Sonisphere 2010

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Si daca nu il ascultati pe General, va trag de urechi de nu va vedeti! :lol:

Revenind on-topic, imi declar si eu atasamentul neconditionat fata de cei din Anathema, care sint cu adevarat niste oameni extraordinari. Oameni, nu rockstaruri, cum ii place lui Vincent sa spuna :wink:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

categoric..si ma bucur enoorm de mult ca au cantat Closer.. 8) 8)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

Au fost nice . Doar ca solistul asa se inrosea cand canta :lol: parca suferea de ceva boala.
Other bands play. RAMMSTEIN BURNS !
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Asa se intampla cand te chinui sa canti, da o sunat excelent
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Am sters ultimul post al Luciei. V-am rugat sa reveniti on-topic.

Multumesc!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

PEnTRU wrote:Am sters ultimul post al Luciei. V-am rugat sa reveniti on-topic.
Ce am ratat?? Eu doar acum am intrat si sunt foarte pe fuga, nu am timp sa imi spun punctul de vedere. Revin mai pe seara cu un feedback, poate ma lamuresc si eu pana atunci de ce nu ma integrez aici :lol:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

dmLucia wrote:Rapunzel eu nu stiu, tu acuma te integrezi numai in lumea muzicii rock si metal? :P
Mai, tot citesc si, fara suparare, nu inteleg la ce te referi tu aici... :)
dmLucia wrote: ca parca nu stii despre nimeni.

Da, asta asa e! Eu sunt mic, nu stiu nimic, tata in pod... :twisted:

Mie imi place extrem de mult forumul asta si din cauza ca nu a trebuit niciodata (pana acum) sa ma justific de ce imi place sau nu o melodie, de ce stiu atat de multe despre o trupa cand altele imi sunt complet necunoscute. Si, din nou fara suparare Lucia, nu ma voi justifica nici de acum inainte, mai in gluma mai in serios. Nu am pretins vreodata ca sunt doctor in muzica si asta s-a vazut. Dar pentru mine muzica = placere, iar eu nu pot cuantifica placerea. Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, poate ca ti-ai fi facut o impresie mai conturata despre mine, in bine sau in rau :D

@AVA, Shilo si Sylar
Multumesc pentru sustinere Image


Acum daca vorbim strict de Sonisphere, uite ca acolo m-am integrat extrem de bine! Mai ales ”in bratele” (vrabia malai viseaza :lol: ) unui anumit domn brunet si cret :twisted: :twisted:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel wrote:Mie imi place extrem de mult forumul asta si din cauza ca nu a trebuit niciodata (pana acum) sa ma justific de ce imi place sau nu o melodie, de ce stiu atat de multe despre o trupa cand altele imi sunt complet necunoscute.
Noroc ca iti plac Pantera si Anathema, ca altfel trebuia sa dai in scris de ce nu-ti plac! Cu multe flotari si halbe de bere la pachet! :lol:

In ce priveste domnul brunet si cret, la care anume te referi? La cel brunet, cret, bogat tatuat si bine "cladit"? :D

Shilo, ce tot paduche in frunte, ce tot "sa iasa comentul la ziar"? Aici nu-i ziar, e un loc unde scriem din suflet ce am vazut. De ce atatea probleme? Eu am zis sa nu ma bag direct in comentariile voastre, tocmai ca poate voiati sa scrieti mai mult sau mai putin "la ziar". Dar daca nu, asa intru in ele... :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote: In ce priveste domnul brunet si cret, la care anume te referi? La cel brunet, cret, bogat tatuat si bine "cladit"? :D
Nu mai! La cel din ultima zi, desi ce mi-ar fi placut o poza cu Elvis nordic :twisted: :twisted: Dar ii mai prind eu pe la vreun concert si nu il crut! :lol:
Last edited by Rapunzel on Thu Jul 01, 2010 6:12 pm, edited 1 time in total.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Vincent brunet??!!!! Nu cred ca a fost vreodata. E cel mai roscat englez cu putinta... De fapt, nu e englez, cum mi-a marturisit, ci jumate irlandez si jumate galez, asta ca sa justifice oarecum faptul ca Anglia tocmai o furase cu 4-1 de la Germania si ca el era cool. Aaa, si mi-a mai spus ca de acum inainte va tine la fotbal cu..Ghana... :lol: :lol:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

PEnTRU wrote:Vincent brunet??!!!!
Hmm! Cred ca asta e momentul potrivit sa recunosc in fata Marii Adunari Nationale Rammstein ca sunt 30% daltonista...nu disting nuantele, doar culorile puternice :evil: Ca sa vezi ce usor m-am deconspirat :lol: :lol: :lol: Si ce aiurea ma simt ca l-am facut brunet cand el e roscat....
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Deh... ce sa zic, Rapunzel... in aproximativ 1/2 ora de discutii si gesticulari dupa miezul noptii, dupa destul de mult alcool consumat cu prietenul Vincent, ma bucur ca nu am nici o poza cu el :lol: Sincer. Desi tare imi e dor sa il revad... Il am in minte. :P
PEnTRU, Danny e cel mai roscat dintre ei. Iar Jamie bate usor spre blond. Parca. :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote:Deh... ce sa zic, Rapunzel... in aproximativ 1/2 ora de discutii si gesticulari dupa miezul noptii, dupa destul de mult alcool consumat cu prietenul Vincent, ma bucur ca nu am nici o poza cu el :lol: Sincer. Desi tare imi e dor sa il revad... Il am in minte. :P
Ei lasa, ca si eu il am in minte brunet, desi el e roscat in toata regula (va cred pe cuvant la faza asta) :lol: :lol: Eu as fi preferat sa fiu in locul tau, si sa povestesc macar 5 minute cu el... dar am speranta ca va exista si o data viitoare :D

Edit: ca sa o comit de tot pe ziua de azi, ca am tinut-o dintr-o gafa in alta, recunosc ca eu pe PEnTRU l-am vazut blond :lol: :lol: :lol:
Last edited by Rapunzel on Wed Jun 30, 2010 7:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

hmm..dar de MAREA surpriza a zilei 3 nu zice nimeni nimic?..ca,pt mine cel putin,a fost prima trupa la care am facut headbanging ca nebunul..Stone Sour..si..am citit pe facebook ca si Volbeat au facut senzatie (multi chiar i-au pus deasupra celor $ MARI de sambata ca prestatie live)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai Volbeat si Stone Sour sunt superbe! Sa faca cineva sa le mai aduca odata in Romania mai repede, ca pe Stone Sour i-am pierdut in mare parte, primind multe SMS-uri si trebuind sa bantui la poarta de intrare pentru niste invitatii...
Dar superb! Inclusiv vizual :D
Post Reply