Off-topic

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Cristina wrote:
dmLucia wrote:Nici ei si nici tarja nu sunt profesioniști, dacă erau, nu exista despartirea in primul rând.
Subscriu. In orice exista profesionalism si pasiune, despartirea nu este decat o stupiditate. Un razboi al orgoliilor si atat. Oamenii sunt din pacate indobitociti de propriile ego-uri mai mereu, iar ceea ce exista cu adevarat bun si de valoare capata alura de anexa a ego-ului. Asta este valabil si zi de zi, in relatiile dintre oameni in general.
faptul ca s-ar reuni nu ar arata profesionalism, ci lipsa lui prin evidenta lor foame de bani, din pacate. mai bine s-ar pensiona si ea si Nightwish ca nu mai seamana a muzica ce fac ei de cativa ani incoace
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nici n-am pus problema de reunire. Am spus ca cei care se despart asa is mari dobitoci. Cum ar fi sa vina Tarja si sa cante piesele lui Olzon? :lol: Ar fi cam penibil si n-o vad sa faca asta. Aneta a fost cu mult sub Tarja ca si voce si prezenta scenica, deci Nightwish s-au autopedepsit. Trebuie sa se reinventeze total ca sa mai faca ceva impreuna.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

sa vina Burzum, Peter Tagtgren sau Roy Khan...sau..asa, ca sa socheze pe toata lumea...sa-l scoata de la naftalina (din vacanta muzicala adica) pe Trent Reznor..Daca asta nu ar fi o reinventare atunci nu stiu ce-ar putea fi.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Roy Khan s-a trezit si nu mai face metal deloc din cate stiu. :) ma bucur pentru el, a spus "God was there after all, apparently". le doresc si celorlalti din domeniul asta (al muzicii in general) sa descopere asta. locul lui Roy nu cred ca era in Kamelot dar nici in vreo alta trupa
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Vorbind serios, Trent Reznor nu se preteaza pentru Nightwish! Marco, fratilor Marco!!!! El este cheia! De ce n-or vrea sa-l puna solist, nu stiu.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Atunci sa urmeze exemplul lui Slash.Un album cu special guests..iar Floor sa ramana solista de concerte (asa cum e Myles Kennedy la Slash)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

:D as face pariu cu tot forumul ca Nightwish se retrag din muzica pana anul viitor pe vremea asta.. se despart, adica.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

OK. Eu ma bag. Pe ce pariem?
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

:) propune :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

stai asa..doar voi 2?..e cam nedrept.Anul viitor in niciun caz nu se despart fiindca au festivaluri...deci e exclus..Eu zic ca mai rezista in actuala formula (exclud vocea) pana in 5 ani.Dupa aia, cred ca Marco va pleca definitiv iar ceilalti...chiar nu ma intereseaza ce vor face.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

au festivaluri pana la sfarsitul verii. eu am zis ca anul viitor pe vremea asta :wink: le apune steaua, si e si timpul ca incep sa se faca de rusine
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Eu speram sa apuna Dinamo... :roll:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

PEnTRU dinamo a apus de cand a zis borcea "lasati-ne sa ne pregatim pt Champions League"
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Si-o veste tragica (nu \-s fan metalcore dar imi placeau)

RIP Mitch Lucker (solistul Suicide Silence) - si era tinerel

http://www.jurnalrock.ro/a-murit-solist ... e-silence/ :( :( :(
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

R.I.P. Ce sa mai zici... probabil ca era si el un impatimit al motoarelor. Iar accidentele de gen sunt o majoritate deja in tagma lor. :(
Post Reply