Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Videoclipuri pentru albumul #7
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Apr 25, 2019 9:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

agenttud a scris:
Cantecul o sa fie pe radioeins la 21:55 ora Romaniei.

https://www.radioeins.de/musik/aktion/rammstein.html

https://www.reddit.com/r/Rammstein/comments/bh5mwg/song_radio_to_be_aired_today_on_german_radio/

Mersi, Agenttud. Am ascultat piesa pe radioeins. E faina. Negativul suna a ceea ce faceau baietii in era Sehnsucht/Mutter, insa vocea lui Till parca e extrasa din vremea Reise Reise/Rosenrot.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Apr 25, 2019 11:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

https://www.facebook.com/radioeins/videos/2704102759662331/

Incredibilă promovare, sunt perfecți și la capitolul ăsta.

Videoclipul este un tribut adus muzicii germane a anilor '80. Kraftwerk și Klaus Nomi sunt sigur sugerați acolo. Klaus Nomi chiar de machiajul lui Till:
https://www.elsewhere.co.nz/othervoicesotherrooms/7090/guest-writer-madeline-bocaro-remembers-the-unique-quality-of-klaus-nomi/
Kraftwerk:
https://www.redbull.com/ie-en/5-things-you-should-know-about-kraftwerk

La o primă ascultare nu m-a cucerit. După vreo 7 ascultări ale piesei, constat că devine tot mai bună, iar vocea lui Till e o comoară neprețuită. Acum pot spune că îmi place mult, dar nu atât de mult ca "Deutschland".
"Radio" mă face nostalgică tare... Cool
agenttud
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 22/Aug/2013

MesajTrimis: Vin Apr 26, 2019 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Freezerator a scris:
agenttud a scris:
Cantecul o sa fie pe radioeins la 21:55 ora Romaniei.

https://www.radioeins.de/musik/aktion/rammstein.html

https://www.reddit.com/r/Rammstein/comments/bh5mwg/song_radio_to_be_aired_today_on_german_radio/

Mersi, Agenttud. Am ascultat piesa pe radioeins. E faina. Negativul suna a ceea ce faceau baietii in era Sehnsucht/Mutter, insa vocea lui Till parca e extrasa din vremea Reise Reise/Rosenrot.

Eh, pana la urma, nu mai era nevoie sa astepti pana atunci, ca iar a leak-uit cu cateva ore inainte, cand s-a facut 26 aprilie in Noua Zeelanda si a aparut single-ul pe Spotify. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Apr 26, 2019 4:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Radioactivität!
Clar Kraftwerk.
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mai 01, 2019 9:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E un foarte frumos tribut adus vremurilor când se chinuiau și ei să asculte la radio ceva normal. Toată copilăria mea am stat cu radioul la cap, pe posturi vest-germane și americane, practic ele mi-au format bazele culturii muzicale, a fost lumea mea magică. Topurile Billboard, cu Andrei Voiculescu și mai târziu Radu Teodor pe rock. Cei din generația lor știm bine despre ce e vorba și da, Kraftwerk erau uriași, dominau scena muzicală germană.
Ce vremuri...
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Mai 07, 2019 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

https://metalreport.co.uk/the-horror-behind-rammsteins-song-radio/

un articol foarte bun despre Radio (clipul)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mai 07, 2019 9:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, acel articol care explică foarte bine ce se întâmpla cu difuzarea muzicii în epoca de tristă amintire. Iar est-germanii tot mai aveau acces prin anii '80 la ceva posturi mai răsărite, dar aici era cam trist...
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 23/Mai/2019

MesajTrimis: Vin Mai 24, 2019 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acum ca am dat de acest topic mi-am amintit ce faceam in seara cand s-a lansat "Radio" la...radio. Deschisesem 5 tab-uri cu diverse posturi de radio anuntate de ei sa fiu sigur ca nu ratez si pana la urma am ascultat-o pe un post austriac, unde si prezentatorii erau foarte incantati Very Happy
La prima ascultare mi-a placut foarte mult, dupa "Deutschland" nu ma asteptam deloc sa apara ceva care sa ma duca cu gandul la Sehnsucht/Mutter si cu influente mai vechi. A doua zi cand am vazut si videoclipul nu mai zic ce extaziat eram Laughing
Sus
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 18/Mai/2019

MesajTrimis: Mar Mai 28, 2019 1:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

"The "Ausländer" video – premiering today at 7 pm CEST"
Dupa ce am vazut teaserul si poza cu ei, trebuie sa recunosc ca nu ma asteptam la asa ceva Laughing
Sus
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mie Mai 29, 2019 7:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie mi-a placut clipul de la Auslaender, nu la fel ca Deutschland, insa cel putin la fel de mult ca Radio.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mai 29, 2019 10:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, mi se pare foarte bine făcut și foarte plin de umor. Abia aștept să văd un making-of. I-au făcut-o lui Flake iar Laughing
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 23/Mai/2019

MesajTrimis: Mie Mai 29, 2019 10:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

L-a observat cineva pe Schneider cazut din barca? Laughing
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Iun 03, 2019 7:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Freezerator, eu nu, că mă fură Lindemann mereu Laughing
Rapunzel.2
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 18/Mai/2019

MesajTrimis: Lun Iun 03, 2019 7:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am inteles din ce am mai citit in stanga si in dreapta ca cei 2 copii blonzi care apar in clip sunt chiar ai lui Schneider. Daca e adevarat, imi imaginez concediul de familie cu baietii din trupa filmand clipul pe fundal Laughing Laughing

Apreciez insa prestatia pictoriceasca a lui Till si finalul fericit al lui Flake Laughing
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Iun 03, 2019 8:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hahahahaha! Da, cu toții apreciem finalul fericit cu Flake pe post de șef de trib Laughing
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro