THE WALL IN PIATA CONSTITUTIEI!

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

THE WALL IN PIATA CONSTITUTIEI!

Post by PEnTRU »

28 august 2013!

Roger Waters, membru fondator al legendarei trupe Pink Floyd, aduce in Romania cea mai spectaculoasa productie muzicala a momentului - show-ul The Wall! Evenimentul va avea loc pe 28 august 2013, in Piata Constitutiei, fiind organizat de Emagic.

Biletele pentru concertul Roger Waters si super-productia The Wall, ce va avea loc pe 28 august, se vor pune in vanzare online, pe www.MyTicket.ro, incepand cu data de 16 noiembrie, ulterior fiind disponibile si in magazinele de specialitate.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Eu am avut norocul sa vad deja show-ul in Budapesta anul trecut si pot sa zic cu tarie ca e MUSAI sa il vada toata lumea! E de departe cel mai complex si emotionat show pe care l-am vazut vreodata. Cred ca am scris despre asta la momentul respectiv...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Iata un ecou al gustului pe care mi l-a lasat concertul lui Roger Waters de anul de trecut din Budapesta si pe care l-am postat la acel timp pe forum, in sectiunea "Ce-am vazut, ce ne-a placut...":

"Vazut in sfarsit Roger Waters live in Budapesta, cu "The Wall". Ce sa spun... un concert pentru care nu poate exista o cronica. Nu se poate povesti, ci doar experimenta, simti, trai. Filmul, muzica, grafica concertului si concertul in sine sunt bucati rupte din Waters si puse cap la cap. Precum zidul. Si bucati desprinse din fiecare dintre noi. Iti vezi practic propria ta viata, ti-o retraiesti chiar si pe cea netraita inca... Pleci de acolo stors de tot felul de sentimente si de ganduri. Calatoresti in tine si dincolo de tine. Greu de descris si de comparat cu orice alt concert vazut..."
Pastrez si acum felicitarea de Craciun care a insotit biletul-cadou si o pretuiesc ca pe una din cele mai nepretuite amintiri :) "The Wall" live merita absolut orice efort financiar sau de alta natura. Nu stiu cum va fi insa in Piata Constitutiei, la inghesuiala mare. Este un concert care trebuie vizionat din tribuna cu toate simturile la turatie maxima. Este de vazut si ascultat, un spectacol desavarsit.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Eu spun pas.Respect tot ce tine de Pink Floyd, insa prioritare sunt Depeche Mode si Rammstein.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

PEnTRU, cat au costat biletele la Budapesta, ca acum, in pre-sales, pt. Bucuresti apar a fi 83.47 USD (general admision) si 281.47 USD (randurile 1-15) !?
Destul de multisor ...

Alte date:
Doors Open: 17:00
Show Time: 20:00 PROMPT
Age Limit: All Ages
Ticket Limit: 8 Per Order
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Din cate imi amintesc au fost in jur de 60 de euro pe scaune, locuri cu vizibilitate f buna.
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Deci cam tot pe-acolo ...
Sa asteptam atunci punerea in vanzare oficiala la noi, sa vedem atunci.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

PEnTRU, biletul la Waters a fost cam 100 de euro la Budapesta.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Mda..cred ca asa a fost, nu mai tin bine minte, deh...varsta...
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

La Budapesta n-am reusit sa ajung atunci :oops:, dar acum nu mai ratez !
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sfat pentru cei care isi vor cumpara bilete: nu va luati prea in fata, sau indiferent unde aveti bilete, incercati sa va plasati mai spre mijloc, nu in fata!
Tot farmecul show-ului consta in niste proiectii pe zidul urias care va domina atat scena cat si lateralele ei. Daca va pozitionati prea in fatza riscati sa pierdeti asta si e mare pacat.
The Wall nu are nicio legatura cu ce ati vazut pana acum in materie de concerte live. Nu trebuie sa vezi chitaristul cutare de cat mai aproape, sau chiar pe Waters. Trebuie vazut spectacolul grandios in tot ansamblul sau.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Subscriu. Muzicienii se asculta de data asta, nu trebuie studiat indeaproape. Acolo muzica este transpusa doar pe scena intr-o imagine de ansamblu cum nu ti-a fost dat sa vezi vreodata. Pacat, mare pacat ca e in Piata Constitutiei. Asta e spectacol de sala, pentru ca in Romania toti ghiolbanii comenteaza afara, la concerte, trebuie sa le asculti lor prostiile si observatiile.
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Perfect de acord cu tine, Cristina! E spectacol de sala!!
Dar unde sa gasim noi o SALA in RO capabila sa primeasca o astfel de montare ? Pana se va fi construit noua sala de la Clubul de parasutism de langa Arena Nationala, prefer sa vad acum Wall-ul ... poate fi chiar ultima ocazie in care Waters sa vina in RO cu acest Spectacol.
Deci, eu unul cred, sper, ca Piata Constitutiei sa fie ok.
In fond, la Wall nu cred ca vor veni decat cei care chiar stiu la ce vin.



LE. Pe FB am primit azi asta:

MyTicket
‎28 august, Arena Nationala, Roger Waters aduce magia Pink Floyd la Bucuresti in super productia The Wall!!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Cred ca au gresit. Pe pagina de bilete e tot Piata Constitutiei:

http://www.myticket.ro/ro/bilete/856/de ... -wall.html
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Image
Post Reply