Tricouri rammstein.ro

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...
Post Reply

Voteaza varianta preferata

varianta 1
12
50%
varianta 2
0
No votes
varianta 3
4
17%
varianta 4
8
33%
 
Total votes: 24

User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Am incercat o "variatiune" a logo-ului, care sa nu afiseze o "pata" de culoare atat de mare pe fondul negru al tricoului.
Sunt aici doua variante, in Corel :
http://freestorage.ro/adsqoouzct6a
Image Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@AVA
Nu ma supar, Doamne fereste, ca nu ai dat cu parul.
Pana la urma e decizia fiecaruia cum si unde isi face tricourile, doar suntem toti maturi si vaccinati. La mine problema e ca chiar nu cunosc pe nimeni care brodeaza asa ceva, iar de pe net nu am incredere... Mie mi-ar place foarte mult o sepcuta rosie brodata cu logo-ul Rammstein, si nu numai pentru concert, ar fi un obiect simbolic pe care l-as purta cu placere oriunde (poate asa ma invat si eu sa pot ceva pe cap vara si sa nu mai fac insolatie asa de des :D ).

Mai departe...nu stiu ce sa mai spun :?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Gaby, problema la propunerea ta e tehnica folosita. La folia de transfer exista riscul ca la liniile alea, fiind foarte subtiri, sa "dispara" bucatele din ele. Iar ca sa le faci mai groase... nu cred ca da prea aratos.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Gaby, eu vreau sa raman pe varianta 1 stabilita pana acum. Imi place logo-ul plin. Si as vrea ca toata lumea sa ramana pe cele 4 variante. Ca sa existe uniformitate.
Iar in ultima vreme am observat ca Rammstein foloseste logo-ul plin mai peste tot. Sapca rosie va avea logo-ul cu contur negru, nu plin.

Multumesc pentru sustinere, AVA. Dar chiar nu ar fi o problema pentru mine sa cumpar sepcile brodate (gasesc si bani sa le platesc pe toate), daca ma puteti asigura ca in ziua concertului, in jurul orei 1 ne putem intalni sa vi le dau. Ne dam un loc unde ne adunam cu totii, ne si vedem, ne cunoastem cu ocazia asta. Iar daca eu nu voi putea face asta, o voi delega pe altcineva de pe forum sa faca asta pentru mine. Ii voi da sepcile si va face asta in locul meu.
Daca sunteti de acord si daca cineva m-ar putea ajuta in sensul asta, doar spuneti-mi cati doriti sapca si eu voi cumpara.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Cristina
Daca vrei si vei fi prea prinsa cu lucrurile in ziua aia, impart eu sepcile :P Ma postez in fata la Romexpo si legitimez pe toata lumea, pana dau de membrii de pe forum :lol: Imi iau tricoul roz cu buline, sa ma puteti identifica usor!
Serios, daca te pot ajuta cu ceva in sensul asta, cu mare placere!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Multumesc mult, Rapunzel. O sa discutam.
Ideal ar fi sa ne putem da o ora si un loc de intalnire. Dar cred ca va fi cam greu, pentru ca fiecare ajunge in Bucuresti cand este posibil.
Cred ca exista si varianta de trimitere prin posta, cu taxa de 8 lei. Baiatul care le face va avea in curand si un site. Inca e in lucru. Am vazut ca la expediere prin posta e taxa de 8 lei. Daca sunt persoane care stiu ca vor ajunge duminica destul de tarziu in Bucuresti (dupa ora 4), e de preferat varianta prin posta. Cu cei care vin mai devreme sau la tot festivalul sigur ne putem intalni.
Cam asa vor arata sepcile, dar pe rosu si cu logo-ul centrat.
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Foarte fain arata sepcile Image
Daca asa arata pe gri, cred ca pe rosu vor fi bestiale!

