Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Urmatorul videoclip:
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Urmatorul videoclip va fi pentru melodia:
Rammlied
13%
 13%  [ 5 ]
Waidmanns Heil
29%
 29%  [ 11 ]
B********
5%
 5%  [ 2 ]
Frühling in Paris
24%
 24%  [ 9 ]
Wiener Blut
18%
 18%  [ 7 ]
Liebe ist für alle da
5%
 5%  [ 2 ]
Mehr
2%
 2%  [ 1 ]
Roter Sand
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Dum Iul 04, 2010 5:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ia-uite ce zic astia Very Happy http://en.affenknecht.com/
Rührt euch nicht!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Dum Iul 04, 2010 10:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

rocky_stein a scris:
ia-uite ce zic astia Very Happy http://en.affenknecht.com/

Oare asa sa fie? Very Happy Melodia merita un videoclip asta, e clar!
Sus
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Dum Iul 04, 2010 11:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda! Iar Flake se incapataneaza sa ne uimeasca cu mustata lui! Shocked
Sus
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Dum Iul 04, 2010 2:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acolo la comentarii scrie ca este fake. Filmul este facut de Flake pentru afacerea lui cu inchiriatul masinilor. http://www.classicdepot.de/

Deci, ramane Wiener Blut cu nou un videoclip Mr. Green
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AVA
General
General

MesajTrimis: Dum Iul 04, 2010 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu inca sper sa fie B********...
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Iul 04, 2010 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si mie mi se pare fake video-ul. Si nu vad cum sa faca acum un clip, cand ei sunt pe drumuri la festivaluri. Poate mai in toamna.
Sunt multe piese care merita un clip, pentru ca toate-s bune. "Frühling in Paris" este preferata tuturor celor 6, deci are mari sanse si sper si eu sa fie cea aleasa.
Dar pentru ca un clip merita si "Wiener Blut" si "B********" si "Weidmanns Heil", ma intreb cum sa imi displaca playlistul lor in concerte.... Numai piese una si una, playlist pe masura!
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Lun Aug 23, 2010 9:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma, care va fi urmatorul lor videoclip? Very Happy Nu s-a anuntat inca nimic?
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2010 12:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu habar nu am!Nici eu nu mai pot de curioasa! Inca fac galerie pentru B********* ...(este deosebita)
Sus
Andrei
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 08/Oct/2009

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2010 9:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, B********* este o melodie cu atata putere in ea, dar nu vad cum ar putea sa faca un videoclip pentru ea. Am citit versurile in germana, engleza, romana si tot nu am inteles dedesubturile lor. Nu stiu, poate nu am avut eu destula intuitie, nu stiu.
Wiener Blut, clar este o canditata serioasa, iar Fruhling-ul pare promitatoare pentru o chestie gen Ohne Dich.
Eu mi-as dori Weidmanns Heil, sincer, dar vin si cu preferinta personala interesanta: Donaukinder. Now, that one would be deep! Smile
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2010 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu vreau Weidmanns Heil, clar! Si, culmea, pentru el parca mi-ar placea un clip de imagine, nu unul cu poveste Very Happy
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2010 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cum ar spune Cris...toate melodiile sunt f frumoase si merita un videoclip..dar..sunt 1000% de acord cu Andrei..ar da lovitura daca ar face clip la Donaukinder

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2010 4:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ca tot vorbiti de "melodiile bonus" .....mi se pare mie sau ele nu au ce cauta, nici macar alaturi de albumul asta....si cred ca ar mai fi si Mehr......par mai......unice, nu stiu....le-as fi vazut pe un urmator album, cum au spus ei, un proiect cu muzica clasica.
Rührt euch nicht!"
Sus
Andrei
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 08/Oct/2009

MesajTrimis: Joi Aug 26, 2010 8:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
cum ar spune Cris...toate melodiile sunt f frumoase si merita un videoclip..dar..sunt 1000% de acord cu Andrei..ar da lovitura daca ar face clip la Donaukinder

Este cam aiurea, fiecare ne facem cate o imagine despre cum ar arata o melodie turnata in imagini, dar de fiecare data Rammstein ne surprind. La Donaukinder chiar ar putea sa faca ceva, poate nu chiar poveste, ci mai degraba ceva mai abstract. Confused?
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Aug 26, 2010 10:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vin sa o completez pe Rapunzel: favorita este si pentru mine "Weidmanns Heil". Este cireasa de pe tort. Iar in concert the wall of death spune foarte multe. Iti ridica parul pe spate.
Dar si "Bückstabü" si "Wiener Blut" sunt foarte aproape de ea. Asa ca le vad candidate serioase.
"Frühling in Paris" e superba, dar ma indoiesc ca s-ar mai da la un clip al unei piese mai domoale.
Asa e Sylar, si albumul asta are atatea piese foarte bune ca toate ar merita un clip. Smile
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Apr 28, 2011 8:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O noua veste: http://www.rammstein.ro/
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> VIDEOCLIPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatoare
Pagina 5 din 10

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro