Viitorul lor !?

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Deocamdata nu sunt informatii despre. Vom pune si noi stirea dupa ce ne "eliberam" de vacante :))
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Am vazut ca la pre-order, DVD-ul e undeva la aproape 24 de euro...
Nu mi se pare prea mult, avand in vedere continutul.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

nu m-ar mira ca prin decembrie sa anunte si al doilea dvd..cel de la Paris.Pretul mi se pare mult prea de criza ca sa nu fie o smecherie la mijloc. :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asaaaaa, sa recapitulam:
1. DVD -ul cu live-ul din Paris este aproape gata.
2. Sunt pregatiti sa se apuce de lucrul la noul album.
3. Pentru vara lui 2016 au anuntat ca vor concerta in festivaluri in Europa si poate Canada.

Sursa: Paulica, pe un post local de tv. Totul cu titlul de "maybe", dar se poate citi "aproape sigur" :)
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Link?
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu am link. Am un amic care facuse un print screen de pe o televiziune din Germania, cu o stire cu festivalurile verii, printre care vor fi si Rammstein. Si cu Paulica spunand probabil ce a spus si acum cateva luni, cum ca in septembrie revin in studio.
Si tocmai l-am intrebat daca e cu titlu de "maybe" si el a zis ca da, dar pot sa iau si ca "aproape sigur". Si ca sa ne punem bani deoparte pentru vara 2016.

Ce nu-mi e clar e ce vor canta in festivaluri, daca albumul nou nu va fi gata. Sper ca un altfel de best of. Si cu ceva piese noi, de pe noul album. Ca pana atunci or avea timp si de un single-doua.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Sunt mai multe opțiuni în ceea ce privește playlist-ul pentru eventualele festivale din 2016:

1. Să nu adauge nici o piesă nouă. Nu m-ar mira, au ce cânta. Dacă vorbim exclusiv de prestație live, piese ca Spieluhr, Das Modell, Eifersucht, Wo Bist Du? ar reprezenta niște surprize plăcute. Sunt piese care,odată incluse, ar fi considerate de fani drept "noi", mai ales că unele nu au fost incluse în niciun turneu.

2. Nu putem exclude posibilitatea apariției unei piese noi. Benzin era inclusă pe listă turneului cu mult inainte să apară.

3. O altă variantă este cea cu eventuale piese nelansate, întotdeauna se găsește în studio ceva "leftover". Acestea sunt ideale pentru așa ceva, iar ulterior vor fi incluse pe noul album. Totodată este și cea mai comodă soluție: nu trebuie să se grăbească cu piese 100% noi, ăstea sunt deja masterate/finisate iar ei se pot concentra exclusiv pe piesele noi. M-aș simți aiurea să "calc pedala" cu finalizarea unei singure piese de dragul de a o include pentru un turneu de festivale. Să nu uităm ce repede au scos din mânecă Vergiss Uns Nicht și Gib Mir Deine Augen...
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

I totally agree :)
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Am vazut tot felul de postari cum ca ei s-ar afla la studioul din Franta unde au inregistrat ultimul album si pregatesc acolo un nou album. Are cineva vreo idee despre asta? Tinand cont de faptul ca ei ziceau anul trecut ca mai au melodii nelansate cred ca este adevarat.
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Andrei98 wrote:Am vazut tot felul de postari cum ca ei s-ar afla la studioul din Franta unde au inregistrat ultimul album si pregatesc acolo un nou album. Are cineva vreo idee despre asta? Tinand cont de faptul ca ei ziceau anul trecut ca mai au melodii nelansate cred ca este adevarat.
Nu toata lumea.

"Paul, Schneider and Rossi Rossberg (Schneider's drum-tech) have been sighted at La Fabrique Studio in France."
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu toata lumea, insa se lucreaza acolo. Cu siguranta ca mai lucreaza la ceva, din moment ce au multe piese noi ramase si aproape finalizate
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 114
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:28 pm

Post by Freezerator »

Flake a dat interviu pentru motor.de si a confirmat ca trupa a inregistrat deja albumul nou.

https://motor.de/kreativitaet-lockdown- ... rammstein/

Nu cred ca e fals.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cred ca in turneul viitor vor avea ceva piese noi, de pe viitorul album.
Post Reply