunesc fanii se cerea clar! Vezi making of "Mein Land". Bine ca l-a facut el! Si este foarte frumos si foarte reusit.

Ce concluzie trag eu din acest making of "Mein Land"? Ca Akerlund a reusit sa-l imbalnzeasca pe Till si sa-l faca sa rada toata ziua filmarilor pentru clip, lucru destul de greu zic eu Very Happy Deci are un mare merit. Smile Ca asa cum sustine Paul, ideea versurilor ar putea fi legata de un extraterestru care vine sa se stabileasca intr-un anume loc unde nu este primit, dar ca evident germanii vor gandi ca este vorba despre germanii care nu mai vor sa primeasca imigranti. Si ca ei (Rammstein) au decis sa ramana la prima varianta. Very Happy Cea cu extraterestrul. Insa oricine poate gandi ce doreste. Deci ideea este usor nationalista, asa cum spuneau si Herrmess si draqdla4, insa mie mi se pare justificata, avand in vedere mersul lucrurilor in Germania in acest sens. Si politica Germaniei privind imigrantii de ani de zile...
Si concluzia finala: Till arata absolut senzational! Si n-au de gand sa se retraga. Smile Nu cred ca se risca sa spuna ca dupa turneul best of se vor intoarce in studio, daca nu au si de gand sa o faca cu adevarat... Smile
Sylar
General
General

MesajTrimis: Joi Noi 24, 2011 8:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da mi-a placut raspunsul lui Till la intrebare:"Yeah..sure..we break up..we break up (parca-i venea sa rada)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 21/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Ian 03, 2012 2:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si iata ca au castigat!

http://loudwire.com/rammstein-win-video-of-the-year-in-the-2011-loudwire-music-awards/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2012 1:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Haideti sa dam un vot daca putem si aici:

http://www.myvideo.de/Themen/Echo_2012_Voting
http://www.revolvermag.com/goldengods/vote/vote-page-10/

Pe Revolver m-am distrat un pic si am votat la toate categoriile Very Happy
Pentru Echo trebuie sa ne logam cumva. Daca reuseste cineva, il rog sa scrie cum a facut. Multumesc.
Eu m-am inregistrat dar tot nu am reusit sa votez. Rolling Eyes
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Sam Mar 10, 2012 9:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe Echo eu am reusit sa ma logez cu userul/pass-ul de pe facebook. Ma scoate din minti cand dau click pe video si-mi tot spune ca nu este disponibil in tara mea, dar...asta nu inseamna sa nu pot vota, ce naiba!
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mar 13, 2012 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar ai reusit sa votezi?
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Sam Mar 17, 2012 9:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai presupun ca am reusit, atata vreme cat raspunsul a fost de genul "Danke für deiner Stimme", iar la o incercare ulterioara imi aparea un mesaj care se termina in "abgestimmt ". Am incercat si astazi sa o mai fac inca o data, dar vad ca s-a terminat perioada de votare. Imi pare rau ca nu am reusit toti sa votam aici... O sa vedem pe 22 martie ce va fi.
"
Sus
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Joi Mar 22, 2012 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si iata ca am vazut:
AU CASTIGAT un premiu pentru "erfolgreichst nationaler act im ausland" Very Happy (am scris bine?) si al doilea la categoria "Rock / Alternative National" Very Happy Very Happy Very Happy .
Din pacate Mein Land a pierdut in favoarea celor de la 23 Sad Crying or Very sad (nu sunt in stare sa reproduc titlul clipului/cantecului ). Confused
Singurul regret este ca a lipsit Till.

Iar pentru ca sunt iremediabil pierduta, am incercat sa pastrez momentele acestea....pe aici pe undeva...

http://youtu.be/ZgsuMLM1T5k
http://youtu.be/9oXib9Lxuig

Si, sincer, nu am inteles si nu mi-a placut "combinatia" cu Manson. Dar chiar nu mi-a placut!

Cat despre
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 23, 2012 12:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu m-am bucurat de 3 ori (de 2 ori pt Rammstein) odata pt RHCP.Chiar meritau premiul (m-am rugat in continuu sa nu-l castige Nightwish sau Foo Fighters).Dar cel mai previzibil premiu a fost cel castigat de Coldplay la pop-rock (uimitor ultimul album scos de ei).

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Mar 23, 2012 11:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

RAMMSTEIN + MM = LOVE Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=glAZfok18wI&src_vid=bUTK_U9SyYk&feature=iv&annotation_id=annotation_906094

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mar 23, 2012 5:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru ca mie imi place mult MM, recunosc ca ma incanta combinatia. Desi as fi vrut sa-l vad si pe MM cantand putin "Morgenstern" Very Happy
Si cat de frumos e sa-l vad pe MM la picioarele lui Paulica si ale lui Schneider... Very Happy Very Happy Very Happy
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro