Rammstein in Romania

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

seniorJAX, stai linistit, nu e nevoie sa-ti ceri scuze.
Eu doar am semnalat subiectul ... nu am facut-o ca pe un repros.
In privinta dezamagirii ... eu sunt dezamagit inca de la PUSSY ...

draqdla4 are dreptate in ceea ce priveste manelele. Repulsia fata de ele este ceva local/ zonal. Toti ceilalti le privesc doar ca pe un alt gen muzical ... si chiar li se pare "interesant", fiindca are un iz pitoresc pentru ei.

PS: Eu am spus intotdeauna ca nu exista "muzica proasta" si "muzica buna". Elementele de demarcatie valorica sunt strict de ordin SUBIECTIV (si contextual-culturale).
Last edited by Shilo on Fri Jun 25, 2010 1:30 pm, edited 1 time in total.
seniorJAX
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 3
Joined: Fri Jun 25, 2010 12:46 pm

Post by seniorJAX »

Da intr-adevar comunitatea conteaza ... si pastrand stilul manele ... artistii sunt platiti sa cante ... asa ca pregatitzi bacnotele sa le lipiti cu scuipici pe fruntea lor :D
Last edited by seniorJAX on Fri Jun 25, 2010 1:39 pm, edited 1 time in total.
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

eu ma tot gandesc daca sa imi pun telefonul sau nu. Sper ca nu se fura :|
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

pai ai grija de el...si inca sper ca majoritatea romanilor nu sunt hoti! :wink: poate reusesti si tu sa-ti faci o poza acolo sau sa filmezi ceva...e pacat sa nu ramai cu vreo amintire;
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

vlaad wrote:eu ma tot gandesc daca sa imi pun telefonul sau nu. Sper ca nu se fura :|
Eu unul zic ca, si daca se fura sau nu, un telefon tot trebuie sa ai la tine. Asa, in viata de zi cu zi :wink: In rest, nu stiu daca se fura sau nu, depinde pe unde iti pui diversele obiecte personale...
Image
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

daaaaaa la chilot hahaha
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

si te vad eu cum ai sa te crispezi cand nu mai reusesti sa-l scoti de acolo! :lol: :lol: :lol:
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

la ce crowd o sa fie cred si eu :P
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

da! si daca nicicum nu-l mai poti scoate ramai cu imagini de textile. vei explica apoi..."uite acestea sunt pozele de la concertul cu Rammstein" :lol: :lol: :lol: sorry ,ca mor de ras...dar nu ma pot abtine...sper ca stii de glume...asa sunt eu mai a naibii... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

vlaad wrote:daaaaaa la chilot hahaha
Partea interesanta va fii atunci cand va incepe sa sune (si e pus pe vibratii) :mrgreen:
Image
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

ah :D asa sunt si eu :roll:
da, si de mai canta si rammstein intre timp nush ce iese PS: nu va ganditi la prostii multumec :P
eu sper sa facem un grup al nostru pe acolo, mai beau si eu bere avand in vedere ca am doar 17 ani . Sper ca, chestia cu minorii nu e pe bune doar de fatada totusi :roll:
Last edited by vlaad on Fri Jun 25, 2010 1:48 pm, edited 1 time in total.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

la chestia cu vibratiile nu m-am gandit si in cazul asta sperii grupul ca nu stiu ce se intampla cu tine...cand de fapt , bietul de tine nu vrei decat niste poze.... :lol: :lol: :lol:si e de la sine inteles ca va trebui sa ni le arati si noua! :wink:
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

seniorJAX wrote:Da intr-adevar comunitatea conteaza ... si pastrand stilul manele ... artistii sunt platiti sa cante ... asa ca pregatitzi bacnotele sa le lipiti cu scuipici pe fruntea lor :D
stai linistit ca niciodata Rammstein nu va colabora cu asemenea artisti, nu vor avea in urmatorul album sunete de orientalisme ieftine! Dupa cum s-a spus, ura asta impotriva acestui stil e doar la noi...si pe buna dreptate deoarece la noi sunt multi colorati inculti care se cred mari si tari cand il aud pe regele lor..(nu pot pronunta numele) Insa ma opresc aici, nu vreau sa fiu nici prea subiectiv, nici rasist...
Cat despre ce s-a intamplat in acel club....nu au la ce principii sa renunte, pur si simplu s-au dus dupa show sa se simta si ei bine fara a avea vreo preferinta muzicala. Sunt convins ca nici nu stiau ce muzica se pune in acel local si pur si simplu a fost ceva nou pt ei fara sa stie ca o mica parte din noi (din nefericire o mica parte) nu suportam acele mizerii. Eu cred ca ar fi socati sa afle cum se agita unii fani in legatura cu niste piese de toata jena pe care oricum nu le-au auzit prea bine la cat de bine se simteau dupa cateva shot-uri de whiskey :lol:
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

subscriu!
florinmatinca
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 25
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:05 am
Location: Bucuresti, Romania

Post by florinmatinca »

Am surprins pe cineva in timp ce facea poze :D

http://drp.ly/1gel7t

http://drp.ly/1gejcF

http://drp.ly/1gehb3

Abia astept pozele oficiale !
Post Reply