Nu vreau sa fiu mai catolica decat Papa, dar nu ar trebui sa ne fixam niste termene limita de anuntare a doritorilor? Macar asa stim clar care e situatia... No offence, people :oops:
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Daaaa!Desigur ca vreau sapca.Si,Cristina,poti conta si pe ajutorul meu,oricand.
Rammstein sei Dank!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Multumesc, fetelor :)
Maine aflu in cat timp pot fi gata sepcile si fixam un termen limita pentru asta. Ai dreptate, Rapunzel. Va spun si daca pot fi trimise prin posta si pretul final cu tot cu transport. Iar cine nu poate fi in Bucuresti pana duminica la ora 14,00 (tinand cont ca si fetele ma pot ajuta la inmanarea sepcilor) sa se gandeasca la varianta trimiterii prin posta din start.

Rugaminte: cine cunoaste bine zona de pe langa Romexpo, sa se gandeasca la un loc de intalnire. Vreau sa apucam sa bem macar ( :D ) o bere cu totii inainte de concert. Sorin, tu esti in Bucuresti. Poate ne ajuti tu cu o sugestie. Incerc sa aflu si eu un loc de intalnire. Vreau ca, incepand cu ora 13,00 sa ne adunam in acel loc.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Din pacate nu prea exista ceva de genul asta pe langa Romexpo. Ar fi poate in Agronomie terasa aia de langa sala. Sau prin Herastrau poate se gaseste ceva mai aproape de Piata Presei.
Mai trebuie sa studiem si ora, poate unii vor sa intre de la 12.00 sa se lipeasca de gardul din fata scenei.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Si eu ma bag la sapca.

Legat de o terasa unde o sa ne vedem o sa studiez putin zona si o sa vad ce gasesc. E Herastraul destul de aproape si sunt ceva terase noi deschise.(inspre Romexo) ca in partea cealalta inspre Ambasada Chineza sunt terase de fitze..

Cine isi face din Bucuresti tricou? Ca sa stiu si eu unde sa ma duc la sigur sa mi-l fac.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Referitor la sepci: deci pretul final sapca plus logo = 6,2 euro la cursul zilei.
Cei care doresc sapca la domiciliu, le trimite baiatul care le face, prin posta, ramburs, cu taxa de trimitere 8 lei. Deci exista aceasta posbilitatea foarte buna, pentru cei care ajung in Bucuresti mai tarziu.
Pana acum vor sapca Rapuzel, Mihaela, AVA si Sorin, nu? Daca mai sunt care vor, ii rog sa-si exprime dorinta aici. Sepcile se fac de pe o zi pe alta, iar daca se trimit prin posta se mai adauga cam doua zile. Calitatea lor este foarte buna si arata bine. Nu le-am vazut inca, dar am incredere in amicul meu.

A reusit cineva sa isi faca tricou pana acum? Eu sunt la faza de comandat tricoul de pe net.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

hei, eu vreau sapca chiar doua dar le iau prin posta pt ca nu stiu cum ajung in Bucuresti. nu pot promite ca sunt punctuala si nici nu vreau ca cineva sa stea dupa mine... deci , cristina , nu ma pune la socoteala ...le iau din posta(mai trebuie sa tin cont si de faptul ca la capitolul "orientare" in capitala ,sunt varza!)
intrebarea este: cum luam legatura cu baiatul cu sepcile?(ca sa stie omul unde sa le trimita).
Last edited by AVA on Sat Jun 05, 2010 11:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

AVA wrote:(mai trebuie sa tin cont si de faptul ca la capitolul "orientare" in capitala ,sunt varza!)
Pentru orientare puteti apela fara nicio problema la cunostintele mele in ceea ce priveste mijloacele de transport in comun Bucurestene.

Ps: nu sunt ieftin. Cer doar o bere :P :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

AVA wrote:intrebarea este: cum luam legatura cu baiatul cu sepcile?(ca sa stie omul unde sa le trimita).
Cine doreste sa primeasca sapca prin posta trebuie sa-mi trimita numele si prenumele si adresa pe private message (PM). Si va primi coletul ramburs.

Sorin, un loc de intalnire in Herastrau ar fi ideal.
Post Reply